Smolný Peter

Smolný Peter https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371914/bmid_smolny-peter-Ori-371914.jpg 5 25 9

Zlatinka.Emilly
27.12.2022 5 z 5

Knížka mého dětství, kterou jsem od rodičů dostala k vánocům. Tehdy jsem moc knížek nevlastnila, takže jsem knihy četla stále dokola. Po x letech jsem si zavzpomínala a knihu znova přečetla. To byl však pro mě šok. Pohádky mnohdy bez smyslu, někdy obsahovala nedůležité momenty, jediné kouzelné, co na knize zůstalo, jsou její ilustrace. Takže dnes nehodnotím obsah knihy, ale nostalgii vánoc a ty kouzelné obrázky, co mě jako dítě uchvacovaly.

freejazz
16.04.2020 4 z 5

rozprávkové výbery... ako fajn, že existovali a že sme mali osvietených redaktorov, ktorí sa tomu venovali. bol (a myslím si, že aj stále je) to jeden z lepších spôsobov, ako poznávať cudzie kultúry, zvyky, históriu.

mot33
14.02.2020 4 z 5

známé i neznáme povídky či pohádky plné zvířat strašidela obyčejných lidí.

Medulka.013
22.07.2019 5 z 5

Jsou v té knize vlci a kachny, což mi stačí.

Lessana
22.02.2018 4 z 5

Mám krásne staré vydanie tejto knihy lužickosrbských rozprávok s kúzelnými a pestrofarebnými ilustráciami, v ktorej si rada zalistujem aj dnes, hoci je už mierne poznačené zubom času, no sú to milé spomienky.

Atanone
02.07.2017 5 z 5

Stejně jako u JezinkyJ byla tato kniha jedna z mých prvních a díky krásným ilustracím i nejoblíbenější. Vlastně jsem se na ní učila číst a dodnes patří mezi moje poklady. Máme hodně společného- obě jsme lety trochu obouchané a odřené,ale vevnitř se věří na dobré konce.

JezinkaJ
27.11.2016 4 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství, asi ta úplně první.
Stojí za přečtení, stojí za to, aby nezapadla.

KTo
27.09.2016

Mohla by som sa opýtať? Tie rozprávky sú ľudové a autorom tejto knihy zozbierané alebo ich napísal? :)

hortenzie
10.05.2013 4 z 5

Pěkné pohádky, určitě stojí za přečtení.