Slovník cizích slov

Slovník cizích slov https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125915/slovnik-cizich-slov-125915.jpg 5 33 9

Nejnovější - rozšířené, doplněné a upravené - vydání Slovníku cizích slov představuje jeho uživatelům rozsáhlý a reprezentativní výběr slov a výrazů cizího původu, jež se aktuálně vyskytují v současné češtině. Odráží tak posun ve slovní zásobě a ve frekvenci užívaných přejatých slov v češtině na začátku třetího tisíciletí. Zachycuje změny v oblasti společenských, přírodních, technických, ekonomických a právních věd.... celý text

JPBelmondo
28.10.2023 5 z 5

Slovníků tohoto typu bylo vydáno mnoho. Některé byly svým obsahem poplatné době (obsahovaly zejména hesla politická), novější jsou zase velmi jednoduché, svým obsahem takřka zbytečné. Tento dokáže laikovi jednoduše a stručně vysvětlit slova z jakéhokoliv oboru, třeba i vědeckého, srozumitelně. Žádné výtahy či výňatky, zkrátka takřka 800 stran, kde najdete význam snad všeho, na co si jen vzpomenete. Jeden z nejlepších slovníků tohoto druhu, který byl kdy vydán. V mé knihovně rozhodně nesmí chybět.

Hoblinka
24.10.2023 5 z 5

Dílo, které má co nabídnout i v době internetu.

dmatej
20.02.2023 5 z 5

V době, kdy ještě nebyla Wikipedie, úžasná kniha - člověk ji otevřel na náhodné stránce a dozvídal se hromadu věcí o světě a jeho historii.

Zuzka12627
19.09.2020 5 z 5

Tento obsáhlý slovník je velmi užitečná a velmi pěkně zpracovaná kniha. V mé knihovně má své místo a vzdy bude mít.

jankor
02.02.2020 5 z 5

dílo hodné uznání

hippiesak
04.06.2018 5 z 5

Velmi obsáhlý slovník. Mám doma v knihovně "verzi" 2005, chtělo by to nový, ale vlastně na co v době internetu a zejména internetu v mobilu. Ale jeden takový svazek by asi měl ležet v každé pořádné knihovně a proto jsem se rozhodl, že si ho doma nechám :) Zajímavé je číst úvod, kdy se člověk dozví, že na této knize vlastně bez přestání pracuje autor od 70.tých let... Za mě WAU a díky!

intelektuálka
09.08.2017 4 z 5

Věc, kterou stále potřebuji

tenax
25.08.2014 5 z 5

Bez ohledu na rok vydání užitečná kniha, často používaná jako prvotní zdroj informací.

vesirena
01.03.2012 5 z 5

Slovník nám vydržel celý život a je to dobrá věc v domě...nejsou zde jen anglická slovíčka, ale i výrazy z latiny a jiných jazyků, z matematiky, literatury, sportu, mineralologie, flory i fauny...snad neexistuje, abych nenašla odpověď na otázku běžného života.

slovníky cizí slova slovníky cizích slov

Lumír Klimeš
česká, 1924 - 2010
1983  98%Slovník cizích slov
2007  0%Výběr z jazykových koutků

Kniha Slovník cizích slov je v