Vyvolená

Vyvolená https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43386/bmid_vyvolena-ZHM-43386.jpg 4 1260 67

Škola noci série

Učednice velekněžky Zoey Redbirdová má spoustu problémů. Zaprvé si myslí, že narozeniny a Vánoce by se neměly míchat dohromady, i když se oslavenec narodil čtyřiadvacátého prosince. Zadruhé se zapletla se třemi kluky naráz. Zatřetí si začíná až podezřele rozumět s nejotravnější holkou na škole, kterou její ostatní kamarádi nemůžou ani cítit. Nejvíc ji však trápí, co se děje s její nejlepší přítelkyní. Stevie Rae možná vstala z mrtvých, ale změnila se – tak moc, že už pro ni nejspíš neexistuje cesta zpět. Jenomže tomu Zoey prostě nechce věřit, a proto začíná zoufale spřádat plány na její záchranu. Všechno ovšem musí stranou, když Školou noci otřese hrůzná vražda... V třetím díle série Škola noci sledujeme další trable budoucí upírky Zoey Redbirdové, kterou – podobně jako v předchozích částech, Označené a Zrazené – ani báječné nadpřirozené schopnosti neuchrání před bolestnými omyly a průšvihy dospívání.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Chosen , 2008

silvinka12
15.05.2018 3 z 5

Někdy jsem si říkala: Já to už ani nechci číst! Ale někdy jsem si zase říkala: Tu serii musím mít přečtenou! Takže to asi napíšu v bodech:
1) Upíří mládě Zoey v třetím díle je úplně jiná než byla na začátku v Označené (starou Zoey jsem měla radši).
2)Musí být hrozné, když chodíte s třemi kluky a každý je něčím vyjímečný, není lehké se mezi nimi rozhodnout, ale pořád to odkládat na dobu neurčitou, dál a dál je ještě horší.
3)I když se za celé ty tři díly většinou řešili jenom kluci hlavní hrdinky (v prvním- Erik a Heath, v druhém- hlavně Heath a v třetím Erik, Heath a ještě Loren k tomu), autorky mě dokázali pořád navádět na pokračování, které si asi přečtu.

Snehulajn
15.05.2018 3 z 5

Výborná další knížka od P.C. spousta překvápek, zápletek a vtipných momentů

Szekynka
05.03.2018 5 z 5

Další povedený díl, nečekané zápletky.

whiolet
06.12.2017 3 z 5

Mám z knihy divný pocit.
Chvíli mě příběh bavil a vzápětí se z něj vyklubal překombinovaný odpad, kde hlavní hrdina chce dostat stůj co stůj cenu za "plačtivou debilku" roku!
No nevím co si mám myslet,ale další díl si přečtu a jsem zvědavá co se z toho vyklube

LucyFox4
13.11.2017 4 z 5

Knížka je skvělá, jen prostě nedokážu mít ráda Heatha.

janebeauty9860
06.10.2017 4 z 5

Skoro celou dobu se řešili hrdinčiny kluci, ale konec byl jako vždy super a jsem zvědavá, jak to bude dál.

Lolaniky
13.08.2017

pěkné nové postavy tam jsou super:)

verulik196
14.07.2017 5 z 5

Je to takové pohodové čtení, děj plyne rychle (možná až moc rychle), sotva jsem se začetla, už jsem byla na konci ;) Určitě doporučuji, stojí za přečtení.

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Naprostá pohodovka k večerům pod lampou. Červená knihovna pro náctileté s kapkou fantasy. Přečteno během chvilky. Hlavní hrdinka mi sice chvílema "pila krev", ale budiž.

PeťkaW.
28.03.2017 3 z 5

Oceňuju, že autorky konečně plně rozvinuly hlavní dějovou linku. Už jsem se bála, že se pořádného děje nedočkáme. Moc ale nechápu jejich snahu o to, udělat z hlavní hrdinky nesympatickou potvoru. To se opravdu moc nepovedlo. Milostné polízanice byly na mě až moc vyumělkované a přitažené za vlasy a absolutně jsem nechápala, co vedlo Zoey k tomu, aby se chovala, jak se chovala. To mi dojem z knihy docela kazilo. Ale jinak se dobře četla, odsýpalo to a základ pro další díl je postavený dobře, tak jsem uvidíme, jak se s tím popraly Castovic holky dál.

Kiwi24
17.02.2017 5 z 5

Mocmocmocmoc jsem si oblíbila Zoey. A Steve rey..... Co dodat.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná, napínavá a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.

Lucie.H
08.09.2016 4 z 5

Zoey mi připada jako kdyby se ikdy neuměla ponaučit opakuje stejne chyby dokola a ty kluci hrozny...
Spoiler*
nechápu jak to Erikovy mohla udělat přišla mi opravdu jako nějaka běhna a je začíná být dost podobná afroditě (afrodite z prvniho dílu) ale další knihu si přečtu.

Aríka
24.06.2016 4 z 5

Škola noci je moje nejoblíbenější série hned po Upírech z Chicaga. Kniha byla čtivá, poutavá jako vždy, nicméně vztah Zoey s Erikem, Heathem a Lorenem? Hodně moc kombinací až jsem se někdy ztrácela, jinak děj jako vždy brilantní. No a konec? Upřímně? Jsem za něj ráda, třeba Zoey trochu zmoudří z toho, co se událo.

Arvis
12.05.2016 3 z 5

Děj celkem dobrý, pořád se něco děje, ale místy už mi to přijde strašně překombinované. V tomto díle mi hlavní hrdinka přišla jako pitomá, blbá, naivní kráva a coura až jsem měla chut přestat číst. Navíc jsem x stránek dopředu tušila, co se bude dít dál. Doufám, že další díl bude lepší a že se hrdinka vzpamatuje.

FreeDragon
23.03.2016 2 z 5

!!Možný obsah SPOILERŮ(?)!
Z tohoto dílu mám hodně smíšené pocity... V knize jsou části, které mě vůbec nebavily, dost mi vadilo, že se ze Zoey stalo to co se stalo (myslím, že sem se nehodí neslušná slova). Děj byl hrozně předvídatelný, což mi také hodně vadilo. Možná to bylo také tím milostným čtyřúhelníkem, který mi už opravdu hodně lezl krkem a části, kde se toto řešilo (mimochodem vždy s koncem naprosto předvídatelným), jsem jenom rychle přelétávala. Co kdyby se tam náhodou něco důležitého objevilo....(ne, většinou se tak nestalo)
Přes tyto zápory se mi však knížka četla lehce. Navíc měla i své plusy, jako třeba nenadálá úmrtí. (Neříkám, že je to hezká věc, ale rozhodně je to vítané zpestření děje po samém Erik-Loren-Heath, které mi už lezlo na nervy).
Konec byl takový trošku uspěchaný. Kupodivu mi ani tak nevadil konec Zoey (sama si to všechno pokazila, že...), ale mrzí mě Afrodita, která se konečně začala chovat lidsky, sem tam projevovat svoje pravé pocity, ale zároveň zůstala tou Afroditou, která si neodpustí žádnou narážku...
Abych to shrnula - takový průměr. Možná spíš lehce podprůměr, ale tady vážně hodně váhám.

ARosen
24.02.2016 1 z 5

Může obsahovat SPOILERY
V tomhle dílu mi Zoey přestala být sympatická, protože je to s prominutím hrozná coura. Lorena mi bylo líto jen maličko. Malilinkato. Dost mi vadilo jak je v knize vykreslována církev. A Afrodita mi začala být dost sympatická, takže mě dost mrzelo, co se jí stalo na konci.

Viky007
25.01.2016 3 z 5

Dost dobře pochybuji o duševním zdraví hlavní hrdinky, ale budiž. Prostě je tak trochu coura, co si budeme nalhávat. A příliš inteligentní asi taky nebude, když věřila těm Lorenovým řečičkám.
Děj jako takový však nebyla zas tak hrozný, naopak, autorka to má docela promyšlené.
Přesto musím dát knize jen tři hvězdičky, protože víc si opravdu nezaslouží.

zuzana4291
23.11.2015 3 z 5

Tak tento díl byl nejen divnej, ale hlavní hrdinka mi chvílemi přišla jako "rozmazlenej spratek".....uvidím, zda zvládnu přečíst všechny díly, zatím to má klesající tendenci....

Roselunda 1928
28.06.2015 1 z 5

Už na straně 20 jsem vážně pochybovala o svém duševním zdraví. To o téhle knize hodně vypovídá. Zoey je fakt kráva. Vůbec se nedivím Erikovi a jejím kamarádům. Lorena mi vůbec líto nebylo, zasloužil si to, zmetek jeden, a taky jsem si celkem oblíbila Afroditu, ale tenhle díl mi přišel zatím nejhorší. Mnohem víc mi vadilo, jak z věřících pořád víc dělají fanatické potrhlíky bez špetky citu. Co ale musím ocenit je celkem čtivý styl psaní. Jo, a Jack byl dost divný, co se na něm Damienovi líbí? 1,48*

upíři

Autoři knihy