Slepá bába

Slepá bába https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380576/mid_slepa-baba-iTs-380576.jpg 4 61 30

Zkušená advokátka Tereza Horynová má za sebou více než dvacetiletou praxi a zdá se jí, že lidé ji už nemají čím překvapit. Má dobrou pověst, žije klidný život, její soukromí je spořádané, nemá s nikým problémy, žádné konflikty. Až do jednoho obyčejného pátečního dne… Kdosi ji začne sledovat, časem přibydou i výhrůžky a tlak se stupňuje. Tereza se začíná bát. O co jde, komu vadí natolik, že vynakládá úsilí, aby ji zastrašil? A proč? Váhá, jestli se má obrátit na policii, nechce se jí do toho. Začne být podezíravá vůči lidem ve svém okolí a její dosavadní pevný svět je rozleptáván strachem a nedůvěrou...... celý text

Pepina19
15.05.2019 3 z 5

Není to úplně můj šálek kávy.

Knižní střípky
05.04.2019 5 z 5

Paní Pospíšilová je má oblíbená česká autorka, mám od ní doma všechny její knihy. Její série českých detektivek s Marií Kovandovou je skvělá, stejně tak i její samostatné romány zpracovávající různá témata.
V jejím nejnovějším románu SLEPÁ BÁBA úspěšnou právničku Terezu, která po rozvodu žije sama ve starém velkém domě na konci ulice začne někdo sledovat, posílat jí výhružné dopisy apod. Tereza to ze začátku bere na lehkou váhu, ale velice brzo pochopí, že jde to tuhého. Kniha Vás chytne hned od samého začátku. Nabízí se hned několik podezřelých, děj má spád, žádná hluchá místa. Přiznám se, že mě hodně mrzelo, když se nakonec ukázalo, kdo za tím vším stojí. Celou knihu jsem doufala, že to bude někdo jiný. Opravdu dobrá kniha.

Danago
20.03.2019 5 z 5

Knížka s velice dobře četla. Román pro ženy s detektivní zápletkou.
Autorka mě mile překvapila. Knížka bez zbytečné omáčky, měla spád a opravdu mě bavila. Dobře vykreslené postavy, které mě zajímaly. Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

kykyna42
02.03.2019 5 z 5

Dobře napsaná kniha,přečtená za 2 odpoledne.
U této autorky se mi líbí její styl psaní,žádné zbytečně rozvláčné texty a popisy.

Kočičáci
22.02.2019 4 z 5

Slepá bába je moje prvotina od Jarmily Pospíšilové a musím říct, že jsem mile překvapena. Bylo to velmi příjemné, lehce napínavé čtení. S advokátkou Terezou si někdo hraje na slepou bábu a znepříjemňuje jí její stereotypní život. Jak daleko to Tereza nechá zajít? Čtěte!

alnahu
14.02.2019 4 z 5

Tentokrát jsem si vybrala tento spíše odpočinkový thriller a nebyla jsem zklamaná. Hlavní hrdinkou je advokátka Tereza, která má spoustu nepřátel díky svému povolání .Kdo ji vyhrožuje a kdo to je se dozvíte až na konci knihy a je to překvapivé. Četla se dobře.
( kniha začíná dětskou říkankou)
Slepá bábo, kam tě vedu?
Do kouta.
Co tam vidíš?
Kohouta.
Co v kohoutu?
Zlaté klubko.
Co v tom klubku?
Zlatá niť.
Tak si mě, slepá bábo, chyť!

Vlaďkaa4
25.01.2019 4 z 5

Je videt, ze krev neni voda a obcas clovek veri protoze chce a prehlizi dulezita fakta. Vztah Mirka a Evy.

MartinaF
13.01.2019 4 z 5

Lehce napínavý thriller se špetkou psychologických prvků přináší čtenářům nejen požitek ze čtení, ale také nečekané rozuzlení. Celá kniha byla čtivá od začátku do konce, konec byl však nejlepší. Jak u autorky pokaždé tvrdím, že by si její příběhy zasloužily být delší, tady to platí dvojnásob.

pavčape
06.01.2019 4 z 5

Knížky Jarmily Pospíšilové se čtou velice lehce a děj plyne nenásilně a přirozeně. Stejné je to i v příběhu Slepá bába, kdy autorka sáhla po lehkém thrilleru, kdy hlavní hrdinku pronásleduje neznámý stalker. Jak to všechno dopadne? Věřím, že dobře. :-)

28401
03.01.2019 5 z 5

Další fajn detektivka od mé oblíbené autorky...(jen konec byl nějak urychlený)