Ďábelské desatero

Ďábelské desatero https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321711/mid_dabelske-desatero-AWS-321711.jpg 3 14 7

Na Barrandově existuje pověra, že kdo se pokusí zpracovat Desatero, nedopadne dobře. Začalo to smrtí scénáristy před válkou a pokračovalo dalším skonem v šedesátých letech. Tentokrát se látky ujímá profesor Sedlák, vedoucí katedry scénáristiky, s bývalou studentkou Evou.

Jordanka9
02.03.2021 3 z 5

Nic ,moc.
Čekala jsem od této knihy více.
Takový trochu slepenec..

Arkagas
14.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Příjemná česká "jednohubka" z filmového prostředí, kterou napsal scénárista Jan Míka (Život na zámku, Náves ats...) o scénáristech. Kniha nám představuje příběh Adama a Evy, bývalých manželů, kteří se seznámili na AMU a kteří spolu už přes 15 let nejsou. Eva žije svůj život, zatímco Adam ji stále miluje a snaží se ji dostat zpět. Desatero je údajně prokletý počin, na kterém ale shodou okolností začnou pracovat spolu. Evu ale pronásleduje manželka profesora Sedláka, protože ji má za vražednici a prostitutku, v čemž má svým způsobem pravdu, protože na Desateru začala Eva pracovat s profesorem Sedlákem a tu osudnou noc, kdy zemřel ho donutila se s ní vyspat. Příběh se ale ještě mnohem víc zamotává...
Knihy Adama Míky mě baví, je to taková naše typicky česká literatura. Příběh se odehrává v roce 1999, kdy se všichni připravují na nové milénium a vzpomínají na socialismus. Adamův bratr Valentýn navíc vlastní statek za Benešovem a krásně se zde prolínají rozdíly mezi městem a vesnicí. Skvělá obálka sice knize úplně neodpovídá, ale jako jednohubka na pár hodin, nebo nenáročná kniha je dobrá.

orinka3
08.01.2019 1 z 5

Skoro celou knížku jsem přečetla při nekonečném sezení v čekárně u doktora. Nikam jinam se moc nehodí, vlastně snad ještě v létě na deku k vodě. Slabota, navíc plná pravopisných chyb.

čef
07.12.2018 3 z 5

Zpočátku docela vtipný náhled do fabriky na sny, poté natahovaný vztahový román s pošahanými scénami. Když už děj začínal krystalizovat v něco s čitelnou zápletkou, přišel příšerný, jakoby hororový konec. Pokud to měla být snaha po originalitě, tak se dílo zdařilo, ale další nápady autora si odpustím.

ritz
17.07.2017 4 z 5

Málo napětí, příběh nic moc, ale přečíst se to dalo.

Roubas
05.05.2017 3 z 5

Zajímavé nakouknutí do scenáristické branže, které ale sráží absence napětí a tajemnější zápletky, na kterou láká anotace a i povedená obálka. Svižná jednohubka, ideální na čtení po nějaké náročnější knize.

Lucek
16.04.2017 3 z 5

Kniha se hezky čte, akorát jsem očekávala větší napětí. Jako oddechovka dobrý, takže za tři...

české krimi české detektivky pátrající amatér

Jan Míka
česká, 1947