Slepý vrah

Slepý vrah https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46304/bmid_slepy-vrah-O4S-46304.PNG 4 149 44

Lauřin příběh, na svou dobu otevřený, pokud jde o sex, líčí riskantní milostný poměr bohaté mladé ženy s mužem na útěku, zasazený do rozbouřených třicátých let. Román je střídavě lyrický, drsný, ohromující, neodolatelný, zábavný, plný humoru a dramatického napětí. Slepý vrah, desátý román M. Atwoodové, získal britskou prestižní cenu Booker Prize roku 2000.... celý text

Literatura světová Romány Historie
Vydáno: , BB art

The Blind Assassin , 2000

000nugatovej
08.12.2017 4 z 5

Zajímavý a čtivý příběh s dvěma paralelními příběhy. Kdo je autorkou vloženého románu? Kdo v něm popisuje svou nevěru? Věřím vyjádření Iris na konci knihy. Ale je to jisté? Neklame nás, a hlavně svou vnučku, kvůli které vše sepisuje? Tolik nejistoty. Vztah Iris a Laury. Vztah Laury k Alexovi. Vztah Iris k Alexovi. A co Richard? Jakým člověkem vlastně je? Život je složitý. A kniha to ve všech svých někdy i protichůdných polohách zachycuje.

ivulka15
04.10.2016 5 z 5

Kniha se nečte úplně lehce. Ale když jí dáte šanci předestře Vám nádherný příběh,který se odehrává v několika rovinách. Určitě doporučuji.

Alma-Nacida
11.11.2013 5 z 5

Kniha, na kterou se musíte při čtení soustředit, ale odmění se vám. Jedna z mých nejolíbenějších knih od Atwoodové.

HannyC
26.06.2012 5 z 5

Je to "zapeklitá" knížka, kdy až po několika desítkách stránek pochopíte, jak báječně je napsaná, a kdo o kom vlastně mluví a píše ... není to žádný "typický" milostný román ... je to vlastně "tajné" doznání ženy, která má ke smrti jen krůček a jejímž hlavním cílem je dožít se konce svého příběhu ... nevěrný manžel, podváděná žena, složitý (nepochopený) sourozenecký vztah, hledání spřátelné duše, únik .. jež nepřináší úlevy ... nové začátky ... a na konci toho všeho obyčejně nevšední životaběh ženy, která obětovala více, než získala ... a která přesto "končí" jako vítěz ... lépe řečeno sama sobě vítězem ... vzhledem k tomu, že odhalené tajemství pravděpodobně příjde až s jejím skonem ... ne, tento román opravdu není "klišé" ... jeho hloubku pocítíte sami na vlastní kůži ... A TO BEZ OHLEDU NA VÁŠ VĚK! ... troufám si říci, že tato "love story" je skutečně pro všechny generace!