Slimáci

Slimáci https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21789/bmid_slimaci-640cb0cf8cd24.jpg 4 105 105

Horor o invazi krvelačných slimáků do Londýna. Kniha je plná odporných scén o marném zápasu lidí se slimáky, kteří se z neznámých důvodů bleskurychle rozšířili ze stok a kanalizace do bytů a městských ulic a proti nimž nemá člověk žádnou šanci. Nakonec se podaří elektrickým proudem malé šelmy vyhubit a podzemí města vyčistit. V epilogu se však jako náznak pokračování dalších hrůz objevuje zpráva o šíření nákazy, kterou slimáci zavlekli mezi obyvatele Londýna.... celý text

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Premiéra Studio

Breeding Ground , 1985

rybizka
20.05.2018 4 z 5

Sledovala jsem slizké cesty nenažraných krvežíznivých slimáků. Bavila jsem se a má zvrácená duše si užila jak vzrušení, tak i následného znechucení a do detailu popsaných scének. Je to kniha u které se nepřemýšlí, jen číst a užívat si tu šílenost.

hrusisek
06.08.2017 2 z 5

Tak konečně dočteno. Kniha nebyla nejhorší, a ten konec mě vážně rozsekal.

Barunka-Rocky
14.07.2017 4 z 5

Oddechovka, která splnila svůj účel. Kniha je plná krve, slizu a bolesti. Autor se opravdu vyžívá v detailním popsání všech těch nechutností, takže čtenář to utrpení prožívá spolu s postavami. Co mě na této knize překvapilo, bylo vcelku slušné popsání několika erotických scén! To se kolikrát neobjeví ani v knihách, ve kterých by to člověk čekal a ocenil.

Madi
06.06.2017 3 z 5

Super nechutná jízda! Zvratky, vředy, brutální vraždy, krev, sliz a slimejšákové :)
Toho všeho je tu opravdu dostatek, takže doporučuju u četby NEjíst! Otevřený konec mě vyloženě potěšil.

Endi
21.07.2016 4 z 5

Závěr mohl být lepší...

Rekome
24.05.2016 3 z 5

Báječná kniha pro ty, co si potrpí na všemožné nechuťárny. Autor bezvadně popisuje všelijaké odporné scény. Co mě ale zklamalo, byl konec příběhu, kdy mi připadá, že autor už chtěl knihu co nejdříve ukončit a nepromyslel všechny alternativy děje.

Netopyr07
25.01.2016 4 z 5

Průměrný hororik, ale já se bála skoro měsíc jít na záchod, že odtam vyleze slimák :-D

ERIK 2
25.10.2015 4 z 5

Takový průměrný hororík

jakafe
07.10.2015

Vůbec nevím, jak to hvězdami ohodnotit. Na Slimáky jsem si občas vzpomněla, protože v dětství jsem slýchávala různé zkazky o filmové adaptaci. Tu jsem neviděla a až v rané dospělosti jsem si předlohu v knihovně půjčila. A něco tak odporného, nechutného a zvráceného jsem ještě nečetla a pevně doufám, že tuto knihu v tomto nic nepřekoná. Při čtení úvodní scény (tuším nějakých prvních deset stran) se mi zcela vážně zvedl kufr a knížku jsem odhodila daleko od sebe do kouta. Za pár dní, už připravená na to, co mě čeká, jsem se k ní vrátila zpátky a začetla jsem se do ní už bez větších problémů. Pokud bylo autorovým záměrem vyvolat ne příběhem, ale barvitým popisem slimáčího řádění ve čtenáři pocit hnusu, až se mu chce hodit šavli, tak se mu to povedlo. Po letech si pamatuji i děj a samozřejmě rozuzlení, ale zejména tu touhu nechtít už po prvních stranách knížku znovu otevřít.

Mixy
23.12.2014 4 z 5

Spíše než děsivá, je kniha dost nechutná. Slimáci jsou sami o sobě dosti nepříjemní, ale jejich upgradovaní dvojníci v knížce jsou skutečně vrchol nechutnosti. Autor má velmi bujnou fantazii a dokáže vše čtenáři tak dobře popsat, že i ti, kteří té fantazie nemají tolik, si to dokaží živě představit. Tuto knihu jsem četla poprvé a taky naposledy. Dám ji někam hoooodně hluboko do knihovny, nebo nejlépe ji někomu daruji, Už ji nechci vidět ;).

X3ON
22.05.2013 4 z 5

nikdy ale nikdy nesahejte na zadny SLIZ, BLOB ci jiny hnus :DDDD

Madax
22.01.2013 3 z 5

Absolutní vrchol nechutnosti, jaký snad může v moderní literatuře existovat. Nechutnosti jsou hlavní podstatou této knihy, všechno ostatní je už tak nějak vedlejší. Autor se natolik intenzivně vyžívá v utrpení svých postav, až nastávají pochybnosti ohledně jeho sexuálního zdraví. Čtenář přímo cítí fyzickou bolest, jakou prožívají postavy v textu. A že té bolesti je! Obří hejna masožravých slimáků napadají obyvatele Londýna a požírají je, přičemž nás autor neušetří svých morbidit a detailního popisu požírání. To však ještě není to nejhorší, co kniha obsahuje. Slimáčí sliz totiž obsahuje choroboplodné zárodky, a když se někdo toho slizu dotkne, nakazí se nemocí, která jednak napadá kůži, tudíž není nouze o spoustu boláků, vředů, puchýřů atd, a jednak napadá nervovou soustavu, takže se nemocný na chvíli změní v krutého vraha, než jej ta nemoc zabije. Máme tu tedy tři typy obětí - sežrané od slimáků, mrtvé nemocné a jejich zavražděné. A všechny tyto oběti Shaun zahrnuje svojí autorskou péčí a nevynechá ani takové detaily, jako je rozmístění vředů na těle nemocného. Nějaký děj tu sice také je, ale jen od toho, aby se ty krvavé orgie nějak pospojovaly do nějakého fungujícího celku. Není ani nějak smysluplně vysvětleno, odkud že se ti lidožraví slimáci vzali, a způsob jejich likvidace také vypadá, jako spíchnutý horkou jehlou. Přesto mám tento brak rád, už jenom z nostalgických důvodů. Na nic si nehraje a svoji funkci (čtivo pro úchyláky) plní perfektně (možná až moc). Takže u mě za tři.

marvitekar
04.04.2012 4 z 5

Až zase budu sbírat slimáky na zahradě a likvidovat je, budu se na ně dívat ještě s vědším odporem než dosud.
Oddychovka plná slizu, krve a praskajících puchýřů. Napsáno tak, že hnis nejen vidíte, ale i cítíte. A po zdárné likvidaci kolonie máme otevřený konec s jedním nemocným, pro pokračování celého kolotoče.

evickakyticka
12.03.2012 5 z 5

Otočila jsem pár stránek a bylo to. Nenudila jsem se.

Dokonce jsem se podívala i na old.school film Slimáci. No já prostě takové staré horory miluju. Nikdo neměl žádný digitál a tak se všechno muselo naaranžovat tal, aby to vypadalo aspoň trochu nechutně a aby byla cítit atmosféra hororu.

Ruw
30.11.-0001 5 z 5

Ke knížce jsem přistupoval s tím, že přečtu něco u čeho budu moct vypnout mozek a účel byl skutečně splněn. Ano v knížce v podstatě není nic jiného než sliz a krev, ale mě nenudila a vyplnila mi několik cest vlakem. Vzhledem k očekávání za pět*, kdybych měl být ale víc objektivní a kritický, tak bych musel dost ubrat.

horory zdivočelá zvířena

Shaun Hutson