Škola pokojného bojovníka – Mistrovství těla a ducha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Millmanova filozofie pokojného bojovníka si získala statisíce příznivců po celém světě. Jeho nově česky vydaná kniha Škola pokojného bojovníka rozvíjí tuto filozofii praktickým způsobem. Přináší ovšem víc než jen další návod, jak by měl člověk cvičit: Nabízí dobře rozvrženého průvodce, který jasnou řečí promlouvá ke všem, kdo se snaží v souladu se všemi aspekty života dosáhnout optimální úrovně zdraví, vitality a výkonnosti. Školu pokojného bojovníka by si měl osvojit každý člověk, kterému není lhostejná zdravotní prevence, tělesná kondice a osobní potenciál. Je určena všem, kdo hledají psychickou a fyzickou harmonii – ať už při kopané, gymnastice, v bojových uměních, v hudbě či v každodenním životě. Autor poskytuje jedinečný návod, jak můžeme jakýkoliv trénink transformovat v cestu k osobnímu růstu a duchovnímu objevování světa – protože lidský duch sídlí v těle a tělo sídlí v duchu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10778/skola-pokojneho-bojovnika-mistrovstvi-tela-a-ducha-10778.jpg 4.117
Žánr:
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Eminent
Originální název:

Body Mind Mastery: Creating Success in Sport and Life, 1999


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Škola pokojného bojovníka – Mistrovství těla a ducha

Plútarchos
03.04.2016

"Dosáhnout úspěchu přes noc většinou trvá asi tak deset let." Anonym

Mno, jsem ryze praktický, technicky založený člověk, formovaný západní civilizací, konzumní společností a zákony džungle okolo nás, kde se razí přístup "zabij, nebo budeš zabit" či "vítěz bere vše" nebo "není důležité vyhrát, ale umístit se na prvním místě". Z toho plyne, že mám geneticky zakódovanou nedůvěru ve východní učení a nauky, i když samozřejmě uznávám, že nabízejí lákavou cestu - vyrovnanost a harmonii - otázkou ovšem zůstává, zda něčeho takového vůbec lze dosáhnout. Škola pokojného bojovníka se snaží nabídnout takovou harmonii mezi tělem, myslí a emocemi. Snaží se ukázat, že rozšířením fyzického tréningu těla o očištění myšlenek naší mysli a zklidněním emocí můžeme dosáhnout v životě více. Můžu říct, že se to dobře čte, ale to samozřejmě nestačí - je zapotřebí to aktivně aplikovat v každodenním životě, žít aktivně, omezit balast činností a informací, které na nás doráží ze všech stran a soustředit se na to nejdůležitější, právě tady a právě teď! Je to něco jako kuchařka - taky se nenajíte pouhým čtením - dostává se nám jen receptů. Jak s nimi naložíme je už jen na nás. Při čtení jsem měl pocit takových všeobecných pravd, se kterými se nedá nesouhlasit. Mnoho citátů, analogií, inspirace a myšlenek mi dalo materiál k zamyšlení - a tak to asi má být při čtení knih tohoto typu.

"Představ si sám sebe, jak vystupuješ na vrchol hory a přitom pociťuješ, jak tvoje vnitřní spojení s rytmy Přírody stále více sílí. Obcházíš poslední zákrut cesty ke stavu satori, k zóně, k proudu a už před sebou vidíš vrcholek. Náhle postřehneš, že tam už kdosi stojí, hledí na tebe jasnýma, bystrýma očima a usmívá se ti vstříc - mistr všednodenního života. Kráčíš k mistrovi vzhůru a duši máš plnou vděčnosti. A když konečně zaostříš na mistrovu tvář, uvědomíš si, že tím mistrem jsi ty."

Melic
01.08.2013

Pro ty, co již četli jiné autorovy knihy, se jedná o opakování či mírné doplnění známého. Pro ostatní 1*