Sleduj mě

Sleduj mě https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475873/bmid_sleduj-me-TTw-475873.jpg 4 138 47

Od autorky románu Truth Be Told vychází varovný příběh o tom, kam až může zajít sdílení osobních informací na sociálních sítích, pro fanoušky Jessicy Knoll a románu Ty od Caroline Kepnes. Každý touží po nových sledujících… dokud ho nesledují až do ložnice. Audrey Miller má záviděníhodnou novou práci ve věhlasném muzeu, úžasnou postavu díky pilates a stovky tisíc sledujících na Instagramu, kteří tomu všemu nadšeně přihlížejí. Právě se přestěhovala do Washingtonu a má plné ruce práce. Musí udělat dojem na svou novou šéfovou, udržovat kontakty s fanouškovskou základnou a odhánět slizkého souseda, který bydlí o patro výš. Pomáhají jí přitom jediní dva lidé, které ve velkoměstě zná: bývalý přítel, od kterého se nedokáže držet dál, a ambiciózní kamarádka z dob studií s prestižním zaměstnáním a záhadnou minulostí. Rozbitý zámek na dveřích nového bytu ovšem představuje jen začátek všeho, s čím by si Audrey měla dělat starosti. Aniž by to tušila, díky změně bydliště se ocitla na dosah někomu, kdo ji oddaně sleduje celé roky – od prvního blogu na WordPressu až po poslední instastory. Jenže sledování zpovzdálí už není dostatečně naplňující, a tak se vrhne do hlubin darkwebu pro rady, jak Audrey získat jen a jen pro sebe. V cestě za dobytím jejího srdce neexistují překážky, kterých by se zalekl – nic není nemožné, nic nezůstane skryté. Po dočtení poslední stránky strhujícího thrilleru od Kathleen Barber si budete přát jediné – zamést za sebou všechny digitální stopy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Follow Me , 2020

adevis
01.01.2022 4 z 5

Na tuhle novinku jsem si brousila peněženku hned jak se objevovala na sociálních sítích. A po přečtení anotace jsem věděla, že ji budu potřebovat.

Jak už nám samotná obálky knihy napovídá, děj se odehrává v prostředí instagramu. Hlavní hrdinka Audrey Millerová je totiž populární díky svému instagramu, kde ji sledují tisícovky lidí. Když se přestěhuje do Washingtonu, začnou se ji dít divné věci. Rozbitý zámek, květiny, otevřená branka, podivné komentáře… končící sledováním přes webkameru.
Knihu jsem četla ve společném čtení u Knihy Dobrovský a spousta čtenářů odhadla stalkera téměř hned, já jsem to ale absolutně netušila. Přišli mi podezřelí všichni, kteří v Audreyině životě měli nějakou roli. Dokonce i její kamarádka Cat, která měla skryté tajemství z minulosti. Takže na konci jsem byla překvapená a konec knihy jsem zhltla na jeden zátah. Takový konec jsem opravdu nečekala.
Knihu doporučuji především proto, že je velmi čtivá a poutavá. Thrillerů na toto téma není nikdy dost a myslím, že spousta lidí při čtení takových knih najde i nějaké ponaučení.
Přiznejte se, kolik z vás si po dočtení knihy zalepilo webkameru na notebooku? :)))

Ellinek
31.12.2021 3 z 5

Pro spoustu lidí tohle může být velké terno, ale mě kniha nijak zvlášť nepřekvapila ani nešokovala. Příběh je čtivý, docela svižný, i když se mi zdálo, že se většinu času ani nic moc neděje. Nejraději jsem sledovala postavu stalkera, protože vidět do hlavy takového člověka je prostě fascinující a z toho mála postav měl on sám co nabídnout. I když jeho identita nebyla od půlky knihy žádné tajemství. Znám knihy s podobným námětem, které mě zasáhly víc, ale Sleduj mě rozhodně není špatný příběh.

bookbug_cz
27.12.2021 4 z 5

Nevšední thriller z éry instagramu se objevil na pultech knihkupectví jako závan čerstvého větříku. Námět zněl super a já ještě nikdy nečetla nic podobného, tak proč ne?

Jedná se o příběh mladé influencerky Audrey Miller, která na instagramu sdílí prakticky celý svůj život. Od snídaně, přes obědy až po večeři. Dělí se o své tipy na dobré kavárny, módu, cvičení. V čem konkrétně své sledující inspiruje – to je mi doteď vlastně záhadou. Její instagramový účet postrádá přidanou hodnotu, je docela prvoplánový a nezajímavý. Přesto ji sleduje milion lidí. Další poněkud zarážející informace, neboť z popisu života této Audrey mám pocit, že vychází s penězi jen tak tak, nežije v žádném luxusu a spoustu věcí si zkrátka nemůže dovolit. A tak také bere docela zajímavou práci v muzeu ve Washingtonu, kde hodlá využít svůj talent pro sociální sítě. Do Washingtonu se stěhuje až z New Yorku a začíná úplně nový život. Najde si malý byt v přízemí – prakticky ve sklepě a snaží se sama sobě nalhávat, že je to jen dočasné řešení. Také zde znovu naváže na přátelství s kamarádkou Cat, kterou nazývá svou nejlepší kámoškou. Jejich přátelství je ale docela mrazivé, zvláštní a někdy jsem si říkala, že se z 99 procent skládá jen ze samé přetvářky. Cat je právnička, velice zakřiknutá a jednotvárná sucharka. A přesto vzbuzuje docela hrůzu. Takže tady máme další nesympatickou postavu, kterou úplně nechápu. No a ono toho je ještě víc. Audrey ve své práci docela září. Baví ji to a snaží se ze všech sil o brzké povýšení. Do toho se jí do cesty neustále plete bývalý přítel Thomas, před kterým ji v jednom kuse varuje divnožena Cat. A také nalézá novou lásku.

V tomhle thrilleru není nikdo, koho si zamilujete. Je vystavěn z pohledů Audrey, Cat a tajemného stalkera zvaného ON. A tento ubožák – ale nebezpečný ubožák – jí ze života dělá peklo. Samozřejmě z lásky k ní, že jo! Sleduje ji přes okno, posílá „podivné“ dárky, instaluje do všech technických vymožeností, které Audrey používá, sledovací zařízení. Je z Audrey celý paf a podle toho taky vypadá jeho vyprávění.

Kniha není špatná, četla se dobře a krátké kapitoly já prostě miluju. Přesto se nemůžu zbavit pocitu, že zde autorka nevyužila plně potenciál zajímavého tématu. Žádné wow nečekejte.

Pitbullka
19.12.2021 4 z 5

Svižný a čtivý příběh, kde všechny postavy jsou celkem psychopatické a nesympatické. Jsem zvědavá, jestli se dočkáme nějakého pokračování. I když se jedná o thriller, příběh v sobě nese důležité poselství bezpečnosti na sociálních sítích.

Kantynka
16.12.2021 4 z 5

Moc se mi líbil námět knihy a myslím si, že z toho autorka mohla vyždímat o maličko víc. Kniha byla napínavá, čtivá a nemohla jsem se od ní odtrhnout, ale pachatele člověk dokáže odhalit v polovině knihy. Něco mi tam zkrátka chybělo, ale jinak se mi líbila.
Určitě si při čtení člověk uvědomí, co je vhodné dávat na sociální sítě a že o sobě nemusí zmiňovat každou blbost, protože to může mít špatné následky.

Aiden888
14.12.2021 5 z 5

Výborná knížka. Velice čtivá. A také tleskám za vykreslení povah obou hlavních hrdinek i onoho stalkera. Budete s nimi soucítit, ale většinu času je spíš nenávidět. Nutno říct, že z příběhu mě chvílemi docela mrazilo a jsem ráda, že nejsem typ člověka, který by o sobě na sociálních sítích sdílel vše, zaměstnáním počínaje, aktuální polohou konče.

neubam02
03.12.2021 4 z 5

Kniha je neuvěřitelně čtivá. Každá kapitola je vyprávěna z pohledu jiné postavy, což napomáhá svižnosti děje. Nejčastěji vidíme svět očima samotné Audrey, občas očima Cat a sem tam se na příběh podíváme očima našeho stalkera.

Můj tip na identitu stalkera byl celkem mimo. Čekala jsem někoho jiného a konec samotný byl překvapivý.

Z knihy plyne celkem velké ponaučení… neměli bychom s cizími lidmi sdílet úplně všechno. Měli bychom si dát pozor, co nahráváme na internet a hlavně, co stahujeme.