Skrytá tvář českých dějin

Skrytá tvář českých dějin https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302286/bmid_skryta-tvar-ceskych-dejin-CGB-302286.JPG 4 20 20

elcapitano
09.02.2022 4 z 5

pěkné, pěkné, .. náhodou jsem po knize sáhl na dovolené. Zpočátku jsem si myslel, že se bude jednat o nějakou záhadologii nebo "histo-bulvár", ale byl jsem mile překvapen. Autor poodkrývá pozadí některých příběhů z českých dějin a zkoumá je z různých úhlů a pramenů. Většinou dochází k překvapivým zjištěním a i když některé vývody z knihy jsem již věděl, i tak se kniha hezky čte. Opravdu dobré, docela hutné na informace a čtivé.
Jednu hvězdu dolů za poněkud neuspořádaný výběr popisovaných událostí, jakoby mi chyběl nějaký jednotící prvek.
.. a koukám, autor napsal do teď 198 knih? klobouk dolů.

Hebrey
20.03.2021 5 z 5

Neotřelý a velmi zajímavý pohled na některé události našich dějin.

INT
26.02.2018 5 z 5

Pěkná sonda do historických událostí a mýtů :)

JPBelmondo
05.01.2018 4 z 5

Autor přibližuje velmi zajímavě a čtivě osobnosti a pověsti z různých dob naší historie. Zkoumá různé úhly pohledu, bádá ve starých spisech a nabízí tím pádem velmi kvalitní počteníčko nejen pro milovníky historie. Od Přemysla Oráče, Horymíra se Šemíkem, Karla IV., Přemyslovce, Templáře, Bílou paní až po Hitlera se dozvíte spoustu informací a možná si i budete muset poopravit některé školní znalosti. Vřele doporučuji, ostatně jako skoro všechno od tohoto autora.

Zdenda20
19.08.2017 4 z 5

Také musím konstatovat, že kniha je zajímavá především informacemi, které jsem do svých stařeckých let nevěděl. Například , že Dalimilova kronika nemá známého autora co ji napsal. Hezké pojednání je zde i o Bílé paní. Doporučuji všem co je zajímá naše historie.

Dandulka
22.04.2014 5 z 5

Po přečtení této knížky jsem se opět dozvěděla něco nového. Při představě, že by mohl Hitler pocházet z Čech, mi běhal mráz po zádech! Ale jinak spousta informací podaných velmi čtivě, k tomu množství obrázků. Mám Bauerovy knížky moc ráda.