Nelži mi

Láska. Posedlost. Žárlivost. Vražda. Nikdo nemá nejmenší ponětí, co se stalo popové hvězdě Ericu Thornovi. Jeho Twitter je zmražený. Mobilní telefon se našel rozbitý a zakrvácený ve sněhu. Fanynka Tessa zná pravdu. Ke své posedlosti Ericem se ale nehodlá vracet a k Twiteru už vůbec ne. Ale co Snapchat… mohl by být bezpečnější? Po měsících, kdy se Tessa snažila splynout s davem, musí konečně čelit své minulosti. Jenomže zatímco sedí ve výslechové místnosti, všechny její odpovědi plodí jen další otázky… Pokračování úspěšného YA thrilleru z prostředí sociálních sítí – Sleduj mě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421933/big_nelzi-mi-GTi-421933.jpg 3.692

Sleduj mě / Sleduj ma 2.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Yoli

Tell Me No Lies, 2018

Kniha Nelži mi

janyska13

Líbilo se mi to víc než 1. díl. Víc thrillerových prvků, víc akce, víc souvislostí s úzkostmi a stolkingem. Jen ten konec není úplně dořešený a klidně bych snesla ještě o pár stran navíc. A četlo se to dobře, což jsem přesně potřebovala.

Lucy018

(+ SPOILER) Druhý díl od knihy Sleduj mě. To, jak skončil první díl jsem nepobrala. Pochopila jsem ho až na začátku druhého dílu, ale je mi jasné, že to byl účel.
Každopádně když si přečtete anotaci, budete očekávat, že druhý díl bude o tom, jak se pohřešuje Eric Thorn. Ale jste na omylu. Ze začátku se dozvíte jen to rozzuzlení konce z předešlého dílu a pak jen pár stránek nebudete vědět, kde je Tessa ani Eric a co se s nimi stalo, ale zbytek knihy (cca 290 str.) se řeší úplně něco jiného. A to se ani nepíše v anotaci.
Tessu jsem si moc neoblíbila, vůbec jsem nepochopila, co Eric na ni viděl A Eric...o tom ani nemluvím, jak se choval a co dělal nepochopím. A zbylé postavy taky nic moc. Asi ze všech postav jsem neměla ráda matku Tessy a Mauryho.
A na konci to těhotenství? To jsem věděla hned, že je to fake. To jako nikdy neslyšela o těhotenském testu? Jako stává se to, ale tady to bylo očividně.
Nicméně konec jsem nečekala a o tom Maurym už vůbec ne. Ale jak to skončilo jsem spokojená. I když jsem se úplně nedozvěděla, jak skončil Maury a Blair po tom, co udělali.
Někdy mi děj připadal zamotaný a hrozně komplikovaný a špatný na zorientování. Na styl psaní jsem si už zvykla z prvního dílu.
Noo.. Abych to shrnula, za mě byl lepší první díl. Víc mě bavil, za to tady jsem se do poloviny knihy musela přemlouvat ke čtení. I když se tady vyřešilo všechno, co se nevyřešilo v první knize, ale tam mi přišlo hezké to seznamování mezi Tessou a Ericem.
V tomhle díle mi přišlo, že to autorka natahuje. Ani by mi nevadilo, kdyby všechno bylo v jedné knize. Možná pak bych to hodnotila jinak a líp.
Za mě super počtení na víkend, ale asi znovu to číst nebudu.

Alena_S

Jak se mi u prvního dílu líbilo pojetí knihy, tady mi přišlo už dost tlačené. Řeknete si, že se hlavní postavy poučí ze zkušeností, ale autorka je za účelem zachování sociálně síťového rozměru knihy nutí do takové naivity, že i když se to jmenuje Nelži mi, věřit tomu nejde.
Sice je to díky tomu stále napínavé, ale bála jsem se nejvíc toho, že bude nutný další díl, aby se konečně projevil staronový záporák. (Ne "tamten". Ale ten, co tam škodí celou dobu, haló!)
Doporučit můžu asi hlavně jako dárek někomu, kdo se potřebuje naučit číst smlouvy dřív, než je podepíše, nebo komu přijde jako bezva nápad, když na jedné síti není bezpečno, zkusit to za pár dní o appku vedle znova.

Ivet_V

Do tohohle jsem se musela pustit hned po dočtení prvního dílu. Ten byl dokonalý, ale tento díl byl ještě lepší. Erica jsem měla ještě radši a do Tessy jsem se už lépe vcítila. K tomu to ještě bylo mnohem zamotanější než předchozí díl. Konec jsem vůbec nečekala a rozhodně se dá v příběhu najít spoustu věcí, nad kterými by se lidé měli zamyslet.

tereza7804
12.10.2020

opravdu povedený druhý díl, super série! 4,8/5

LiLinka
25.09.2020

Pokračování příběhu Erica a Tessy se mi zdálo o něco méně chytlavé než první díl, i když to bylo vlastně rozlousknutí celé situace. Děj je celý jakýsi překombinovaný a ve výsledku nedopadl "nijak"...nerada nedočítám série, ale u této si myslím, že by to ani nebyla škoda. A to je škoda samo o sobě.

Eleanor-ka
21.09.2020

Přiznám, že jsem nedočetla. Oproti druhému dílu výrazně slabší a to i Sleduj mě byla už hodně průměrná YA.

uminaa
30.08.2020

To sa mi len zdá, alebo máme pred sebou ďalšiu knihu s otvoreným koncom? Nie je to až také zrejmé, ako pri prvej knihe, ale...
Pokojne by som brala ešte nejaký dodatok. Pár mojich otázok ostalo nezodpovedaných.
V každom prípade ma kniha bavila, dobre a rýchlo sa príbeh čítal :)