Poutavé vyprávění o životě svatých Cyrila a Metoděje napsal autor pro moravské a české děti a mládež. Tak jako příchodu soluňských bratří předcházela touha poučit se a poznat křesťanské učení, tak i vzniku této knihy předcházelo přání vycházející ze společenství Matice velehradské mít k dispozici dílo, které by-podobně jako tehdy-pomohlo srozumitelným způsobem oslovit zejména děti a mládež. Tato kniha potvrzuje, co připomínal papež Jan Pavel II, že opravdová víra vždy vytváří a zanechává za sebou i ryzí kulturu. Kniha ve své prvé části čtivým jazykem podává životní příběh svatých Cyrila a Metoděje. Autor knihy prof. Petr Piťha uvádí všechna základní historická fakta, aniž by porušil plynulý tok vyprávění. Čtenář se současně baví i vzdělává. Ve druhé části autor v několika historických obrazech provede čtenáře nejdůležitějšími údobími historie Velehradu a vývoje cyrilometodějské úcty. Tím je zároveň ukázáno, v čem spočívá náš současný úkol při ochraně a rozmnožení „dědictví otců“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/119417/slyste-slovo-a-zpivejte-pisen-119417.jpg 4.410
Duchovní literatura, Náboženství, Pro děti a mládež
Vydáno, Poustevník, Matice Velehradská, Studio Gabreta

MartinaF
14.10.2018

Kniha je vhodná pro mladší žáky školního věku. Sice si myslím, že každý zná Cyrila a Metoděje, ale kolik knih vzniká na toto téma pro dětské čtenáře? Doporučuji k přečtení.

kniper
09.07.2017

Pro moravského ale i českého křesťana takřka povinná četba.

zdisule
31.10.2013

Tento příběh svatých Cyrila a Metoděje urřený pro děti a mládež je velmi čtivý a poutavý a nenudí ani dospělého. Kniha se mi velmi líbila, doporučuji.

hromes
03.02.2013

Velmi čtivá kniha je sice určená především pro děti a mládeži, ale krásně se čte i dospělým.

Cyril a Metoděj, svatí, věrozvěstové světci křesťanství Slované, slovanství církevní slovanština staroslověnština

Petr Piťha
česká, 1938

všech 43 knih autora

Kniha Slyšte slovo a zpívejte píseň: život svatých Cyrila a Medoděje a příběh Velehradu je v