Slunce nad půllitrem

Slunce nad půllitrem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373229/bmid_slunce-nad-pullitrem-ub0-373229.jpg 3 18 10

Ivo Gram, úředník v pneuservisu, který píše verše a touží stát se básníkem, miluje literaturu. S jedinou výjimkou – a tou jsou detektivky. Řízením osudu se stane svědkem trestného činu a vzápětí je sám jeho obětí. Útok přežije, dokonce pomůže objevit vraha, ale od té chvíle jako by se mu zločin lepil na paty. Postupně se podílí na objasnění několika násilných trestných činů a loupeží. Nezrodí se tedy básník, ale autor detektivních povídek. Příběhy, které prožívá a o kterých píše, řeší sice jako kriminalista amatér, ale pohled básníka mu pomáhá. Dokonce začne tvrdit, že kriminalisté jsou nepovedení básníci.... celý text

1alena1
09.09.2020 4 z 5

Žádná velká literatura, ale nevím proč, mě to prostě bavilo číst. Oddechové čtení do autobusu, čekárny apod.

kilometr
20.08.2020 1 z 5

Zaujala mě obálka(mám rád pivo)a tak jsem neváhal a knihu si vypůjčil.A rovnou se přiznám,že básník,rentiér a detektiv amatér Ivo Gram(velmi vtipné,ha ha),mě nepotěšil vlastně vůbec ničím a jeho epizody byly málo úsměvné,vlastně byly až neuvěřitelně debilní.(stejně na mě působily básně)Jediná hvězda je tudíž jen za tu obálku,ta slibovala mnohé....10%.

Daniela
13.01.2020

Kniha se mi moc líbila ,dokonce jsem se zasmála.nic takového jsem ještě nečetla fakt dobrý.

alzbeta4340
01.01.2020 3 z 5

Povídky, které mají být humoristické a detektivní - a jsou, jenže jen někdy a jen trochu. Není to špatně napsané, ale kniha působí jako lehký náčrt námětů, šitý horkou jehlou, který chce ještě dopracovat.
Vhodné jako čtení do čekárny nebo do vlaku.

knih.sasa
27.09.2019 3 z 5

Kniha se četla docela dobře, rozjezd byl moc pěkný a sliboval víc, než nakonec nabídl. Mělo mě napadnout, že to budou spíš krátké útvary jako povídka a ne jednotlivé kapitoly příběhu, i když se to tak tváří, přecejen je autor znám psaním seriálů.
I přes to je kniha příjemně oddechová, ale zápletky jsou někdy trochu absurdní a vyšetřování poněkud zvláštní. Škoda, že není více rozepsána postava bývalé partnerky Grama, klidně bych ji nechala škodit přes celou knihu. Myslím, že zfilmované by mě to bavilo víc.
Obálka se mi líbí, upoutala mě už, kdž kniha vyšla.

DominaCZ
09.08.2019 1 z 5

Ach ne.
Nevím jak to nazvat. Nechci urážet, protože se to líbí všem jen mně ne. Jako vždy.
Tak raději napíšu jen že nelíbilo.

Básničky krapet trapas, závěrečná milionová výhra taky, lásečka z pošty to celý dodělala...prostě ne no.
Ani malůvka nelíbí.

bagel
31.07.2018 3 z 5

Lehké a nenáročné dílko.

0319
14.06.2018

Procetl jsem tu knihu uplnyou nahodou. Myslim ze to kvuli tomu, ze mam rad stejne slunce a pivo. A ted` uz vazne. Mi se ten roman zestaveny s par povidek, kam se micha poezie s vrazdou, proste libil. Doufam, ze se bude libit take polskym ctenarum, pokud se mi podari nalezt n`ake polske nakladatelstvi, ktere bude mit zajem o ten preklad.
A pri te prilezitosti budu chtit procist neco jineho od Jana Miki.

Ivuska.09
10.04.2018 5 z 5

Slunce nad půllitrem je pro mě originálním dílem, které v sobě promíchává několik žánrů. A i když by si někdo mohl myslet, že výsledek bude přeplácaný, je tomu přesně naopak. Jde o velmi dobře napsané dílo s velkou dávkou kreativity a fantazie, jenž vás přinutí nepřemýšlet a s úsměvem si užít příhody básníka, který se až příliš často setkává se smrtí.

hapac

2011  58%Cukrárna
2018  60%Slunce nad půllitrem
2017  54%Ďábelské desatero
2009  80%Malí páni

Kniha Slunce nad půllitrem je v