Slzy mé duše

Slzy mé duše https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47494/slzy-me-duse.jpg 4 95 24

Kniha Slzy mé duše je věnována rodinám obětí letu 858. Katastrofa letu jihokorejských aerolinií sama tvoří jen napínavou kulisu vyprávění dívky, která sehrála v celé tragédii klíčovou roli, zvláštní agentky Kim Hjon-hi.

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Naše vojsko

The Tears of My Soul , 1993

Teii-hime
22.09.2012 4 z 5

Kim si myslí, že sepsáním tohohle příběhu koná pokání, bere to jako vlastní hlubokou omluvu za svůj čin. To je velké kouzlo, které si řádky uchovávají. Druhé kouzlo je pravda, jakkoli pozměněná a zastíněná zkresleným vnímáním okolního světa mladou dívenkou. Protože si zasloužíme znát pravdu. Ale co je nejdůležitější - musíme u toho přemýšlet. Dávat si věci do souvislostí. Posuzovat z různých pozic různých lidí žijících v různém přesvědčení.
Obecně vzato byla ale knížka zajímavá, poučná a čtivá, zhltla jsem ji za jedno odpoledne a zůstane mi v paměti, a to je vždycky fajn. :)

keroro
05.09.2012 5 z 5

Uznávám, že styl psaní není nic extra světoborného, ale Hjon-Hi nebyla povoláním spisovatelkou, bohužel měla na starosti mnohem horší povolání. Čtivé je to si myslím dost a navíc, v téhle knížce jde hlavně o obsah. Co je pravdy na tom, že knížka je údajně jihokorejská propaganda opravdu nevím, já si během čtení rozhodně nepřišla, že bych byla krmena nesmysly. Naopak mě knížka naprosto pohltila a přečetla jsem jí skoro bez přestávky. Na konci jsem musela přemýšlet, zda-li bych jí kdy dokázala odpustit, kdybych se ocitla v situaci rodičů obětí. I přesto jsem s ní tak nějak sympatizovala a to omilostnění jí přála. (Že by to byl účel a propaganda na mě přece jen zapůsobila? :)) Za přečtení rozhodně stojí.

prka
12.02.2012 5 z 5

Velice zajímavá a čtivá kniha. Dle mého soudu je docela dost možné, že navzdory recenzi se valná většina zakládá na skutečnosti. Určitě doporučuji.

bai.Cerna
13.08.2011 4 z 5

Styl psaní slabší, námět zajímavý.