Smlouva s Evou

Po velkém úspěchu prvotiny Smlouva s Adamem přichází autorka, jež i nadále zůstává skryta pod rouškou anonymity, s pokračováním svého vášnivého příběhu o Adamovi a Evě… Chcete se dozvědět, jak se bude po prodělaném milostném karambolu vyvíjet bouřlivý vztah mladé učitelky s otcem jejího žáka? Sotva se Adamovi podaří Evu přesvědčit, aby mu odpustila, objeví se nečekaná komplikace a jedna krize střídá další. Je jejich vzájemné pouto natolik pevné, aby společně překonali všechny překážky, které se jim staví do cesty, nebo se jejich cesty znovu rozejdou? Jakou roli v tom sehraje žárlivost? Nenaruší jejich sexuální život Evin strach z dalšího Adamova záchvatu? Nebo už Adam tentokrát udrží své emoce pod kontrolou a vše nabere nový směr? Stranou nezůstávají ani osudy Eviných kamarádek. Splní se Šárce její sen o lepším životě? Podaří se Heleně nahlédnout pod pokličku svých problémů? Život není jednoduchý ani v románu, a tak přináší řadu nečekaných zvratů… Erotický román....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173283/big_smlouva-s-evou-bJ5-173283.jpg 2.7119

Kniha Smlouva s Evou

Lufiik
11.12.2020

Celá trilogie tohoto příběhu byla dosti zajímavá ale neohromila mě. Jak je v knihách uvedeno, že se jedná o Padesát Odstínů Šedi po česku, jsem po tomto přečtení spíše zastánce autorky E L James a její erotické trilogie po americku. Kniha samotná nemá takový erotický a zároveň romantický nádech jako Odstíny. Trochu zklamání ale odhodlala jsem se tuto trilogii dočíst spíše pro zvědavost. Ze všech třech knih se mi nejvíce líbila Smlouva s osudem, kde bylo aspoň dosti zajímavých zvratů, jehož konec jsem očekávala aspoň o něco veselejší. Knihy jsem dostala k narozeninám. Proto asi spíš knihy nedoporučuji a odkážu čtenáře na autorku již zmiňovanou.

Petruska200
28.06.2017

pokracovani bylo vcelku zajimave,obcas jsem adama ale litovala

Kačíís
21.11.2015

Asi se budu dost lišit od většiny čtenářů, ale mě se kniha velice líbila. Přečetla jsem ji takřka jedním dechem, velice mě bavilo pokračování příběhu Evy a Adama, zejména po tom, co ho ona v prvním dílu opustila. Příběhy vedlejších postav byly taky chytlavě napsané. Zajímalo by mě, jak to dále dopadne s Honzou a jeho láskou. Autorka se ve druhém dílu zbavila také zlozvyku a častého slovního spojení z dílu prvního - a to "uragán vášně". Pokud jsem četla pozorně, nevyskytl se v knize více než zanedbatelně. Celkově hodnotím pozitivně a těším se na další díl. Jen tak dál. :-)

jitka7
20.06.2015odpad!

Tak tohle byl děs. Je těžké dobře hodnotit knihu, když se vám vůbec nelíbí hlavní postavy. Ani tak nemluvím o ději, ale o hlavních postavách. Tohle bylo fakt hrozné. Výkyvy nálad v období těhotenství je naprosto normální, ale co se dělo tady... musela jsem se tomu až i smát. No a nejlepší byl asi popis Adamovi nevěry :))) teda vlastně to přeci nebyla nevěra, když si za to platil. No a když už žárlí ze začátku neoprávněně, tak já jí ukážu, ať má aspoň proč. A jejda, vlastně chudák ani nevěděla, že má proč. Přeci jí to neřekl :))) Tak to byla síla. Musím říct, že příběhy vedlejších postav se mi líbili víc, bylo to i někdy vtipné. Adam a Eva - to bylo nuda.

nordish
12.02.2015

Dávám jednu hvězdičku za odvahu tuto knihu vydat. Sice je psána o něco lépe než první díl (i tak je však, co se týká stylu psaní, maximálně průměrná), ale to je jediné pozitivum, které se o ní dá napsat. Chování a názory postav jsou příšerné. V rozhovorech hrdinové často reagují přehnaně urážlivě, možná je to jediný způsob autorky, jak dodat dialogům spád. Některé názory hrdinů mi přijdou vyloženě škodlivé. Jak může hlavní "hrdina" schvalovat zacházení muslimů se ženami?! Jestli to bylo myšleno jako vtip, tak se nepovedl. Popřípadě to, že matka Evy Adamovi odpustí, že ji zmlátil, protože měl falešný důkaz o její nevěře? To jako, že když bych byla nevěrná, tak je pochopitelné, že mě partner zmlátí?! Ale když to bylo opačně - Eva viděla video, kde Adam svléká jinou ženu a házela po něm oblečení, tak to bylo označeno za přehnanou reakci. Divím se, že tohle dokáže napsat žena. V předchozích komentářích bylo párkrát zmíněno, že s text více blížil realitě. Těhotná jsem sice zatím nebyla, ale doufám, že jako v knize to u mě fungovat nebude. Kdyby to tak opravdu bylo, tak předpokládám, že procento rozchodů a rozvodů by bylo velmi blízko 100. Kolik chlapů by vydrželo cca rok a půl téměř bez sexu? A dala by se najít ještě spousta dalších výtek...

Leniiis
22.11.2014

Tak mě třeba druhej díl nebavil až tak jako ten první, ale i tak jsem přečetla, bavilo mě to a nemám nic proti. Naopak si myslím, že tam bylo i dobře popsáno to, jak to prostě v životě chodí a jak to je..takže nemám nic proti a jsem ráda, že jsem tuto knížku četla.

Sarrah9
15.09.2014odpad!

Smlouvu s Evou jsem četla jen proto, že mi bylo řečeno, že je daleko lepší než první díl. Ano, tentokrát text zjevně prošel i korekturou - to je neskutečný pokrok. "Uragány vášně" se tentokrát (díkybohu) nekonají, občas si čtenář dokonce ani nemusí domýšlet, co že to spolu vlastně pod tou peřinou dělají. Eva nezklamala, je pořád tou samou hloupoučkou ovečkou, jako v předchozím díle. Když se dozví, že Adam měl po dobu jejich odloučení milenku, přijme to s pochopením a je mu ještě vděčná, že to nebyla Izabela. Těhotná milenka také není problém, stačí jí ujištění, že Adam miluje jen ji. A když jde Adam do bytu ke své sekretářce, aby si s ní zašpásoval, ale na poslední chvíli vycouvá, protože sekretářka je akční a nesplňuje tedy jeho požadavek na absolutní poddajnost, je Eva opět celá blažená, jak moc je jí věrný a celá natěšená chystá svatbu. Kdyby to byla reálná postava, tak řeknu jen: "Bože, do čeho jsi to duši dal?!". Černobílé charaktery postav jsou pořád stejně ploché, jako čerstvě položená asfaltka. Autorka by také mohla pochopit, že čtenář nepotřebuje vše vysvětlit "polopaticky". Zlá a proradná sekretářka, která se sestrou detailně probere nejen plán, jak škodit, ale rovnou vysvětlí i svůj motiv, aby všichni věděli, že je vážně jen a jen zlá - to je pouhý vrchol ledovce. Detail, že Adam je blbec na N-tou, není třeba dodávat. Jak může vést firmu, když nepodá trestní oznámení po tom, co mu nezvedená sekretářka provede? Opravdu mu stačí slib neznámé dámy (která tvrdí, že je sestrou jeho sekretářky) na desetiminutové schůzce, že Alice nebude už dělat problémy? Argument: "S tímhle nemůže podat trestní oznámení za sexuální obtěžování." ten vážně neberu. S takovou nahrávkou se dá škodit různě (co takhle prodej takového materiálu konkurenci?), vážně má Adam IQ houpacího koně, aby to nevěděl? Co máme v postavě Adama vůbec vidět? Šarmantního pana Greye nebo odstrašující příklad chlapa, kterého mít doma je za trest? Tahle knížka byla poslední, kterou jsem od této autorky četla. Na další už nemám nervy. Přínosnější a zábavnější je snad i čtení příbalového letáku k nosním kapkám.

Ella137
13.09.2014

Nejdřív ji neoprávněně zmlátí a pak s radostí utíká za milenkou, když je těhotná.... no nevim nevim. Od červené knihovny bych čekala neco jiného.