Skandální odhalení

Skandální odhalení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26162/bmid_skandalni-odhaleni-kan-26162.jpg 4 162 25

Námětem knihy je sexuální obtěžování uvnitř firmy zabývající se počítačovou technikou, nezvykle je postiženým muž, nikoli žena. Zároveň velice pečlivě pomalu odhaluje taje firmy, vnitřní strukturu a konexe.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet , Knižní klub

Disclosure , 1994

mgeisselreiter
15.11.2013 5 z 5

Kniha se výborně čte. Také je velmi realistická, nic extra přehnaného. Je to opravdu hodně ze života, kdy je člověk vmanipulován do prakticky neřešitelné situace. Také film jsem dřív viděl a byl povedený. 15.11.2013, 95%.

Kodetka
28.08.2013 5 z 5

Hlavním tématem knihy je sexuální obtěžování. Při aktu čtenář ale nemá pocit, že by "to" jedna ze stran nechtěla. Tak v čem je zakopaný pes? Příběh má větší hloubku, je napínavý a výtečně zakončený. Samozřejmě, že člověku nezbyde než fandit muži, poněvadž žena zde představuje bezpáteřní, ale geniální mrchu.:-)

wewercak
19.08.2013 4 z 5

Po knize jsem šáhl více méně náhodou, protože mě zaujaly první stránky knihy. Sice jsem se spletl a obsahu knihy, ale i tak jsem ji "shlnul". Líbili se mi právnické přestřelky, intriky na vysokých místech a také pomalé odhalování skládačky.

Hlavnímu hrdinovi jsem fandil a přál, aby to všem natřel, ale konec ve stylu "Deux ex machina" mě trochu zklamal, avšak i tak má po přečtení kladné pocity.

Fiza
08.08.2013 5 z 5

Ani nevím co mě přivedlo k tomu, abych si Skandální odhalení přečetl. Zřejmě to byl Jurský Park a potřeba přečíst si něco dalšího od Crichtona.

Čtení románu, který se zabývá výpočetní technikou devadesátých let minulého století je rozhodně zajímavým a občas vtipným zážitkem. Co se ovšem týká hlavní dějové linky, zde k smíchu nebylo naprosto nic. Představa, že takto to fungovalo a jistě i nadále funguje (nejen) ve velkých firmách je poněkud zneklidňující...ovšem jaký jsme si ten pobyt na Zemi připravili, takový ho máme.

Knížka se četla výborně a když vynechám epizodku s koridorem, která mě značně nebavila - snad také proto, že virtuální realita v této podobě je touto dobou celkem mrtvá - zůstane mi výborný zážitek z parádního čtení.

Film jsem neviděl, což je nejspíš dobře, protože by mi to značně narušilo moji fantazijní linku.

Aliii
07.09.2012 4 z 5

Knihu jsem četla v originále a musím říct, že se mi líbila víc než film (film jsem viděla dříve). Od Crichtona si určitě přečtu ještě nějakou další knihu.