Knihkupectví u jezera

Knihkupectví u jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462992/bmid_knihkupectvi-u-jezera-YLr-462992.jpeg 4 250 75

Skotské knihkupectví série

Uprostřed skotské Vysočiny, na farmě u vesničky Kirrinfi ef, žije Nina. Vlastní pojízdné knihkupectví, ale teď nutně potřebuje někoho, kdo by za ni práci na čas převzal. Na kopci nad vesnicí, přímo na břehu jezera Loch Ness, stojí velké panské sídlo, v němž žije osamělý muž se třemi dětmi, od kterých právě v slzách utekla už šestá chůva. Daleko na jihu se svobodná matka Zoe zuby nehty snaží uživit sebe a svého čtyřletého němého syna. Pak ovšem přijde dopis oznamující zvýšení nájmu a Zoe nezbývá než sbalit sebe i syna a odjet do Skotska, kde přijme místo Nininy pomocnice a au pair ve strašidelném domě. Je ale vůbec možné zapadnout do tak úzce semknuté komunity, nahradit milovanou knihkupkyni, a navíc zvládnout tři nezvladatelné děti, které o její péči ani v nejmenší nestojí? A kam se vlastně poděla jejich matka? Knihkupectví u jezera je volným pokračováním Pojízdného krámku snů. Je to příběh o naději, víře, lásce a o tom, že štěstí může člověk najít i tam, kde by je vůbec nečekal.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Bookshop on the Shore , 2019

dlabikk
20.08.2021 4 z 5

Nejsem příznivec romatických příběhů, ale jsem knihomol a Pojízdný krámek snů mě bavil, protože je o knihách, i když tak trochu okrajově, no a tak jsem musela mít i díl druhý. Z počátku jsem se bála, že knihu odložím, ale jako milovnici detektivek mne do konce táhl osud manželky majitele strašidelného domu. Nakonec jsem nelitovala. Je to hezký příběh :o)

Adris
18.08.2021 4 z 5

Volně navazuje na Pojízdný krámek snů, ale lze číst samostatně.

Zoe je maminka samoživitelka, která je na pokraji finančních sil. Dostane nabídku pracovat jako chůva na panství ve Skotsku, z něhož s hrůzou chůvy utíkají. Čekají na ni tři děti s rozličnými potřebami a záhadný pan domácí, který se sem tam domem mihne. Co se stalo s matkou dětí? A jak se Zoe vyrovná s novým životem?

Kniha mě hned vtáhla hlavně námětem - tak trochu strašidelné panství ve Skotsku, péče o děti, záhadné zmizení manželky... A znovu jsou tu v důležité roli knihy! (Autorka je knihou Na střechách fakt posedlá - stejně jako kudrnatými muži:).) Jedná se ale stále o romantiku, takže nečekejte mystery román:). Díky tomu, že se autorka pořádně rozepsala- a hlavně se soustředila na jedno téma pořádně - působí příběh konečně komplexně, narozdíl od prvního dílu. Zkrátka je víc prostoru pro dialogy, detaily, popisy a dohromady to dává smysl. Někdo někde psal, že je kniha nudná, neakční - s tím bych nesouhlasila, podle mě se tam naopak pořád něco dělo a konec byl skoro nervydrásající. A pozor! Je to tentokrát i s Loch Nesskou:).

Co bych vytkla je opět unáhlené zakončení romantické linky. Podle mě by měl být závěr mezi dvěma milenci vyústěním nějakého občasného flirtování, pohledů, doteků, možná hádek, které se táhnou od začátku knihy. A ne, že to plácneme až nakonec - najednou. Také Nina, hlavní hrdinka předchozí knihy mi přišla, že si neudržela svůj dívčí, plachý charakter.

Jako romantiku, hlavně na podzimní večery, se hodí perfektně! Mohu doporučit.

babystar
15.08.2021 4 z 5

Taková milá jednohubka "šmrncnutá" Janou Eyrovu, s předvídatelným koncem (vždyť je to román pro ženy), ale zdaleka (pro mne) uvěřitelnějšími obchodními aktivitami Zoe než Niny v předešlém příběhu (Pojízdný krámek snů). Po přečtení děkuji osudu, že jsem jako samoživitelka žila v socialistickém Československu a nemusela jsem řešit existenční problémy jako Zoe.... ale ta skotská příroda musí být fakt krásná...

Ditules
09.08.2021 4 z 5

Opět milé, takové pohlazení po duši ze Skotska.

mysterygirl
08.08.2021 5 z 5

Moc krasne cteni.. Trochu mi to pripominalo dejem Dum u tri borovic

pip11
05.08.2021 5 z 5

První díl se mi moc líbil, takže jsem se radovala, že vyšlo pokračování. Zoe odjíždí se svým malým synkem z Londýna, z jejich velmi neutěšeného stavu, s nadějí na lepší život. Dostává možnost práce ve Skotsku coby chůva tří dětí. Je to moc hezký a milý příběh, který navazuje na předchozí knihu. Příjemně jsem si to užila, emoce se zde střídaly a prostředí Loch Ness bylo poutavé.

Nuny
01.08.2021 5 z 5

Zdá se, že asi stárnu. Od začátku do konce přesně víte, jak to celé dopadne, vlastně už z anotace je to celkem jasné, ale stejně jsem do pokračování šla a nesmírně si ho užila. Uznávám, že námět není nijak originální, všechno už tu kdysi bylo, ale v knize je všechno, dojetí, naděje i napětí a mohu směle doporučit.

blanka5960
01.08.2021 5 z 5

Skvělé čtení na léto u kterého ho si odpočinete. Autorce se opět povedlo krásně popsat život lidí skotské vysočiny. Hlavní hrdinka Zoe byla sympatická, pěkná romantická linka k tomu, co vic si přát. Snad abychom se brzy dočkali další knihy od Jenny Colgan ️

Jenny46

Nádherný příběh ️

happy-smile
31.07.2021 5 z 5

Další moc pěkný příběh od Jenny Colgan. Ona tohle prostě umí, navodit atmosféru, změnit něčí životní linku ze ztrostkotance na člověka, který je tam, kde by měl a chtěl v životě být. Do toho samozřejmě romantika, bez té by to nešlo. Doporučuju.

jana0338
30.07.2021 4 z 5

Krásný příběh

Renike
29.07.2021 3 z 5

1.díl se mi moc libil, a na ten 2. jsem se strašně moc těšila..děj se ale táhl a mě nějak neuchvátil, a zdál se mi ke vsemu nedokončen

Linda007
26.07.2021 5 z 5

Líbila se mi moc. Mnohem víc, než první díl. Autorka tedy postavám naložila hodně. Bylo mi jich fakt líto.

zuzana2599
24.07.2021 5 z 5

Tak to bylo moje první knižní setkání s Jenny Colganovou a jsem s ním moc spokojená.
Knihkupectví u jezera má překrásně barevnou obálku a na svých stránkách ukrývá velmi milý a láskyplný příběh. Je prosycen nejenom láskou mateřskou, ale i láskou ke knihám, k přírodě, prostě láskou k životu. Příběh svobodné matky Zoe a jejího nemluvícího synka mě chytil za srdce, místy byl vtipný, veselý, místy něžný, dojemný i smutný. No ve všech případech byl nesmírně hřejivý.
Na skotské Vysočině, u jezera Loch Ness jsem se cítila moc prima a strašně moc se mi tam líbilo !!!! Ideální letní čtení, které pohladí po duši !!!!

Jizi
01.07.2021

Příjemný příběh, který v rámci žánru určitě nemůže zklamat, obsahuje totiž veškeré nezbytné ingredience: sympatickou hlavní hrdinku, která na tom opravdu není nejlíp, ale vždycky dokáže sebrat dost síly, aby se s tím, co jí osud nachystal, nějak - aspoň nějak! - popasovala (a vy ji budete chápat, protože je vlastně stejná jako my všichni); krásné prostředí kolem jezera Loch Ness; osudového muže a staré panství; tajemství, které nezůstane nevyjeveno; spousty a spousty knih; a samozřejmě pár zásadních zvratů, humor a snad, možná, doufejme, i ten šťastný konec.
Protřepejte, zamíchejte - poslední Colganová je ideální koktejl na deku nebo na chatu nebo (držme si palce!) třeba do letadla.