Skoro obyčajná rodina

Skoro obyčajná rodina https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408442/bmid_skoro-obycajna-rodina-Jhw-408442.jpg 4 197 70

Adam, Ulrika a Stella. Obľúbený farár, ambiciózna advokátka a 19-ročná tínedžerka, ktorá pracuje v obchode s oblečením a túži cestovať. Navonok celkom obyčajná, úspešná a harmonická rodina zo študentského mestečka Lund na juhu Švédska. Všetko sa zmení, keď sa mladá Stella ocitne vo vyšetrovacej väzbe ako dôvodne podozrivá z vraždy 32-ročného podnikateľa Christophera Olsena. Reťaz dôkazov poukazuje na jej vinu, no Stella mlčí a čaká na súd v malej zapáchajúcej cele… zatiaľ čo iní konajú, najlepšie ako vedia, a predsa sa dočkajú trpkého odsúdenia zo strany spoločnosti. Čo všetko je človek schopný urobiť pre tých, ktorých miluje? Za akých okolností je prípustné zobrať spravodlivosť do vlastných rúk? A ako veľa toho netušíme o ľuďoch, ktorí sú nám najbližší?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

En helt vanlig familj , 2018

Veju007
15.01.2020 3 z 5

Skoro normální rodina je thriller o tom, co jste schopni udělat pro svoji rodinu.

Dceru faráře a advokátky obviní z vraždy a my se ve třech dějstvích (z pohledu otce, dcery a matky) dozvídáme, co se vlastně stalo.
Bohužel to ale byla pouze průměrná knížka, která mohla být i o 100 stránek kratší. A pokus o zvrat v epilogu už to úplně nezachrání, byť to aspoň trošku potěšilo. Škoda.

L.Helena
10.12.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, nejvíc asi část Otec a jeho vnitřní boj mezi přesvědčením nelhat a chránit dceru. Část Dcera mi přišla mírně slabší, nicméně taky celkem dobrá. Matka mohla být trochu obsáhlejší, obzvlášť vzhledem k okolnostem...

alnahu
10.12.2019 3 z 5

U této knihy mě nalákala pěkná obálka,ale příliš mě neoslovila.Příběh rodiny ve které je dcera obviněna z vraždy-vraždila či ne?Děj je vyprávěn z pohledu matky ,otce a dcery.Psychologický příběh,který vás vede k zamyšlení.

Lindulinek
25.11.2019 5 z 5

Mně se kniha líbila. Závěr byl pro mě bezvadně vysvětlen a spojily se všechny souvislosti.

Illaa
20.11.2019 2 z 5

Velké nadšení z přečtení u mě nepanuje. Čekala jsem více prvků thrilleru, tohle bylo spíš psychologické drama. Kniha vypráví příběh jedné rodiny, kde je dcera obviněna z vraždy z počátku neznámého muže. Kniha je rozdělena do tří částí (otec, dcera a matka). V každé je rozebíráno, co by se mohlo či nemohlo udělat jinak, aby k dané katastrofě vůbec nedošlo. Mě osobně nejvíc zaujala prostřední část, nejméně ta ze strany otce, ta byla hodně nábožensky založená.

Sidonia
11.11.2019 4 z 5

Krásné, napínavé, tak trochu seversky kruté. Hodně psychologické, dobře napsané, měla jsem chuť se podívat nakonec. Zvláštní, ale žádnou z postav jsem si neoblíbila. Děj se odehrává v jižním Švédsku, v Lundu.

Miluna40
06.11.2019

Kniha se mi libila. Zadna hlavni postava jako kladny hrdina...zadny cernobily snimek...dilema matky, ktera vi co je spravne, ale .. .dcera, ktera vytaci i ctenare. Nechci moc prozradit,tak uz vic nepisu.

blonďatá.luc
06.11.2019 3 z 5

Ať si už pod názvem představíte cokoliv, skrývá se pod ním rodinné drama odehrávající se ve Švédsku. Farář, advokátka a jejich sotva dospělá dcera obviněná z brutální vraždy. Skutečně vraždila? Nebo je policie na špatné stopě? Kniha je rozdělená do tří částí, každou z nich vypráví jeden ze členů rodiny. Střídají se kapitoly vzpomínkové, kdy se čtenáři postupně sestavuje mozaika jejich života, s kapitolami ze současnosti, kde probíhá vyšetřování. Bohužel mi všechny postavy byly nesympatické - z počátku knihy mi sympatické byly, ale jak se začalo všechno odhalovat, komplikovat, tak mé sympatie ztratily. Nikdo není dokonalý, to vím moc dobře, ale jejich mezery ve výchově a v partnerském vztahu - děje se to, není to nic nového, ale tady už mi toho přišlo nějak moc. Na druhou stranu nejspíše to všechno vyústilo v takovou nemilou situaci jako je podezření z vraždy. Konec mě nakonec ani tolik nepřekvapil, tušila jsem, že to tak nějak bude, ale některé aspekty celé události jsem nedomyslela. Když to všechno shrnu, je to takový slabší kousek, ke kterému se asi jen tak nevrátím - pokud vás ale zajímají rodinná dramata z originálního prostředí, mohu doporučit - rozhodně nelituji, že jsem se do knihy pustila.

zuzana2599
24.10.2019 4 z 5

Příběh je vyprávěn z pohledu tří hlavních hrdinů - otce, dcery a matky. Nebylo to zrovna lehké čtení, byl to psychologický román, chcete-li thriller. Jedná se o knihu, která vede k zamyšlení, je hodně o pocitech, dojmech, ale nechybí zde i určité napětí.
Docela jsem se vžila do postavy faráře Adama, který touží po dokonalé rodině. Stačí den a vše je jinak, jeho jediná, milované dcera je zdrojem zklamání a starostí. Zabila ?
Příběh o skoro normální rodině může být příběhem každého z nás !

karol.cadex
03.10.2019 2 z 5

No, tak tohle opravdu nebylo ono. Postavy naprosto ploché, děj prakticky o ničem, dialogy trapné.
Je mi líto, ale o této knize nemůžu říct prakticky nic pěkného. Možná snad kdyby vyprávěním nezačal otec, tak snad? Ale ten mě dorazil hned od začátku. Ty řeči o víře od něj jako faráře mi popravdě vadily nejméně, ale jeho trapná angažovanost a naivita a celkové chování... Styděla jsem se za něj. Mít vedle sebe takovou ploštici, ihned se rozvedu.
Maminka oproti tomu kariéristka bez jakékoli povahy a dcerunka rozmachaný harant bez špetky pokory.
A žili šťastně až do smrti.
Takže pardon.

vraždy thrillery

Mattias Edvardsson
švédská, 1977
2019  75%Skoro normální rodina
2021  75%Sousedská ruleta

Kniha Skoro obyčajná rodina je v