Smrt a jiné vrcholy mého života

Smrt a jiné vrcholy mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294105/bmid_smrt-a-jine-vrcholy-meho-zivota-OFe-294105.jpg 4 611 170

Hlavní hrdina Martin není právě nadšený, když u postele své umírající babičky potká ztělesněnou Smrt. Ta si přišla pro duši staré dámy a raduje se, že ji konečně někdo vidí a slyší. Jedním si je jistá: Jim dvěma s Martinem je předurčeno, aby se stali nejlepšími přáteli. Tenhle kluk je opravdu milý človíček. A mimochodem, nikdo vám s jistotou nezaručí, že se nedá umřít na nudu nebo na zlomené srdce…Martin si časem zvykne, že se Smrt vynoří vždycky ve chvíli, kdy se mu to nejméně hodí. Když však potká ženu, o níž tuší, že je to ta pravá, musí si položit rozhodující otázku: Má vůbec smysl žít, milovat a toužit po štěstí, když stejně všechno skončí smrtí? Hořká i laskavá komedie oplývající nadsázkou a černým humorem... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Tod und andere Höhepunkte meines Lebens , 2013

frgo
03.06.2019 3 z 5

Asi to bude fanúšik Christophera Moorea.
Nebolo to zle.... uvidíme druhý diel.

ElizabethB
28.05.2019 4 z 5

Príjemná satirická knižka.

roman9276
17.05.2019 4 z 5

Už před lety mě zaujala obálka a já si nadávám, proč jsem se k této knize nedostal drív. Hrozně příjemná oddechovka, u který jsem se nejednou zasmál nahlas jak blbeček. Martin u své umírající babičky potká Smrt a tak začíná podivné přátelství. Zažíváme Martinovo mládí, kdy se s ním Smrt chce kamarádit, protože jí nikdo nevidí ani neslyší a ona si vždycky zajde, když se schyluje k prvnímu sexu nebo v podobně příjemný situaci. Hezky napsaný, něco jsem si z toho vzal, protože vás to donutí uvažovat nad smrtí, nad tím, kolik máme každý času, než zaklepeme bačkorama, líbily se mi úvahy hlavního hrdiny o tom, že všichni sice víme, že tam musíme, ale na druhou stranu, nikdo asi není úplně připravenej tenhle svět opustit, i když věděl, kdy on přesně zemře.

Jonny333
12.04.2019 2 z 5

Pohar naplneny do polovice
Kniha, s ktorou som sa (pouzijem prisilne slovo) stotoznil preto, lebo hlavny hrdina je moj vrstovnik. Do obdobia skoncenia vysokej skoly som sa v nom celkom vedel najst. Tiez zaujimavy namet marketingovo podchyteny uz v nazve a v popise. Neukonceny skoro-zivotopis jedneho cloveka a jeho kamosky Smrtky. Vlastne kamosa Smrtonosa, len toto pomenovanie som vstrebal az od polovice knihy. A tym by som asi skoncil s pozitivami. Akoby ostalo toto dielo niekde na polceste k mojmu plnohodnotnemu osobnemu uznaniu a chvale. Nieco ako kvalitny trailer k blockbusteru, ktory ma este len prist. Prave preto sa to lahko cita. Stranky ubiehaju a ja na kazdej dalsej marne cakam poctive zahryznutie do emocii, napatia, zvratov, cohokolvek, co ma rozvibruje. Som nenalezite narocny? Je to vobec kniha pre mna? Dostal som ju ako dar k narodeninam, a tak trosku si preto narokujem, ze aj je, hoci mi nesadla. Mozte brat aj moje 3 hviezdy ako relevantne hodnotenie, no asi sa priklonte skor k vacsine, ktora dala tych hviezd zatial v priemere viac.

xmilek
28.02.2019 5 z 5

Smrt ve finále nemusí být jen ta zlá s kosou. Není to pouze o smrti, ale především o zamyšlení se nad životem.

Patrik02
08.01.2019 5 z 5

Tak tohle byla paráda. Kniha, která Vás svým specifickým humorem nenásilně donutí zamyslet se nad svými životy. Kniha s hlavním hrdinou, kterého si oblíbíte a se záporákem, kterého budete milovat. A jakmile Vás jednou lapí do svých sítí, budete zamyšleně otáčet stránku za stránkou, dokud se nedostanete na samý konec.

martina.culik
01.01.2019 5 z 5

Tak u toho jsem se opravdu hodně bavila. Tento typ humoru mi vyhovuje, i téma je zajímavé.
Mnohem raději si budu představovat smrtku se síťkou na motýly než s kosou.

Scatnach
25.11.2018 5 z 5

Kniha mě okamžitě chytla a patří mezi mé oblíbené. Kdykoliv nevím co číst, sáhnu do poličky právě pro tuto knihu. Krátká, vejde se pohodlně do kabelky a i obal je roztomilý. Ale knihu si člověk nekupuje kvůli obalu, že...
Příběh je neotřelý, občas trochu temný, občas vtipný a krásně ubíhá.. Smrtka a motýlci je krásné zobrazení smrti. A konec? No spoilers.. miluju ten konec... Prostě obladi oblada....

BlueTer
21.11.2018 5 z 5

Knížku jsem si vybrala samozřejmě kvůli obálky. Na začátku kapitoly ten malý křížek a ten obrázek malé smrtky je úžasný. Ale teď k samotné knize. Námět je neotřelý, hlavní postava i smrtka jsou vzhledem k svoji úloze příjemné a kniha se rychle čte. Postupně se napětí stupňuje až vyústí v zajímavý konec. Stojím si za tím, že kniha je i vtipná, ale docela temným způsobem. Na to, že jsem byla opravdu skeptická jsem si knihu moc užila. Určitě doporučuji! :)

Miss.hell
07.11.2018 5 z 5

Velmi příjemné početní, od slz až po smích. Představa smrti se síťkou na motýly je tak překrásná.

nefernefer
04.11.2018 3 z 5

Hned na úvod chci podotknout, že vůbec nerozumím tomu množství komentářů, které tuto knihu označují za humornou (anotace dokonce za komedii). Asi jsem suchar, ale mně ten humor nějak unikal. Jinak to není špatné čtení. Velmi nenáročná oddychovka s takovým tím laskavým nádechem a mírně filozofickým laděním nutícím k zamyšlení. :-) Myslím, že když nebudete mít přehnaná očekávání, tak na podzimní nevlídné večery s hrnkem horkého čaje jako stvořená. Ale pro zasmání si přečtěte raději něco jiného. :-)

alegria2
17.08.2018 4 z 5

Miluji knížky, ve kterých je ztělesněna sama smrt. Po skvělé Zlodějce knih se ke mně dostala tato nenáročná oddychovka a nebyla jsem zklamaná. Představa toho, že z nás po smrti vyletí motýl následně lapen do sítě, je natolik překrásná, že si ji velice ráda ponechám ve své mysli.

A ta nejdůležitější myšlenka z celé knihy? Za mě jednoznačně: "Svět bez smrti by prostě nefungoval. Lidem by chyběl hnací motor."

Zmiu
11.08.2018 4 z 5

Knihu jsem si vybrala podle obálky a nebyla jsem zklamaná. V první půlce jsem se bavila hodně, druhá byla přece jen trochu filosofičtější, ale i tak je to skvělá kniha.
Bavily mě německé reálie, jsem jen o pár let mladší než autor, tak taky leccos pamatuju, a bylo zajímavé vidět, co všechno už tenkrát děti v Německu měli.
Co mě rušilo v knize, byl ten ženský rod smrti, když na začátku bylo řečeno, že je to chlap. Smrťák by mohl taky zafungovat, ne?

Brambu
30.07.2018 3 z 5

Půvabná oddechovka. Popisuje život jednoho mladíka od útlého dětství a jeho cestu životem. Je až neuvěřitelné jak jeho setkání s onou Smrtí ovlivní jeho budoucí konání. Bylo to zábavné, originální a příjemné počteníčko, které nutí člověka k zamyšlení.

MouBanjerri
09.07.2018 5 z 5

Naprosto skvěle napsaná kniha! Nutí k zamyšlení nad smyslem života, nad tím co je po smrti a jestli to někdo vůbec ví. Velmi čtivá, úsměvná, nechybí černý humor. Rozhodně se k ní ještě vrátím, všem ji doporučuji.

Aracely
04.07.2018 5 z 5

Hořký, chvílemi smutný příběh, se spoustou nadsázky a humoru, spíše toho černého...
Dá se číst o umírání a smrti a usmívat se u toho?
To jistě ne! Ale dá se usmívat konverzacím Thanatose a Martina, legračním situacím a trapasům...

Více v mé recenzi!

P. S. Opravdu krásná obálka!

MortRainey
19.06.2018 5 z 5

Opravuji na 5 hvězdiček, protože celkový dojem z knihy si je zaslouží. Některé knihy jsou na plný počet samozřejmě literárně někde jinde, ale když si uvědomím, kolik věcí je mi z této knihy blízkých, tak i pár záchvěvů, že dám jen 3, byly překonány.
Kniha byla velmi příjemným odskokem od (převážně) angloamerických thrillerů do současné evropské (německé) literatury. "Jednodechovka", která i když pojednává o smrti, je velmi laskavá, a bez klišé, opravdu pohladí. A i když je hrdina (autor) příběhu o 7 let starší, má stejné dětské lásky (Hvězdné války, Indiana Jones) jako já, a příběh končí ve stejném věku jako jeho čtenář;-)
Doporučuji jí pro její vyváženost komediálnosti, od černého humoru, přes hořkost osudu až po neumělou laskavost; stojí za přečtení!

J.Pepi
15.06.2018 5 z 5

Užasná kniha, kterou nejde odložit pomalu ani na noc. Rozhodně stojí za to přečíst!

LucieSiki
08.06.2018

Tato kniha je neuvěřitelná !!! Ráda se k ní vracím ! Opravdu se povedla

kyasariin
28.05.2018 5 z 5

úžasná knížka, vtáhla mě a vůbec se mi nechtělo ji odložit a jít dělat něco jinýho. :D

prvotina smrt satira humor Berlín USA (Spojené státy americké)

Sebastian Niedlich
německá, 1975
2016  82%Smrt a jiné vrcholy mého života
2020  86%Přežít Smrt není legrace
2018  64%A Bůh pravil: Budiž Jonáš

Kniha Smrt a jiné vrcholy mého života je v