Sleduj mě

Sleduj mě https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475873/bmid_sleduj-me-TTw-475873.jpg 4 138 47

Od autorky románu Truth Be Told vychází varovný příběh o tom, kam až může zajít sdílení osobních informací na sociálních sítích, pro fanoušky Jessicy Knoll a románu Ty od Caroline Kepnes. Každý touží po nových sledujících… dokud ho nesledují až do ložnice. Audrey Miller má záviděníhodnou novou práci ve věhlasném muzeu, úžasnou postavu díky pilates a stovky tisíc sledujících na Instagramu, kteří tomu všemu nadšeně přihlížejí. Právě se přestěhovala do Washingtonu a má plné ruce práce. Musí udělat dojem na svou novou šéfovou, udržovat kontakty s fanouškovskou základnou a odhánět slizkého souseda, který bydlí o patro výš. Pomáhají jí přitom jediní dva lidé, které ve velkoměstě zná: bývalý přítel, od kterého se nedokáže držet dál, a ambiciózní kamarádka z dob studií s prestižním zaměstnáním a záhadnou minulostí. Rozbitý zámek na dveřích nového bytu ovšem představuje jen začátek všeho, s čím by si Audrey měla dělat starosti. Aniž by to tušila, díky změně bydliště se ocitla na dosah někomu, kdo ji oddaně sleduje celé roky – od prvního blogu na WordPressu až po poslední instastory. Jenže sledování zpovzdálí už není dostatečně naplňující, a tak se vrhne do hlubin darkwebu pro rady, jak Audrey získat jen a jen pro sebe. V cestě za dobytím jejího srdce neexistují překážky, kterých by se zalekl – nic není nemožné, nic nezůstane skryté. Po dočtení poslední stránky strhujícího thrilleru od Kathleen Barber si budete přát jediné – zamést za sebou všechny digitální stopy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Follow Me , 2020

knizni.taurus
07.05.2022 4 z 5

Tohle byla síla. Kdo z nás nemá v dnešní době instagram, že? A uvědomujeme si, co všechno sdílíme na sociálních sítích a kdo nás může sledovat?

Kniha je vyprávěna z pohledu tří osob, naší hlavní hrdinky Audrey, její (psycho) kamarádky Cat a stalkera (ON). Bylo super, nahlédnout do mysli každého z nich, každý pohled měl něco do sebe - Audreyina bezstarostnost, Catina závistivost a Jeho posedlost. Všechno tohle dalo dohromady jeden zajímavý příběh s hodně reálnou zápletkou.

Autorka píše velmi čtivě a přesvědčivě. Přečteno jsem to měla za “chvilku” (čemuž hodně pomáhají krátké kapitoly) a celou dobu čtení mi to připadalo, jako kdybych se koukala na nějaký seriál na netflixu. Dokázala jsem si představovat celý děj.
I když jsem skoro v polovině knihy odhadla kdo je ON a vzalo mi to tak ten prvotní šok, tak mi to ani nevadilo. Jakmile se příběh začal vyhrocovat, tak jsem měla husí kůží po celou dobu, bylo to děsivé. Uvědomila jsem si, čeho všeho si nemusíme všimnout, jací lidi se kolem nás točí atd.

Konec mě trochu zklamal. Přišlo mi, že to bylo v jednu chvíli až předramatizované a zároveň ukončené až moc jednoduše. Nicméně.. pokud máte chuť na super čtivý a zajímavý thriller s opravdu reálnou zápletkou, tak knížku můžu s klidem doporučit :)

Pajic21
02.05.2022 3 z 5

Myslela jsem si, ze mě tato kniha bude bavit mnohem víc. Bohužel. Za mě málo propracované.

TerkaM
27.04.2022 5 z 5

Mně se to líbilo, fakt super. :) Ač to pro mě bylo trochu předvídatelné, tak musím říct, že třeba člověku, který thrillery (anebo obecně knihy) moc nečte, bude podle mě činit větší problém odhadnout pachatele. Já teda přiznám, že jsem také čas od času byla na vážkách...

jasmína
11.04.2022 5 z 5

Na začátku jsem myslela, že knihu odložím, ale nelituju, že jsem tak neudělala..... napínavé, i když předvídatelné, vůbec to na ději neubralo

Rodaw
30.03.2022 5 z 5

SLEDUJ MĚ
Hodnocení Knihánkova: 4,5 ⭐️

Velice jsem se na knihu těšila a můžu říci, že jsem po dočtení i velice spokojená. :-)
Anotace je prostě neskutečně lákavá... kombinace stalking + darknet. Jen tady pozor - moc darknetu v knížce nenajdete.... to je za mě škoda (a hlavně se těšíte na něco, co ve výsledku vlastně nedostanete), ale i tak se mi kniha hodně líbila.

Naše hlavní hrdinka Audrey je hvězda. Královna sociálních sítí, nádherná, úspěšná - spousta lidí (a hlavně ostatních žen) ji její život závidí. Audrey se odstěhuje do Washingtonu - kvůli super práci v muzeu... neuvědomuje si však, že se tímto přesunem přiblížila svému oddanému "fanouškovi", který ji sleduje na každém jejím internetovém kroku už od jejích úplných začátků ...
V kapitolách se střídají pohledy tří postav: 1) Audrey (nejčastější), 2) Cat (nejlepší kamarádka Audrey) a 3) On ("nejvěrnější fanoušek", náš stalker:)).

Kniha působí opravdu božsky a podle mě ji fanda thrillerů o stalkingu těžko mine. Pro mě tento příběh byl čtivý a pohlcující od první stránky. Vyvolal ve mně i spoustu otázek týkajících se sociálních sítí obecně (bezpečnost, co sdílíme a co nesdílíme, online versus offline život, přetvářka a tak dále ... zkrátka na sítích ukazujeme jen to, u čeho sami chceme, aby to ostatní viděli...). V kniha nastala jedna velice zajímavá a za mě i originální zápletka, se kterou jsem se ještě nesetkala. Nemůžu ji zde vyzradit, to by byla velká škoda - každopádně za mě velký palec nahoru :).

Bohužel mě kapičku zklamal konec, který za mě byl uspěchaný a nelogický (respektive za mě trošku "umělý" či jak to napsat, moc náhod a souvislostí...) a hlavně mohl být daleko více napínavý. Plus více rozvedený - ocenila bych ještě krapet více vysvětlení. Taky mi tam chyběla gradace. Úplný konec - takové konce já ráda, takže spokojenost...:)

Za sebe knihu rozhodně doporučuji. Jen v ní neočekávejte ten darknet, (bohužel) zde není...
Více na mém YouTube: Knihánkov :-).

knihomolkajanca
22.03.2022 4 z 5

Thriller nepatří zrovna mezi mé nejčtenější žánry, nicméně tématika nebezpečí na internetu, stalkingu a dark webu je pro mě velmi zajímavá a svým způsobem fascinující. Sleduj mě jsem tak měla v hledáčku, ještě předtím, než vyšla a po jejím dočtení rozhodně mohu říct, že rozhodně nejsem zklamaná.

Autorka mě dokázala ke knize přišpendlit už díky své poutavé poznámce na začátku knihy, kde zmiňuje, co ji vedlo k tomu se zaměřit zrovna na toto téma a příběh samotný mě neustále nutil se ke čtení vracet. Máme zde tři dějové linky, které se navzájem střídají. Jedna je samozřejmě z pohledu naší hlavní hrdinky Audrey, další sleduje její kamarádku Cat a v poslední se čtenář podívá do hlavy samotnému stalkerovi. Jak už to tak u mě bývá zvykem, právě na „jeho“ linku jsem se vždy nejvíce těšila, protože mi přišlo zajímavé sledovat myšlenky a zvrácenost pachatele. Když k tomu přidáte krátké čtivé kapitoly, dostanete recept na knihu, co slupnete maximálně za dva dny. Trochu mě mrzelo snad jen to, že jsem si k Audrey ani Cat nedokázala vytvořit hlubší vztah, protože by pak byl celý počitek z knihy nejspíš výraznější. Audrey byla na můj vkus až příliš zahleděná sama do sebe a Cat byla jednoduše…zvláštní.

Vše se postupně zamotává a graduje až do velkého a poněkud nečekaného finále. Přestože stalker byl jeden z mých dvou tipů, autorka mě rozuzlením dokázala překvapit. Od knihy jsem sice podle anotace čekala trochu větší náhled do vod dark webu, i tak jsem po dočtení nad vším musela přemýšlet a jsem si jistá, že tohle pro mě rozhodně není poslední přečtená kniha s touto tématikou.

Sleduj mě je napínavé čtení, co vás donutí zamyslet se nad vlastním počínáním ve virtuálním světě. Protože ač mají internet i sociální sítě mnoho kladů a zpříjemňují nám život, nikdy si nemůžeme být jisti, kdo všechno nás sleduje…

Hodnocení: 80%
Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji Knihy Dobrovský.

Sammy.Boy
18.03.2022 4 z 5

Závislost na sociálních sítích může být velmi nebezpečná aneb Když se nevinná výzva SLEDUJ MĚ změní v posedlost! Čekal jsem teda větší drámoš, ale čtivost příběhu tenhle nedostatek převážila. Závěrečnému twistu jsem upřímně moc ne(u)věřil, no, ale budiž. Nicméně kniha určitě stojí za přečtení, člověk si aspoň uvědomí, že cpát svůj život do hlubin internetu není úplně správná cesta!

medialstar
20.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Dáno na jeden zátah, protože to díky kapitolám z pohledů tří osob pěkně odsejpá a máte chuť vědět, co bude dál. Pokud knihu bude číst muž, ať se připraví, že asi bude občas lehce znuděn, protože je tam až příliš "babáren". Ale jako celek to funguje, i přes pár drobných nedotažeností. Audrey by měla být dle všeho v balíku, ale spíš to působí, že naopak. Ten soubor na ploše, vážně by byl někdo takovej amatér? Každopádně tohle téma je vděčné, klidně to doma předhoďte ke čtení i vašim pubertálním dětem. Dnes už fakt na rande málokdy jdete s tím, že je ten druhý pro vás nepopsaný list. Vy už všechno víte kolikrát předem a patřičně se na to můžete připravit, celé to zinscenovat a nevím jak vás, ale mě to nepřestává děsit. A fakt neotvírejte podivný přílohy, to je teprv pecka. :D
miniaturní spoiler: Konec byl docela povedený, ale umím si představit i variantu bez epilogu nebo stalkera nikdy neodhalit... To by bylo teprve psycho. I když ono je i tak.

Léňa0107
15.02.2022 4 z 5

Takový průměr... začátek mě moc nebavil, byla jsem trochu zklamaná, ale pak se to zlepšilo a nakonec hodnotím 4 hvězdami :)

ArwenAragorn
15.02.2022 3 z 5

60%
Můj oblíbený snímek byl ten, kde stojí na pláži a její bělostná pokožka ostře kontrastuje s černými háčkovanými bikinami, tvář částečně odvrácenou od kamery, tělo natočené k oceánu za ní, oči hledící skrz obrazovku přímo do těch mých. Jednou rukou krotí vlající vlasy, druhou vyzývavě vztahuje ke kameře, jako by žadonila: Sleduj mě.

Velice čtivý a znepokojivý příběh. Každá kapitola je vyprávěna jinou osobou, ty jsou mimochodem autorkou velmi dobře vykresleny. Námět už byl použit mnohokrát, ukazuje, jak nebezpečné je sdílení soukromého života na sociálních sítích. Stalkera jsem neodhadla a konec byl překvapivý.
Mohu doporučit, ale řekla bych, že knížka je určena spíš pro mladší generaci.

MartinkaSl
12.02.2022 4 z 5

Mrazivý příběh, který zobrazuje, jak nebezpečné dokáží být sociální sítě.

Kniha byla velmi čtivá, příběh se rozvíjel pomalinku a měl neskutečně rychlý závěr, na můj vkus možná až moc.

Nuttelka
08.02.2022 3 z 5

S touto knihou jsem se trošku trápila. Čekala jsem nějakou pecku a ejhle, nic úchvatného ani napínavého. Ano, je to varovný signál ohledně sociálních sítí, ale stále jsme dospělí a víme, co děláme, proč to děláme a následky jdou jen a jen za námi... Ani jedna postava mi nebyla sympatická, tak nějak mě všichni rozčilovali, teda kromě Nicka :-)
A já za sebe bych určitě nechtěla žít život, kde bych jen přemýšlela, jak co nafotit, co se hodí na insta, kolik mi to přinese "sledovatelů-followerů", osobně mě to dost vytáčí :-)

Dámaskloboukem
06.02.2022 4 z 5

Tohle bych doporučila jako jednu z povinně volitelných k maturitě.
Není to žádná jazyková pecka ( připravovat si “argumentaci k soudu” ). Jedná se spíš o thrillerek, než skutečný thriller.
Napětí z toho moc nečíší.
Pořád dokola se řeší nejlepší kamarádky. Za mě se to probíralo naposledy na prvním stupni ZŠ, kdo si s kým “ dal nejlepší kamarádku”. Pak nás to nějak věkem přešlo.
Z hrdinů mě nejvíc zaujal stalker, protože byl nejvěrohodněji vylíčen. Až do závěru, kde autorka spojila neslučitelné povahové rysy.
Ale to vůbec nevadí.
Knizka je poměrně čtivá a hlavně vysoce aktuální!

Jak to vyjádřila Bernadette z Teorie velkého třesku: “ …cože, ona nemá instagram? Tak to jí musí být minimálně osmdesát !”

Kdo v dnešní době něco nesdílí???
Málokdo si ale uvědomuje skutečný dosah.

Když jsem naposledy sdílela já, víc než je zdrávo, tak mě to stálo (naštěstí jenom) jedny zkažené narozeniny, jeden knižní profil a s ním několik kamarádů.
Teď si buduji nový - bez jakýchkoli vazeb. Naprosto asociální.:D
A tak nemám ani jednoho oblíbeného uživatele.
Jo, a zalepená kamera na notebooku je samozřejmost.

knihomolkadorfa
06.02.2022 4 z 5

I když se v knížce vlastně nic moc neděje, je velmi čtivá a ukazuje, jak nebezpečné může být sdílení vlastního života s "celým světem". Můj tip na stalkera vyšel a konec překvapil.

Amethyste
30.01.2022 4 z 5

Velmi čtivá kniha, která poukazuje na to, jak nebezpečné je zveřejňování fotek a každého kroku na sociální sítě. Nikdy nevíte, kdo vás sleduje.
V polovině knihy jsem měla tušení, kdo by mohl být dotyčný pronásledovatel, ale konec mě překvapil.
Můžu jen doporučit ;)

Pípasek
25.01.2022 5 z 5

Tato kniha může být i varováním před zneužitím sociálních sítí a bohužel lze souhlasit s nesouhlasem skeptiků s jejich velkou oblíbeností

AllieM
23.01.2022 3 z 5

Autorka má velmi čtivý styl psaní a díky poměrně krátkým kapitolám jsem celou knížku zvládla přečíst za pár hodin. Jakkoliv se z námětu dalo získat víc a odhalení stalkera bylo možné odhadnout od cca poloviny příběhu, knihu doporučuju. Nese dost důležité poselství. Jediné, co mi chvílemi vadilo, byl český překlad; v textu byla ponechány některé anglicismy, což k tématu internetového prostředí a celkově života mladých sedělo, jen to na mě občas působilo rušivým dojmem (např. slovo "memo").

TessaJean
20.01.2022 4 z 5

Smysl instagramu nechápu, možná proto mi kniha nepřišla až tak skvělá a s hlavní hrdinkou jsem se nedokázala ztotožnit. Když jsem si přečetla konec a zjistila jsem kdo vlastně celou dobu Audrey sledoval, překvapená jsem vůbec nebyla. V knize se nic moc neděje ale autorka má velice čtivý styl psaní takže jsem se nenudila. Jako celek se mi kniha líbila, nicméně se nemůžu ubránit dojmu, že je cílená spíš na mladší generaci.

Tereza137
15.01.2022 5 z 5

Zrovna jsem dočetla tuto knížku a musím říct, že jsem z ní fakt moc nadšená! Prvně jsem si ji moc nechtěla kupovat, jelikož mě nějak sociální sítě neberou. Nakonec jsem vážně moc ráda, že jsem si knihu přečetla!

V knize jde skvěle vidět, jak opravdu záleží na tom, co zveřejňujete na sociálních sítích. Jak lidem, kteří Vás sledují na IG, sdělujete informace o sobě, či příspěvky, kde se zrovna nacházíte, co děláte atd ...

Velice se mi na tomto čtení líbilo, že je tu přesně zachyceno, co s Vámi udělá sláva, když jste více známí na sociálních sítích. V knize je popsána práce, rodina, přátelství i milostný život známější osoby na soc. sítích, i když máte několik set tisíc sledujících, přesto všechno se můžete cítit osamělí a zoufalí...

A ten konec? Nechápala jsem, co se sakra stalo a jak je to možné, že se ten příběh zvrtnul takovým způsobem a směrem.

Všechno v knize perfektně na sebe navazuje, užívala jsem si to čtení, jak nejvíce jsem mohla. Knížku jsem měla opravdu přečtenou skoro hned.

terryaknihy
09.01.2022 3 z 5

V poslední době se na trhu objevují knihy v rámci internetového světa a jeho působení na stalking. Když jsem si všimla téhle připravované novinky mi bylo jasné, že ji potřebuji.
V loňském roce jsem slupla knihu Ukaž mi a tu jsem si absolutně zamilovala. Bohužel Sleduj mě byla velmi průměrná kniha s celkem předvídatelným dějem. Co se mi líbilo, tak příběh byl vyprávěn ze tří pohledů a jedním z vypravěčů byl ON. Jeho kapitoly byly asi nejzajímavější a udržovaly mě při čtení, protože mě zajímalo, co bude dál. Klidně jich však mohlo být více :D.
Jsem ale ráda, že podobné knihy vychází, jelikož člověk už je někdy na sociálních sítí až moc otevřený a sdílí každý "prd", což mu může velmi ublížit... Takže tato kniha vás určitě donutí zapřemýšlet a zhodnotit, zda toho nepostujete až moc osobního :).