Skoro obyčajná rodina

Skoro obyčajná rodina https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408442/bmid_skoro-obycajna-rodina-Jhw-408442.jpg 4 197 70

Adam, Ulrika a Stella. Obľúbený farár, ambiciózna advokátka a 19-ročná tínedžerka, ktorá pracuje v obchode s oblečením a túži cestovať. Navonok celkom obyčajná, úspešná a harmonická rodina zo študentského mestečka Lund na juhu Švédska. Všetko sa zmení, keď sa mladá Stella ocitne vo vyšetrovacej väzbe ako dôvodne podozrivá z vraždy 32-ročného podnikateľa Christophera Olsena. Reťaz dôkazov poukazuje na jej vinu, no Stella mlčí a čaká na súd v malej zapáchajúcej cele… zatiaľ čo iní konajú, najlepšie ako vedia, a predsa sa dočkajú trpkého odsúdenia zo strany spoločnosti. Čo všetko je človek schopný urobiť pre tých, ktorých miluje? Za akých okolností je prípustné zobrať spravodlivosť do vlastných rúk? A ako veľa toho netušíme o ľuďoch, ktorí sú nám najbližší?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (SK)

En helt vanlig familj , 2018

Awča
06.12.2023 5 z 5

Kniha se mi četla moc dobře, nejvíce mě bavila první třetina, vyprávěná z pohledu otce, který byl sám o sobě zajímavou postavou. Být farářem a dostát všem morálním závazkům. Čtenáře to ponouká k přemýšlení.
Zrovna tak jako podezření, zda si za některé násilné činy nemůže oběť sama a z toho pramenící nechuť a obava některé činy hlásit.
Jak bych se asi zachovala já?
Ale není to jen o psychologii, v podstatě je to celkem napínavý příběh.

pegasek
14.07.2023 5 z 5

Příběh byl velmi dobrý.Nejvic mě v celém příběhu štval otec,který se snažil mít Stelu pod kontrolou což se mu samozřejmě nedařilo,protože dívka dělala všechno proto aby měla svůj prostor ve kterém nefiguruje stíhací otec .Další velké selhání ze strany otce vidím v tom ututlani Stelineho znásilnění kvůli tomu co by tomu řekli lidi.to mě napadá otázka co to bylo za otce,že dovolil aby to tomu klukovi prošlo?kde je opora pro svou dceru?a to poslední co by mě zajímalo je to co si otom pomyslí ostatní.takze všechno mohlo nakonec být jinak,kdyby rodiče bránili Stelu v pravém slova smyslu a ukázali ji,že znásilnění je čin který má být potrestán.takze se nedivím,že celý příběh dopadl tak jak dopadl

Kira747
16.05.2023 2 z 5

(SPOILER) Uprimne to chapu a zachovala bych se uplne jako Stella, kdyby se neco takovyho stalo moji nejlepsi kamaradce.
Otec mi docela lezl na nervy, porad to "moje holcicka" a byl fakt otravnej, jak smejdil kolem. Stella jinak docela smutna protivna postava a postava matky a advokata mi byly nejvic sympaticky.

rilajaan
28.04.2023 4 z 5

Příběh je vyprávět z pohledu tří osob a každý ho prožívá jinak. Hlavní hrdinka mi tedy nebyla moc sympatická, ale asi ani neměla být.

Biba_with_Book
15.04.2023 3 z 5

Takovy lepsi prumer, rekla bych. "Nenadchne, neurazi". Misty napinave, misty rozvlacne.

janastok
14.04.2023 4 z 5

Dobrý psychotriller vyprávěný třemi hlavními protagonisty - členy jedné rodiny. O vztazích, rodičovské lásce, o zločinu. Chvilkami trochu rozvláčné.

monika0356
15.12.2022 3 z 5

Prvni cast me moc nebavila, otec mi byl nesympaticky, druha cast me bavila nejvic a treti uz jsem cekala jen, jak to dopadne.

Janaves
26.11.2022 4 z 5

Slušný trihller, zajímavě rozdělený do tří kapitol, kde otec, matka a dcera vypráví příběh po svém, jak ho vidí svýma očima.

crazyslunicko
18.10.2022 4 z 5

Po dlouhé době thriller a velice podařený. Stella je od mala vnímaná jako ta problematická dcera faráře a advokátky. Snadno se dostává do špatné společnosti a do problémů. Když na ni padne obvinění ohledně vraždy, v podstatě to nikoho nepřekvapuje. Zatímco hnije ve vazbě, snaží se ji její otec sehnat alibi...

Jenže co se vlastně stalo? Co se ten večer odehrálo?? A Proč Amina mlčí?

petula22
16.10.2022 4 z 5

Za mě průměr, zajímavé bylo rozdělení na tři kapitoly, kdy každý člen rodiny vyprávěl příběh svýma očima.

kob
16.09.2022 4 z 5

Farář Adam mi dost lezl na nervy, takže první část, psaná z jeho pohledu, mě moc nebavila, ale od druhé třetiny se příběh hezky rozjel.

Lexie321
24.06.2022 5 z 5

Maximalne odporúčam. Nie len že to bolo ukážkové švédske krimi ale aj skvelá rodinna dráma. Všetky postavy (Adam, Stella, Amina, Ulrika aj Michal) boli úžasné. Od začiatku som tušila koniec ale aj tak celý príbeh bol tak dobre napísaný, že mi to ani nevadilo.

Čmeláček
07.06.2022 5 z 5

Tohle náhodou vůbec nebylo špatné. Dobře se kniha četla, ale takovou rodinu teda aby pohledal :))).

magnolia
24.04.2022 3 z 5

Nečetlo se to špatně (aspoň první dvě části mě bavily), ale řekla bych spíš hodně nenormální rodina, otec, dcera i matka. Nějak jsem je nechápala, nejvíc matku.

Cajda
19.04.2022 4 z 5

Skvěle se čte!
Zajímavé i příjemné a nápadité je pojetí tří pohledů na věc - otec, dcera, matka.
Názorná ukázka klasických domněnek ve vztazích.
Kapitoly o "Méďovi" mi taky přišly lehce zbytečné a jen natahující děj, ale nijak zvlášť mi nevadily.
Celkový dojem SUPER!

evik_svistik
04.02.2022 5 z 5

Kniha mě velmi bavila, dobře se četla, byla rozdělena do tří částí - otec, dcera a matka. Část dcera se mi líbila nejvíce a strašně mě štvalo, když skončila. Závěr knihy mírně překvapil.

micha-ella
17.01.2022 4 z 5

Ze začátku mě to hodně bavilo. Nemám ráda příběhy, kde jsou od prvních kapitol desítky postav, ve kterých se těžko orientuji, tady byly postavy dobře vykreslené (i ta protivná Stella) a děj přehledný. Bohužel se vlekl tak pomalu, že ze 450ti stránek bylo mnoho zbytečných. Já jsem sice žádnou nepřeskočila, ale autor mohl klidně vynechat kapitoly o ,,Méďovi" a možná i další. Konec byl servírovaný taky hodně zdlouhavě a ten úplný závěr? Jak jinak, že jo?

pch1976
09.01.2022 5 z 5

Velice čtivá kniha. Napínavé, skvěle napsané. Někdy zbytečně moc natahované. Hodně psychologické. Nejlepší bylo rozuzlení. To jsem nečekala. Hlavní postava hodně komplikovaná povaha.

zdehan
27.12.2021 5 z 5

Mě se kniha líbila.

KatkaHutyrová
19.12.2021 4 z 5

Čtivý a (pro mě) do poslední chvíle nevyzpytatelný thriller.
Příběh jedné rodiny vyprávěný postupně z pohledu všech tří hlavních postav. Nejméně mi sedla druhá část - tedy vyprávění dcery Stelly.

Jako celek ovšem knihu hodnotím velice pozitivně. Bylo to čtivé a plné zvratů. Do poslední chvíle jsem nevěděla, co a jak.

Je to hodně psychologické a u čtení musíte přemýšlet, takže to zřejmě nebude kniha pro každého. Ovšem svého čtenáře si určitě bez problémů najde.

vraždy thrillery

Mattias Edvardsson
švédská, 1977
2019  75%Skoro normální rodina
2021  75%Sousedská ruleta

Kniha Skoro obyčajná rodina je v