Sladké zapomínání

Sladké zapomínání https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176393/bmid_sladke-zapominani-QOb-176393.jpg 4 175 46

Se šestatřicetiletou Hope se život zrovna nemazlil: nedávno jí zemřela matka, manžel ji opustil kvůli dvaadvacetileté blondýnce, její účet zeje prázdnotou a ona se ze všech sil snaží vychovávat dospívající dceru a zároveň udržet krachující pekárnu. Na dobré konce ale není nikdy pozdě: stačí jen trocha odvahy, víry a neutuchající naděje... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Sweetness of Forgetting , 2012

Maki7
19.06.2017 5 z 5

Úžasná, čtivá kniha. Tento příběh mě tedy úplně dostal. I pár slz zas po dlouhé době ukáplo... Rozhodně mohu doporučit....

klaritkaa
02.06.2017 5 z 5

Nádherná, chytlavá, romantická se šťastným koncem. Nemám slov:-)

lidunka1
19.03.2017 5 z 5

Knížka mě nadchla.

Misa.K1
24.02.2017 2 z 5

Knížka se četla dobře, jen ten konec byl na mě moc nereálný. :-)

Danago
29.12.2016 5 z 5

Velice silný příběh, rozhodně nejde o oddychovku, jde o vážnější téma , které je moc dobře zpracované.Čte se jedním dechem.
Část příběhu se odehrává v současnosti, vyprávěná část odehrávající se za války je překvapující a úžasná! Obě části se nakonec propojí. Konec je krásný, šťastný i smutný. Slzám se asi nikdo neubrání. Podobně mě dostala Vypravěčka. Knihu můžu jen doporučit.
Překvapil mě soulad judaismu, islámu a křesťanství , který se v knize objevuje.
Velice milý je bonus v podobě několik receptů na cukroví.

Kačík
16.12.2016 5 z 5

Úžasná knížka, kterou se chystám koupit do své knihovny. Napínavý, zajímavý a dojemný příběh. V jedné části jsem tak brečela, že jsem ani neviděla na písmena. Čte se jedním dechem. Chci vyzkoušet i některé uvedené recepty a ke knížce se v budoucnu velmi ráda vrátím.

Cuprinka
10.10.2016 5 z 5

Knížka byla krásná oddechovka, dojemná... román jak má být, přečetla jsem za dva dny :)

Kaculman
05.10.2016 5 z 5

Nevěřila bych, že mě ještě nějaká kniha dostane, myslím tolik, jako to dokázala Vypravěčka, a sladkému zapomínání se to povedlo.
Je mi osobně jedno jak předvídatelné a přeslazené celé vyprávění bylo, protože, upřímně? Asi chci naivně věřit, že se najdou příběhy, kdy se tato přeslazenost uskuteční.
Je mi jedno, jestli to byl autorčin záměr rozplakat člověka od poloviny knihy, nebo jestli se to stalo nevědomky. Je mi to všechno jedno, protože takový byl život, takový byl, a jak já osobně můžu soudit něco, co se třeba někde za oceánem v jiných rovinách a šířích děje. Jak můžeme vědět, že se ve skutečnosti, takových příběhů - možná ne s takovým koncem - nebo ne zcela stejným průběhem - neudálo tucet.
DÍKY ZA NADĚJI, KRISTIN.... Díky, že pro mě tak důležité hvězdy ve tvém příběhu dostaly důležitou roli.

sporran
29.08.2016 4 z 5

Dávám čtyři hvězdičky za spojení sladkého příběhu velké lásky hned u dvou hlavních postav (u dvou párů) s linií gurmánskou, vypráví totiž majitelka pekařství (stránky jsou proložené pár recepty, jdu zkoušet borůvkové muffiny) a tématu holokaustu a to vše prolnuté vnímáním člověka s Alzheimerovou nemocí. Zdánlivě neslučitelná témata byla pěkně propojená. Možná bych trochu ubrala toho sladkého :-) teď myslím lásky hlavní hrdinky, to opravdu inklinuje spíše k červené knihovně. Moc oceňuji to, že musela mít autorka znalosti ze všech uvedených tematických oblastí. To se pozná novinářka. Fajn čtivo na dovolenou. Při intenzivním čtení tak na jeden den.

KydlochMoris
18.08.2016 5 z 5

Velmi silný příběh, nádherná kniha... Zhltla jsem ji za dva dny...

Beky
27.07.2016 4 z 5

Nádherná myšlenka ...
Krásný příběh ...
Silná láska ...

romana0229
02.07.2016

Moc hezká kniha, koupená jako oddychovka, ale přečetla jsem ji jedním dechem. A hezky jsem si u čtení pobrečela. Doporučuji.

rajen
22.06.2016 3 z 5

Pro mě taková příjemná oddechovka. Pečení je moje velká záliba, takže tam jsem si přišla na své, i když recepty asi zkoušet nebudu. Téma holocaustu je pro mě přitažlivé a byla to ta zajímavější pasáž knihy, ale to pátrání v Evropě mi přišlo už přitažené za vlasy, jak se vše povedlo za pár dní a vše šlo tak hladce - to už je dost naivní a tak nějak moc americké. Celkově ale dobrý, účel splnila, přečtete si a myslím, že nebudete mít potřebu číst znova.

deedulka
11.08.2015 3 z 5

Jednu hvězdu jsem musela ubrat za přílišnou přeslazenost, uplakanost a předvídatelnost. Jinak hezký příběh o majitelce pekárny a smutné vyprávění o osudech Židů ve Francii, kteří byli odvezeni do Osvětimi. Autorka však pořád dokola popisovala pravou lásku a jak člověk cítí na stovky kilometrů, když druhý člověk zemře a jak jsou hvězdy na nebi... a nakonec "Spoiler": Kdo by neznal tu pohádku o zesnulé bohaté tetičce z Ameriky. :) Nemám peníze, krachuji, bum a umře dědeček, po kterém zdědím miliony...a nesmíme zapomenout, že ten dědeček každý den seděl pod sochou, protože cítil, že jeho pravá láska stále žije...no jako jsem romantik, ale čeho je moc....naopak Hope je pařez největší a za to nekonečné "Nesmím se s nikým vídat, protože jsem rozvedená a moje dcera je příliš citlivá, abych šla na rande", by měla dostat pohlavek.

tynka65
11.08.2015 4 z 5

Opravdu pěkná a dojemná kniha, která nás nechává se zamyslet ;)

aannyy
16.03.2015 5 z 5

Nádherná kniha. Ale tak strašně smutná, že jsem poslední třetinu četla se slzami na tvářích.

Titi
21.09.2014 1 z 5

Holocaust v romantickém hávu? Nevěřila jsem, co to čtu. Za 4 dny pátrání v Evropě Hope zjistí téměř vše!!! Přijde mi to jako výsměch mnoha tisícům židů, kteří po válce leta i desetiletí pátrali po svých příbuzných. Neuvěřitelně špatná kniha. 1* za začátek a recepty.

cicibajza
01.08.2014 5 z 5

veľmi pekná knižka, nedalo sa od nej odtrhnúť, vrele doporučujem!

Lucka.79
06.07.2014 5 z 5

Hodně emotivní a úžasně zpracovaný příběh, ve kterém se spolu s Hope vydáte pátrat po minulosti její babičky Rose .... o minulosti židovské rodiny Picardových, jejíž někteří členové neunikli zvěrstvům 2. světové války .... příběh o životní lásce a síle lidské osobnosti, o touze po svobodě, naději a víře, který mě naprosto pohltil a řadí se mezi mé top knihy

ivousekk
05.06.2014 5 z 5

super knížka, která se velice dobře čte. napínavý příběh, který nutí otáčet na další a další stránky, jak to dopadne. občas i smutné pasáže, při kterých ukápne slza. prostě super kombinace všeho :o)