Sklenice srdíček

Sklenice srdíček https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395531/bmid_sklenice-srdicek-Pd1-395531.PNG 4 290 103

Když beze stopy zmizí šestnáctiletá Angela Wongová, jedna z nejoblíbenějších dívek ve škole, nikdo si nedokáže představit, že by s tím měla cokoli společného její nejlepší kamarádka Georgina (Geo) Shawová. A určitě to nenapadne ani kamaráda obou dívek Kaisera Brodyho. O čtrnáct let později jsou Angeliny ostatky nalezeny nedaleko místa, kde Geo vyrůstala. Z Kaisera se mezitím stal detektiv, jenž konečně zjistí pravdu: Angela byla obětí Calvina Jamese, který poté zavraždil nejméně tři další ženy. Pro úřady je Calvin sériovým vrahem, avšak pro Geo je kýmsi úplně jiným. Na střední škole byl její první láskou a ona s ním prožívala vášnivý vztah až do noci, kdy byla zabita Angela. Čtrnáct let věděla, co se s Angelou stalo, aniž by o tom komukoli řekla. Pak byla zatčena a poslána na pět let do vězení. Calvin je tou dobou odsouzen na doživotí, ale nedlouho po uvěznění se mu podaří uprchnout. Krátce před Geiným propuštěním jsou nedaleko místa původního zločinu nalezena další mrtvá těla. Kaiser věří, že vrahem je opět Calvin, a obává se, že také Gein život může být v ohrožení. Kniha Jennifer Hillier je příběhem trojice dávných přátel: dívky, která byla kdysi zavražděna, ženy, jež po letech skončila ve vězení, a muže, jenž se snaží odhalit pravdu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

Jar of Hearts , 2018

knihomolkadorfa
05.05.2019 5 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, ale postupně vás příběh vtáhne a nepustí. A když už si myslíte, že všechno víte, konec vás dostane.

MarKy95
03.05.2019 5 z 5

Většinou tenhle žánr nevyhledávm, ale kniha byla dost dobrá. Čtivá, a furt jsem si říkala, co se ještě může stát horšího? ????

Damonka12
02.05.2019 4 z 5

Tento žánr normálně nečtu, ale díky této knize asi začnu. Rozjezd byl pomalejší a ze začátku celkem nudný, ale když se začtete do děje, je to úžasné. Od knihy jsem se ke konci nedokázala odthnout a musela jsem vědět, jak to dopadne. Měla jsem tedy raději pohled mužského hlavního hrdiny, ale chápu, že byly třeba oba. Určitě si přečtěte.

veveronka
23.04.2019 4 z 5

Nebylo to spatne.Konec byl prekvapivy,akorat mi vadilo skakani z minulosti do pritomnosti

4761
18.04.2019 5 z 5

Přečtena jedním dechem.

soukroma
15.04.2019 4 z 5

Příběh, z kterého mrazí: ani ne tak pro předložené smyšlené hrůznosti navazujících zločinů a psychopatické mysli za nimi, ale spíš pro ten základní zločin, kolem nějž se vše točí. Ten se totiž nejen stát může, ale prokazatelně se i stal (jeden tuším britský případ jsem zachytila kdysi ve zprávách, po dopadení vrahů - mladík se svou přítelkyní zabil svou nevlastní sestru, doma, ve městě, a s tělem si "poradili" obdobně hnusně jako v knize, jen ho nepohřbili, ale roznášeli do odpadků - dodnes se z toho nemůžu vzpamatovat). Takže těžko můžu napsat, že je kniha dobrá a dobře se četla - je to pravda, ale nebýt těch nepříjemných pocitů a dojmů, které se mě budou nadále držet.
Začátek byl opravdu zajímavý - pasáž z vězení, pak následuje dlouhá ústřední vata o životě šestnáctek, středoškolských roztleskávaček a jejich obdivovatelů, než se dobereme k osvětlení samotného zločinu. Poslední část už je hodně přitažená za vlasy, a navíc vůbec neladí s kratičkým epilogem... (dědičné "pato-geny", vraždy nebo sebeobrana?), ale výjimečně jsem byla vděčná, že jsem aspoň pořád nedumala nad ústředním činem.
Zatímco tedy Řezník ve mně nezanechal žádný (extra) dojem, tohle si pamatovat rozhodně budu, a chtě nechtě musím dát 85%.

astra3
01.04.2019 5 z 5

Napínavé a děsivé. Jak to dopadne, když si vás vyhlídne nějaký psychopat.

MMacicekk
30.03.2019 3 z 5

Tato autorčina kniha mě bohužel zklamala. Jednu chvíli jsem příběh s nadšením hltala a nemohla se odtrhnout, abych se vzápětí kousala nudou. Mnohdy jsem věděla, co na nás autorka v následujících stránkách chystá, zvratů bylo opravdu minimálně, tedy aspoň těch, které bych nečekala. Konec byl velmi překombinovaný a neuvěřitelný. Celkový námět mi přišel hodně přitažený za vlasy a nevěřím, že by se takhle mohl odehrát i ve skutečnosti.

RADOST
30.03.2019 5 z 5

Příjemné překvapení, skvěle vystavěný příběh . Doporučuji.

Danago
26.03.2019 5 z 5

Mně se líbily všechny knížky autorky a ani tato mě nezklamala. Zápletka je dobře vymyšlená. Hlavní hrdinka i její opravdu drsný životní příběh jsou skvěle vykresleny. I když hlavní hrdinka asi nebude mít příliš velké sympatie čtenářů , určitě je nezanechá lhostejnými. Knížka má spád i napětí. Obálka se opravdu nepovedla , ale podle mě jsou všechny obálky od této autorky udělány podobným odpudivým stylem . Přesto za mě hodně dobré čtení

plamínek21
25.03.2019 3 z 5

Kniha se mi četla dobře a jsem ráda, že jsem se nenechala odradit názvem a obálkou, které vypadaly, že se bude jednat o kategorii "young adult". Kdybych měla své dojmy rozdělit, tak 2/3 super, ale čím více se kniha blížila k závěru, tím jsem byla rozčarovanější. A konec - tak ten by si příběh zasloužil opravdu důstojnější, mně pokazil celkový dojem z knihy.

1bublina
25.03.2019 5 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Nikusscha. Kniha opravdu skvělá. Chytla mě hned od začátku a nepustila až do konce. Moc se mi líbilo, jak autorka postupně dávkovala celý příběh. Určitě přečtu i další knihy od autorky.
ČV 2019 - 9. Kniha, která má na Databázi knih v době čtení méně než 10 komentářů
(v době čtení tady bylo jen 9 komentářů, opravdu :-)

Nikusscha
23.03.2019 5 z 5

Wau, wau, wau...Naprosto brilantní kniha. Kdyby šlo dát více hvězdiček tak to udělám. Kniha se četla prakticky sama. Excelentní příběh, sympatické postavy. Já jsem nadšená. Určitě si přečtu od autorky další knihy. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a četla jsem klidně i do půlnoci, hlavně posledních 10 stran. Jsem ráda, že jsem po delší době našla opravdu vynikající knihu se zajímavým příběhem.

luculi
18.03.2019 4 z 5

Temný thriller z trochu jiného pohledu než obvykle čteme. Napínavý, čtivý, plný překvapení. Ale postupně dostáváme nápovědy, takže pozorný čtenář nebude úplně vyvedený z míry. Geo mi moc nesedla, nebyla mi příliš po chuti a závěr to trochu zabil, protože byl dost divný, ale jinak opravdu dobré čtení...

Ivulka432
09.03.2019 5 z 5

Pro mě naprosto odpuzující obal knihy, ale obsah knihy překonal moje očekávání! Začátek knihy popisu ve vězení mi hodně připomínal knihu "Wanted", nicméně posléze zápletka a její postupné rozplétání a místy romantika hlavních hrdinů, mě vtáhly do děje a kniha se prakticky nedala odložit a nutilo mě to číst dál a dál. Doporučuji: psáno i hezkým jazykem a příběh byl poutavý. Mně osobně se hrdina, kamarád a ochránce v podobě Kaisera také moc zamlouval. Jdu si přečíst další knihy od této autorky.

LP113
08.03.2019 5 z 5

Já jsem nadšená jako vždy. Všechny její knihy jsou super. Na tohle jsem se hodně těšila a moc mě mrzí že to skončilo. Určitě doporučuji, dobře se to čte.

Kekik
08.03.2019 4 z 5

*Angela Wongová žila šestnáct let, dva měsíce a čtyřiadvacet dní. Zlomek času, který mohl být dlouhým bohatým životem.*

Mohlo by se zdát, že karty jsou jasně rozdány již v první kapitole. Přesto jsem však po dočtení prvních stran úvodu měla několik otázek. A přeci, autorka nám sice hned zkraje určila směr, kterým se kniha bude ubírat, přesto však všechno nebylo tak, jak si myslíme. Některé scény mě překvapily, ale něco už jsem dlouho tušila. V každém případě příběh mě zaujal. Určitě si od autorky přečtu další knihy.

edith79
04.03.2019 5 z 5

Opět velká spokojenost. Tahle knížka měla pomalejší rozjezd, ale čím více se blížil konec, tím to bylo lepší, děsivější a napínavější. Sice jsem rozuzlení a motiv od určité kapitoly tušila, ale ničemu to nevadilo. Jennifer Hillier napsala další dobrou knihu, která si podle mého názoru pět hvězdiček rozhodně zaslouží.

JustWomen
02.03.2019 3 z 5

Slibný začátek, trochu nudný střed a překombinovaný konec. Od chvíle, kdy do děje vstupuje Dominik, je to divné, uspěchané a laciné. Není těžké napsat takovým způsobem nepředvidatelný konec.

alexis818
21.02.2019 4 z 5

Další napínavý román od této spisovatelky,ale její Řezník byl prostě nejlepší.