Silnější než Däniken 1.

Silnější než Däniken 1. https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119709/silnejsi-nez-daniken-119709.jpg 4 9 2

Kniha obsahuje: Co do Bible nepřišlo, Proroctví s mrazením v zádech,Člověk jménem 666, Hvězda zvaná Černobyl, Sibylla,Zakryté šifrování v Bibli i mimo Bibli,Ohnivý kruh,Michael de Nostradamus apod.

Nibiru
31.03.2020 4 z 5

Všechny díly Silnější než Däniken jsem četla již dříve, v devadesátých letech, kdy knihy vycházely. Tehdy mi připadaly průlomové. V nynější těžké situaci, kdy řádí po celém světě nový neznámý druh koronaviru jsem si knihy vzala znova a čtu je již s určitým nadhledem. Autor si dal nelehký úkol, a sice přijít na kloub zdrojům a klíči, ze kterých vycházel nejznámější prorok všech dob, Michael Nostradamus. Knihy jsou bezesporu svým přístupem k tématice originální, otázka ovšem je, zda je přístup správný. Autor si nicméně neklade nárok na to, že objevil klíč k proroctví, skrytý v tzv. zákrytném šifrování. Někdy jsou odkryté šifry doslova šokující, ale v jiných případech, z mého pohledu, dosti sporné. Jedna věc je jistá: Nostradamova proroctví lze s jistotou dešifrovat až poté, co se události skutečně stanou. Jinak jsou to pouze spekulace, podmíněné úhlem pohledu, z něhož se ten který vykladač na verše dívá. Myslím si, že zdroje a technika Nostradamových centurií nebudou nikdy objeveny, notabene když sám prorok všechny prameny prozíravě zničil. I v tomto měl už tehdy zcela jasno:-)

Terva
07.06.2015 4 z 5

Rozhodně mě to překvapilo. Například úvaha na téma Člověk jménem 666 nebo Tajemství věčné hvězdy Samiel. Čtivé, mrazivé a někdy však trochu nepřehledné.

Zdeněk Patrick
česká, 1946
2002  90%Dýmající zrcadlo
1994  78%Silnější než Däniken 1.
1997  87%Silnější než Däniken 4.
1998  67%Nostradamus: král propastí
1998  93%Silnější než Däniken 5.

Kniha Silnější než Däniken 1. je v