Vyvolená

Vyvolená https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43386/bmid_vyvolena-ZHM-43386.jpg 4 1261 67

Škola noci série

Učednice velekněžky Zoey Redbirdová má spoustu problémů. Zaprvé si myslí, že narozeniny a Vánoce by se neměly míchat dohromady, i když se oslavenec narodil čtyřiadvacátého prosince. Zadruhé se zapletla se třemi kluky naráz. Zatřetí si začíná až podezřele rozumět s nejotravnější holkou na škole, kterou její ostatní kamarádi nemůžou ani cítit. Nejvíc ji však trápí, co se děje s její nejlepší přítelkyní. Stevie Rae možná vstala z mrtvých, ale změnila se – tak moc, že už pro ni nejspíš neexistuje cesta zpět. Jenomže tomu Zoey prostě nechce věřit, a proto začíná zoufale spřádat plány na její záchranu. Všechno ovšem musí stranou, když Školou noci otřese hrůzná vražda... V třetím díle série Škola noci sledujeme další trable budoucí upírky Zoey Redbirdové, kterou – podobně jako v předchozích částech, Označené a Zrazené – ani báječné nadpřirozené schopnosti neuchrání před bolestnými omyly a průšvihy dospívání.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Chosen , 2008

1259
14.03.2015 5 z 5

Zoey je úžasná postava. Ale její problémy bych mít nechtěla. Oživlé kamarádky, tři kluci, spousta problémů.

Kyta
01.03.2015 5 z 5

Ve Vyvolené se toho dělo opravdu hodně.

*SPOILER*
Napřed musím uznat, že to měly autorky sakra dobře promyšlené. Bylo toho však trochu moc. Zaprvé: Zoey a ti její kluci. Už v předešlém díle se mi to zdálo přitažené za vlasy, ale tady to dostalo své "grády". Prostě se nemůžu zbavit pocitu, že tři kluci jsou už vážně moc. Ale na druhou stranu se mi líbilo sbližování s Lorenem. Teda když nepřihlížíte na konečný fakt, že to celé byla pouhá fraška. Zadruhé: charaktery hlavních postav se výrazně změnily. Ať už k lepšímu (Afrodita), nebo k horšímu (Zoey, Erik, Neferet, Zoeyina máma... někdy také Stevie Rae). Zatřetí: ta situace se Stevie Rae... závěrečná událost mě potěšila. No a samozřejmě další důležité věci (Erikova proměna, smrt Lorena, zrušený otisk s Heathem, Afroditino vymazané znamení a hlavně ta Zoeyina naivita a hloupost, které nebraly konce) také stojí za zmínku. Nechci to zbytečně rozvádět a kritizovat, kniha se četla vážně skvěle a byla do poslední stránky napínavá, ale některé události mě zklamaly nebo nepříjemně překvapily.

Ano, dělo se tady toho moc, ale i přes ty změny si to těch 5* určitě zaslouží. Ať už za propracovanost nebo za návnadu k dalšímu dílu, na který se ihned pouštím...

Samaret
17.11.2014 odpad!

Nuda, děs a hrůza. Takhle zpackat tak dobrý nápad. V životě by mě nenapadlo, že z toho autorka udělá takovou patlaninu.

nikol2178
14.11.2014 5 z 5

U druhého dílu této série jsem se nenudila ani od začátku knihy, ale u tohoto dílu jsem se nudila asi po polovinu. Mrzí mě to... Do poloviny knihy bylo něco jako opakování předešlých dvou dílů... Dále mě už unavovaly zamotané vztahy hlavní hrdinky. Pak se ale kniha konečně rozjela a jako vždy mě navnadila na koupi dalšího dílu... :) Tak uvidíme, co na mě čeká právě tam. :)

Jajus
14.09.2014 5 z 5

Výborné, napínavé jako vždycky

1v8na
03.09.2014 3 z 5

Opravdu velmi propracované. Jsem zvědavá, jak se to zamotá v dalším dílu.

Nemesis Moriko
10.02.2014 3 z 5

kniha byla průměrná, ale po tom, co jsem četla několik pozitivních recenzí a dostala doporučení od kámošky jsem čekala trochu víc.

Adele02
15.09.2013 4 z 5

Pěkné, lepší než předchozí díl.

Aneliss
31.08.2013 3 z 5

1) V tomto díle, na který jsem se po přečtení dvojky třásla očekáváním, se mi protivilo především chování některých postav. V první řadě Zoey ("Já přece nejsem žádná běhna!" "Jé, ve mně ta běhna přece jen někde dřímá." "Ach jo. Stává se ze mě běhna." "Já jsem taková běhna."), na paty jí ale šlape Jack- sice postava vedlejší, ale svým vystupováním protivící se více než ty hlavní. Jack je tercián, je mu něco mezi patnácti a šestnácti, přesto však po scéně, kdy ho Zoey sprdne za to, že ji obdaroval skleněným těžítkem se sněhulákem (WTF), pronese něco v tomto smyslu: "Mně se ale skleněná těžítka líbí. Rád si s nimi hraju." Uznejte, že něco takového by současný kluk výše uvedeného věku bez notné dávky sarkasmu v hlase, doprovázeném pitvořením, nikdy neřekl.

2) Charakter některých postav se od prvního dílu hodně změnil. Erik. Heath. Neferet. Ale hlavně Afrodita, která se mi v tomto díle zamlouvala více než Zoey a její "stádo pakoňů" (:D). Je fajn, že se zde trochu poodhalilo, jak Afroditě vadí přepych, ve kterém žijí její rodiče, že nemá jen tu "zlou" stránku, kterou Zoey urputně popisovala po předešlou dobu svého studia na Škole noci, atd.

3) V této knize se z některých absurdních událostí staly události ještě tolikrát absurdnější. Zoey způsobí, že dva starší kluky zajede náklaďák a přejde to téměř bez povšimnutí. Má tři kluky najednou, přesvědčuje všechny, že to zvládne, avšak využije toho jen Neferet- Zoey následně nezůstane ani jeden přítel...

...Zkrátka. Kniha se mi až na nedostatky, uvedené ve třech bodech zde, líbila, avšak nepřesáhla svou kvalitou knihu předešlou.

Mishwaa
28.08.2013 3 z 5

Z té Zoey se stala pěkná děvka, to vám povím..
Autorky si možná myslely, bůhvíjak bude super, když do knihy nacpou milostný čtyřúhelník. Dobrá, neříkám, že to není originální, ale to je tak všechno. Zoeyin románek s učitelem jsem upřímně nechápala. Mimo to pociťuji stále větší odpor k Zoey. Její nevděčnost, když se jí nelíbily dárky od kamarádů, mě rozběsňovala, a měla jsem sto chutí knihu roztrhat.
Průměrný, nudný příběh, vycpávaný spoustou vaty.
3/5

DendaRA
15.07.2013 5 z 5

Pěkný díl, lepší než dva předchozí :))

RosMeggie
12.05.2013 5 z 5

Super díl, ale tři chlapy trochu moc, ne?

Dandulka
19.09.2012 5 z 5

Další super díl, co dál?

eliska1521
10.07.2012 5 z 5

Zoey si hraje na strašnou chudinku.... Nic proti ní nemám, ale jednou řekne že se z ní stává běhna a Erikovi řekne že žádná běhna není....a pak se akorát lituje...V tomhle je mi líto Erika. Loren je se vší upřímností pěknej ****** když poslouchá někoho jako je Neferet. Takže já říkám jen: Dobře mu tak!! Předchozí dva díly se mi moc líbili ale ten třetí díl byl už bez nápadu... Dal se přečíst ale nebavil mě tak jako Označená a Zrazená.

ciniminisek
21.06.2012 4 z 5

Moc pěkný díl.Lepší jak dva předchozí,konečně se něco pořádného dělo.Jdu hned na 4 díl.

johisa
18.05.2012 4 z 5

Kniha se mi moc líbí, a taky že už sem tam dělo konečně něco zajímavějšího. A taky moc nemusim jak tam furt mele o těch živlech pořád dokola. Jinak je to fajn a pohodové.

sarekaslukova
05.05.2012 4 z 5

No prvnímu dílu se to nemůže rovnat. Moje nenávist k Lorentovi Blakovi pokračuje, ale trochu mě udivilo to co se mu stalo.
Jinak určitě lepší než druhý díl.

Vendulik
06.01.2012 5 z 5

Skvlá kniha. Se mi moc líbí jak autorka píše a její knížky já miluji. Doporučují k přečtení.

piskuutek
18.12.2011 4 z 5

Knížka je pěkná, ale je fakt že se tam vše opakuje co bylo v předešlích dílech a já se zmohla jen na bla bla bla.... protože už jsem to znala .. A to bylo asi jediný co se mi nelíbilo .. :)

RouZuše =P
28.11.2011 5 z 5