Skrýš

Skrýš https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389280/bmid_skrys-trt-389280.jpg 4 196 43

Jedné temné noci vyráží Kirišima Seiči do prudkého deště. S jedním jediným cílem. Zabít svou ženu. Ještě před rokem byl úspěšným spisovatelem žijícím v dokonalém manželství, jenže to je všechno pryč. Teď už mu zbývá jen jediné: vražda. Silný a úderný příběh stojí především na atmosféře, zběsilém tempu a perfektní, čisté kresbě, která dostane i nemangisty!... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

Hideout , 2011

čemijka
05.01.2020 4 z 5

Není to vyloženě hororové, ale dost znepokojivé rozhodně ano. Neustálé flashbacky drží dějovou linku v napětí a šílenství vykreslené ve tvářích podtrhují děsivou atmosféru.

Disease
16.12.2019 3 z 5

Vcelku průměrný horror s výbornou (v té horrorové části) kresbou.

-Endy-
01.09.2019 3 z 5

Těžce se čte kniha, kde ve vás všechny postavy vyvolávají odpor...a každá navíc něčím jiným - vzhledem, povahou, činy, názory na jiné lidi.
Na temnější kresbu jsem zatím nenarazila; je úchvatná...zároveň ve vás asi vyvolá pocit, že byste si pro změnu chtěli přečíst něco o duhových ponících.
Jakým těžkým obdobím asi musel autor procházet, aby ze sebe dostal TOHLE.

Edice
30.07.2019 4 z 5

Fajn hororovka na jedno dopolední posezení. Příběh ušel a je dobře, že ho autor prokládal vzpomínkovými pasážemi. Kresba byla špičková a rozhodně je to hlavní tahoun téhle mangy. Ráda bych se podívala i na další autorovu tvorbu.

Daisuke
21.05.2019 4 z 5

Dobrý psychologický horor; navzdory obálce má blíž spíše k Hitchcockovi než ke Kingovi. Příběh bez kladných postav byl spíš průměrný, ale bezchybná kresba tuhle hororovou jednohubku (protože doba čtení odpovídá spíše povídce než románu) vytáhne o kategorii výše.

evickakyticka
23.03.2019 5 z 5

Kniha objevena náhodou v knihovně. Už podle obálky jde vidět, že půjde o horor. Super na čtení před spaním. Všude tma, ticho a jen ty obrázky. Příběh jako takový se mi zas až tak nelíbil, ale co bylo perfektní, tak kresba. Hlavně ty OČI!!!!

denisa4368
05.03.2019 4 z 5

Přečteno při čekání na MHD, zajímavé bizarní dílo, tunely, kudy šel S. mi připomněly některé mé noční můry. Horory mám ráda, tuto mangu jsem si opravdu užila, i když je to poněkud zvrácené. Ale ne tolik jako Ryby.

Pablo7
24.02.2019 3 z 5

Kresba je moc pěkná. Sám příběh mě tolik nechytl. Víc mě bavili flashbacky z reálné minulosti než ta hororová část. Při četbě mě taky trochu vadili některé nesmyslné zvuky jako "škr, vrut, vhušš, krak, kvrk". I přesto to není špatná zábava na jedno nebo dvě odpoledne.

Lenka.Vílka
18.02.2019 5 z 5

("To jediné, co mě zachránilo, byl něčí řev, pravidelně se ozývající z vedlejší místnosti. Je to zvláštní, ale právě ten křik mi připomínal, že jsem stále naživu.")

Být spisovatelem je určitě fajn. Být neúspěšným spisovatelem je trochu horší. Seiiči pokazil hodně věcí. Stejně jako jeho žena. Proto je chce napravit na téhle skvělé dovolené (za každou cenu s užitím všech prostředků...twist na konci, co se stalo před dovolenou, jsem nečekala, to přiznám). S ženou, kterou už prostě nenávidí, než aby jí miloval. Nebyla to jeho vina. Prostě se to v jeho hlavě stalo. Něco se rozhodlo všechny problémy vyřešit. Něco v jeho hlavě se rozhodlo zbavit vraždou největšího zla jeho života. Aby zjistil, že tohle byl vlastně jenom slabý odvar. Zlo venku, přesněji v tunelech, je mnohem horší.

(Já si nemohu vzpomenout, ale něco podobného jsem viděla. Byly tam tunely a divný lidi, který byly součástí toho tunelu. Znetvořený. Protože žádné světlo. Prostě uber odporné. Takže jsem se na Skrýš mega těšila. Ale na název filmu mám okno...o dva měsíce později. Byla to povídka od George R. R. Martina. Uf, přišla jsem na to.)

Ano, ke zrůdě je cesta krátká. A v tomhle případě krvavá, nechutná a nádherná. Pokud jste už nějaký podobný žánrový příběh četli nebo viděli, je vám jasné, jak tohle může skončit. Ách...

Kresba byla dokonalá. Přehledná, tajemná, nechutná, neskutečně čistá. Jsem ráda za větší formát, protože jinak bych si tu nádheru tak neužila (proto se kniha už v polovině čtení nerozlomila, jako to je u podobných titulů běžné?). A papír? Ten byl taky jinej, než Crew obvykle používá! Dík. Navíc, jak to bylo celé zpracované s vložením vypravěče, utvořilo celou knihu strašně komplexní. Už bych měla přestat, nebo tady bude přeslazeno, přestože jsem dočetla brutální horor.

Luxusní příběh ve vymazleném kabátku s nádhernou obálkou. Budete se bát. Budete znechuceni. Budete dojati. Vy potřebuje víc? Sorry, já ne...

OldaB
07.02.2019 4 z 5

Občas problém s orientací v kresbě, ale jinak typická japonská úchylárna. A ty já můžu.

petaSk
28.01.2019 4 z 5

Jak už zaznělo v komentáři pode mnou. Klišovitý příběh a nádherné kresby. Navíc, z postav cítíte opravdové zoufalství a zmar.
Jen ten konec, chjo.

Johannus
27.01.2019 3 z 5

Hororový příběh sám o sobě nic moc. Pasáže z minulosti jsou mnohem lepší. Pěkně namalované, ale krapet nepřehledné. Kniha strašně nadužívá zvuky. Navíc jich většina ani nedává v češtině žádný smysl. Co to sakra znamená "kvrk", "kvr", "škrr", "drk" nebo "šlip"? Už tam chybělo jenom "prd", "smrk" a "kak"...

p3tris
03.01.2019 5 z 5

Hlavní devizou této knihy je kresba, která je v rámci žánru mangy neskutečně propracovaná a detailní. Příběh je sice lehce klišovitý, což se ale k hororu perfektně hodí. Navíc ho ozvláštňují flashbacky, umožňující nahlédnout do ztrápené duše hlavního hrdiny. V některých okamžicích jsem si dokonce říkal, jestli se celá ostrovní linka neodehrává pouze v jeho hlavě. Nakonec jde sice "jen o monster origin", ale s perfektní atmosférou a přečtený jedním dechem. Pozn.: Když Kakizaki knihu kreslil, musel mít pořádný vztek na nějakou ženu. Protože takhle nesympatickou mrchu už jsem dlouho nepotkal.

Knišíl
23.12.2018 4 z 5

Komiksy jsem ze svého čtenářského záběru vynechával. Po téhle zkušenosti vím, že to byla vskutku chyba. Ilustrace skvěle vystihovala atmosféru příběhu. Mám rád horory (tedy mám znalost hororových postupů), a tak mi příběh připadal sice mírně klišoidní, zároveň však veskrze se držel těch dobrých žánrových zásad. Jedná se o dobrý horor a pro mě taky mírné guilty pleasure.

Nerolinka
23.12.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem během jednoho dopoledne. Celý příběh byl jednoduše fantastický a flashbacky ještě zvyšovaly napínavost celého díla. Doslova jsem se nemohla dočkat konce a když jsem se k němu dostala tak mě to naprosto ohromilo a překvapilo. Nejsem moc fanoušek horrorů a proto jsem konec vůbec nepředvídala a o to mě víc nadchnul.

jarynek
21.11.2018 5 z 5

Tato manga se hodně přibližuje západním komiksům. Samozřejmě je to stále manga, ale dokážu si vyprávěný příběh představit i nakreslený a vyprávěný autorem z Evropy či USA, což si u většiny mang představit nedokážu.
Pěkná, poměrně detailní kresba, která v černobílém provedení jen dotváří tísnivou hororovou atmosféru. Zpočátku mi trochu vadily flashbacky, které narušovaly tempo vyprávění, ale nakonec jsem ocenil i ty, když učinily příběh více ucelený. Pár hororových zvratů a dobré zakončení, takže za mne spokojenost.

Ivan Kučera
14.11.2018 4 z 5

„Von? Prečo by si chodila von? Veď vonku nie je o čo stáť. Máš tu predsa všetko, čo potrebuješ.“ Pekne mrazivé, drsné a nechutné. Moja prvá manga v živote a pohľad na mňa musel byť veľmi rozkošný, keďže mi trvalo dlho, kým som si zvykol na iný štýl čítania sprava doľava resp. od konca po začiatok. Ale mám rád horor, tak som si povedal: "Risknem to." Oplatilo sa. Príbeh je skvelý, desivý. Trocha mu ubližuje, že sa od istého momentu začne hrať s až príliš otvorenými kartami a horor ustupuje akcii. Ale aj tak jasné 4*. Geniálne prostredie (exotický ostrov, džungľa, dážď, odľahlé ostrovné časti s tajuplným podzemím, vchod do jaskyne), temná kresba, ktorá sa ničoho nezľakne. Svižný dej sa (až na pár flashbackov ukazujúcich dovtedajší dej v odlišných súvislostiach) číta na jeden dych a za pár desiatok minút to dáte celé, keďže sa od toho nedokážete odtrhnúť.

milan1935
11.11.2018 4 z 5

První manga, kterou jsem četl nebyla vůbec špatná. Příběh je dobře temný a moc dobře se hodí k příběhu. Ten je o tom že manželé spolu jedou na ostrov a chtějí se podívat do lesa. Jedou tam v noci a po chvíli musejí pro benzin pak objeví jeskyni a je to napínavé a temné. Pokud si chcete přečíst komiksový horor tak si kupte tohle. Tenhle komiks můžu doporučit.

silvara
09.11.2018 5 z 5

Ideální manga horor pro pochmurné podzimní večery (nebo spíše večer). Originální kresba nádherně podtrhuje temný příběh a doplňuje tíživou atmosféru. A člověk si pro příště dvakrát rozmyslí, než vleze do jeskyně. :)

3DD!3
09.11.2018 5 z 5

Horor o tom co znamená mít/nemít rodinu. Příběh spisovatele, který možná měl a možná neměl dobrý důvod zabít svou ženu Kakizaki pomalu objasňuje skrze nepříjemně realistické flashbacky a přináší ponuré poselství o tom jak děsivě jednoduché může být hledání míru utrápené duše.

horory manga

Masasumi Kakizaki