Sladkokyselé povídky

Sladkokyselé povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35539/bmid_sladkokysele-povidky-lB9-35539.jpg 4 8 1

Tragikomické, mnohdy společenskokriticky laděné příběhy o lásce manželské i mimomanželské a o citových hnutích výrazných vyhraněných postav napsal autor (nar. 1940), který je občanským povoláním lékař.

broskev28
21.11.2021 5 z 5

Nemám ráda povídky, ale mám ráda knihy pana Pecháčka.
Tuhle jsem četla už před mnoha lety, kdy po básnické filmové sérii nebylo ani vidu ani slechu (ale první díl už se chystal), a už tehdy byla skvělá, podobně jako pozdější Dobří holubi, nebo Vážení přátelé. Asi do smrti nezapomenu na tenhle odstavec:
"Blbec a tvrdohlavý, ti jsou nejhorší. Vzal si do hlavy, že z dcery bude baletka, přestože měla nohy do "o" po mámě. Nutil ji, chudáka, dojíždět spoustu kilometrů třikrát týdně, jeho to stálo fůru peněz, holka byla hodná, jako by ani nebyla jejich, ale baletka nemožná, a věděla to. Když udělala na těch svých křivých nožkách baletní postoj, vypadala jako jezevčík. Brzy se vdala, z rodiny vypadla a to ji zachránilo. Otěhotněla tak krásně, že jsem až někdy litoval, že není těhotná se mnou."