Sirotek č. 8

Sirotek č. 8 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297473/bmid_sirotek-c-8-Dsf-297473.jpg 4 253 85

Sirotek č. 8 je poutavý román, inspirovaný skutečnými událostmi, o lidské schopnosti ubližovat – a milovat. Roku 1919 byla tehdy čtyřletá Rachel Rabinowitzová umístěna do židovského sirotčince pro nejmenší děti, v němž doktorka Solomonová prováděla experimenty na jeho chovancích. Doktorka Solomonová podrobila Rachel experimentální léčbě ozařováním rentgenovými paprsky. Díky ní si lékařka vysloužila odbornou reputaci, ale současně vystavila riziku zdraví holčičky. Nyní, v roce 1954, je Rachel zdravotní sestrou v domově pro židovské seniory, kam přichází již zestárlá doktorka Solomonová a stává se její pacientkou. Rachel si uvědomuje, jakou moc má nad nyní nemohoucí lékařkou, a podrobuje ji vlastnímu nebezpečnému experimentu. A dříve než skončí jedna noční služba, bude Rachel postavena před volbu mezi odpuštěním a pomstou...... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: , Baronet

Orphan Number 8 , 2015

zbožňuju_knihy
26.04.2017 2 z 5

Kniha mne zaujala, myslím, že to mohl být slibný děj, za mě se tak bohužel nestalo, někde za půlkou jsem začala číst méně a méně a pak už jsem se nemohla dočkat-kdy bude konec?? Čekala jsem víc a nedočetla jsem.
Koukám na ty komentáře tady a říkám si, že tam někde musí být v ději zvrat, nebo to není možné, že má ta kniha takový ohlas, musela jsem ji odložit těsně před něčím zásadním nebo fakt nevím :-D.

josska
23.04.2017 4 z 5

Knížka mě dost bavila,byla tam minulost i současnost a to mám moc ráda

dominika2585
18.04.2017 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se moc těšila, a musím říct, že nejsem zklamaná. Příběh to byl opravdu dojemný, a pasáže, kdy Rachel popisuje experimenty doktorky Solomonové mi opravdu naháněly hrůzu. Možná je to tou židovskou tématikou, o které sice hrozně ráda čtu a dovídám se něco nového, ale naopak jsem potom vždy hrozně rozmrzelá a smutná. Musím ale říct, že jsem tak nějak od začátku tušila, jak to nakonec dopadne - jestli si Rachel zvolí pomstu nebo odpuštění. Možná bych čekala trochu lepší zakončení - bylo to trochu nedokončené. Nicméně nedávám plný počet hvězd, protože jsem čekala trochu víc napínavější setkání a rozmluvy s dr. Solomonovou, a pořád jsem čekala na nějaké vyhrocení a konflikt, který stále nepřicházel.

Moonrose
02.04.2017 5 z 5

Dechberoucí a čtivý příběh.

nikulineskaa
19.03.2017 3 z 5

Na knihu jsem se těšila ale byla jsem zklamaná. Zbytečné dlouhé popisy, přiznám se přeskakovala jsem a jsem ráda ze jsem dočetla ale opravdu s donucením. Zaujal mě děj v děckém domově, také cesta Rachel ale jako postava mě potom zklamala hlavně kvůli sexuální orientaci, vůbec se mi do děje nehodila.

Siraelxy
18.03.2017 4 z 5

Kniha o krutosti, odvaze, vině, (ne)odpuštění....Je to příběh podle skutečných událostí. Moc se mi líbí styl psaní a celistvost příběhu. Více: http://siraelxy.blogspot.cz/2017/03/kim-van-alkemade-sirotek-c-8.html

iveta35
15.03.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, snad k něčemu podobnému nemůže už v dnešní době dojít....

Zoy
06.03.2017 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, ale spíše mě zklamala. Nezaujal mě styl psaní a některý místa v knize mně připadala chaotická, bez hlavy a paty.

Danago
27.02.2017 5 z 5

Smutný příběh, ve kterém sledujeme současnost a minulost hlavní hrdinky židovského původu. Kniha je inspirována skutečnými událostmi přímo z rodiny autorky. Když si to čtenář uvědomí je to ještě bolestnější. Knížka se dobře četla, je to typický dost dobře napsaný společenský román. Ale není to pohodové odpočinkové čtení.

Hvězdinka
24.02.2017 1 z 5

Zklamani... Snaha pojmout mnoho zavaznych temat znamenala ve vysledku pouze lehky naznak od kazdeho...

Jana283
21.02.2017 4 z 5

Velmi poutavé čtení. Hltám knihy se židovskou tématikou, ale tohle byly pro mne objev dosud neprobádané krajiny. Velmi silný příběh. Kolik dokázal osud naložit na bedra jedné dívky, ženy. Jak bych se zachovala já?

stafbul
12.02.2017 2 z 5

Slabé jako čaj uvařený v půllitrové konvičce z jednoho čajového lístku. Potenciál by tam byl, jen by to chtělo méně vody a více čaje. Obsáhnout do jedné knihy tolik závažných témat, jako je vztah veřejnosti k homosexuálům v minulém století, existence obřích zařízení starajících se o sirotky za ne zcela ideálních podmínek a pokusy na dětech, jejichž práva nemá kdo hájit, za účelem posunutí medicíny kupředu...to se prostě nemůže vlézt na necelých 400 stran textu. Vůbec mne to nenadchlo, je to jako málo vyždímané prádlo...jen jsem otevřela knihu a už z ní tekla voda.

medlovice
10.02.2017 4 z 5

Zase ten známý pocit , když vytahuji knihy z beden a ukládám do regálů knihovny. Tahle mě zaujala hned až mě zamrazilo. Ten název ! A ta naprosto úžasná obálka ! Ani jsem se nemohla dočkat až ji začnu číst....Ale nezhltla jsem ji , nebyla tak ohromující. Dvě časové linie , dva styly vyprávění a málo rozvedené to co bylo nakousnuté. Na debut výborné možná i dobře sfilmovatelné . Originální obal zase tak pěkný není .

Mermaida
07.02.2017 4 z 5

Velice silný a čtivý příběh. O to silnější, když si vezmete, že je inspirován skutečnými událostmi. Příběh Rachel se mi četl s neuvěřitelnou lehkostí. Hodně zajímavý je i doslov, kde se dozvídáme co vše vedlo autorku k této historické novele. Za mě rozhodně pět hvězdiček, jelikož kniha vtáhne čtenáře a jen tak nepustí. A vy s napětím sledujete co vše se v tomto příběhu odehrává za "životní peripetie"...

Aimee1
24.01.2017 5 z 5

Vynikající kniha a že jsem jich podobných již přečetla hodně. Velmi dobře se čte. První kapitola je trošku rozvláčnější a člověk podle anotace moc nechápe, proč tam je, ale nakonec to hezky zapadne.

cace
15.01.2017 4 z 5

Zajímavý příběh se vším, co k tomu patří - potavě napsané, přiměje k zamyšlení....Překvapuje mě poměrně nízké hodnocení. Fotografie v závěru knihy dokreslují atmosféru - zůstanete nad tím přemýšlet.
V té době nové moderní sirotčince dotované mecenáši? Nebo je to tak, že nic není zadarmo?
Doporučuji k přečtení, je to tak na víkend.

Martiiiik
13.01.2017 5 z 5

Velice působivá kniha.. Když si člověk uvědomil, co jsou lidé schopni činit ve jménu vědy a hlavně pro svoje vlastní obohacení, ocitl se tváří v tvář drsné realitě, kterou si nepřipouštěl.. Konec byl pro mě trochu překvapením.. Určitě doporučuji, ale neřekla bych, že je to čtení pro odpočinkový pohodový večer.. :-)

Jana77
12.01.2017 5 z 5

Já tedy pevně doufám, že v dnešní době by se to prostě nemohlo stát. Ta bezmoc dětí, které jsou vydány napospas těm, kteří se o ně mají starat, je strašná. Moc dobrá knížka, mohu jen doporučit.

remor
11.01.2017 4 z 5

Hodně mě překvapilo nízké hodnocení knihy. Přitom je velmi čtivá. Dojemný příběh, ve kterém sledujeme současnost a minulost hlavní hrdinky. Pomstí se nebo odpustí? Knihu doporučuji!

Renatecka
08.01.2017 4 z 5

Příběh se mi líbil, byl sice hodně smutný, ale za přečtení knížka určitě stojí.

Židé děti sirotci sirotčince

Autorovy knížky