Bohatá čínská přítelkyně

Bohatá čínská přítelkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241648/bmid_cinska-bohata-pritelkyne-SDV-241648.jpg 4 49 15

Šíleně bohatí Asiati série

< 2. díl

Kewin Kwan, který se proslavil knihou Šíleně bohatí Asiaté, se vrací na scénu s románem plným štiplavého humoru. Zavede vás do prostředí kariérismu, tajných e-mailů, afér ze světa umění a po uši zamilovaných milionářů. Především ale budete svědky skandálního příběhu o tom, co se stane, když Rachel Chu, snoubenka muže, který je snad nejlepší partií Asie, najde svého biologického otce. Rachel Chu se má zítra provdat za Nicholase Younga, dědice jmění, které patří mezi největší v Asii. Má dokonalý briliant vybroušený do tvaru Asscher a jejím svatebním šatům se nevrovná nic, co najdete v pařížských buticích. Její snoubenec je ochoten obětovat celé své dědictví, jen aby si ji mohl vzít. Na jejím místě by snad každá byla v sedmém nebi. Rachel se však nemůže smířit s tím, že na svatbě bude chybět její biologický otec – muž, kterého nikdy nepoznala. Vše se ale náhle změní. Šokující odhalení vtáhne Rachel do světa šanghajského luxusu, který se vymyká všemu, co do té doby poznala. V něm se seznámíme s Carltonem – frajírkem, který bourá jedno Ferrari za druhým a jehož manýry si v ničem nezadají s princem Harrym. Poznáme také Colette, kterou kvůli vztahu se slavným mužem všude pronásledují zuřiví paparazzi. A nakonec je tu člověk, kterého Rachel celý život toužila poznat – její otec. Mezitím jedna z nejobdivovanějších mladých dam Singapuru, Astrid Leong, se zděšením zjišťuje, že být provdaná za novopečeného miliardáře má i svou stinnou stánku. Čínská bohatá přítelkyně je zběsilou jízdou po nejluxusnějších asijských klubech, burzách a milionářských sídlech. Zavede nás do elitních kruhů kontinentální Číny. Představí nám postavy, jejichž věrohodnost bere dech, a umožní nám nahlédnout pod pokličku toho, jaké je to být šíleně bohatý po čínsku.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

China Rich Girlfriend , 2015

MartinaCh27
02.02.2024 2 z 5

Kniha pro mě představovala značné zklamání, což bylo zvláště markantní ve srovnání s prvním dílem, který považuji za daleko kvalitnější a poutavější. Při čtení této knihy jsem si všimla, že autor častěji přeskakuje mezi různými postavami, až o třikrát více než v předchozím díle. Tato zvýšená frekvence přechodů mě často ztrácela v rozvinutí příběhu, což vedlo k tomu, že jsem se často zmateně snažila sledovat, co se vlastně děje.

Dopadlo to tak, že některé momenty v příběhu mi připadaly zcela zbytečné a bezvýznamné, až do samotného konce, kdy konečně došlo k vysvětlení jejich významu. To bylo poměrně frustrující, neboť mě tato nejasnost v průběhu čtení odváděla od hlavní linky příběhu a narušovala mé soustředění.

Celkově považuji, že vyprávění bylo zbytečně natahované, a konec knihy, který kombinoval prvky telenovely a detektivky, mi připadal rozpačitý a ne zcela organicky začleněný do celkové struktury příběhu. Kvůli těmto nedostatkům bych knize přidělila pouze dvě hvězdičky, což odráží mé zklamání z celkového zážitku z čtení.

Antitalent
03.08.2022 3 z 5

Upřímně mám ohledně této knihy hodně smíšené pocity. Části ´´Nick a Rachel´´ mi přišli nudné a zdlouhavé, občas nějaké drama, ale největší radost mi dělaly konce těchto částí. Všechny ostatní mě ale bavily, takže tak.

alishek
29.05.2022 5 z 5

Další povedeny díl z prostředí asijských miliardářů, intriky se postupně eskalují a ukazují se skryté pohnutky. Už se těším na třetí díl.

drakamena
17.03.2022 2 z 5

Stejně jako v případě jedničky, i tentokrát jsem dočetla do půlky, načež jsem začala přeskakovat napřed věty, pak odstavce a nakonec celé stránky. Když totiž vynecháte popisy značkového oblečení, šperků, bot, aut, nábytku a tak dále, zjistíte, že se jedná o plytký, bezobsažný příběh o zhýčkaných snobech. Tato kniha navíc v druhé půlce dostala nádech parodie, když se jeden ze zhrzených hrdinů začal ohánět halapartnou a dalšího omylem přeoperovali na ženu. To už byla síla i na mě. Z celého příběhu pro mě jako vítězka vyšla Kitty Pongová, která si uvědomila povrchnost hongkongských zazobanců a dala jim vale. Hurá!

INCOGNITOREADER
29.05.2020 3 z 5

Neuvěřitelná směs drbů, značek a jmen módních návrhářů. Tak by asi dalo ve zkratce shrnout co knize dominuje. Jsou zde 3 hlavní dějové linky. 1. pokračování příběhu Nicka a Rachel z prvního dílu, také Astrid pokračuje a Kitty Pongová, která na první pohled od prvníhu dílu prodělala největší změnu. Je škoda, že "děje" je v knize docela málo a většina knihy je opravdu jen ta směska drbů a nákupního šílenství. Na nějaký pořádný zvrat si musíme počkat až někam k 300. straně. Místy se uchechtnete. Ale rozhodně to není na nezastavitelný smích od začátku do konce.

DracoMalfoy
22.10.2019 3 z 5

3,5* Ačkoli se mi kniha líbila méně než první díl, stále ji považuji za velmi vtipné a milé čtení. Jako odpočinkovou komedii vřele doporučuji.

haki34
23.08.2019 4 z 5

ha, tak po opětovném přečtení - nyní jsem správně začala prvním dílem série :D upravuji hodnocení...někdy se fakt vyplatí číst sérii od začátku..teď už jsem byla mezi těmi všemi jmény jako doma...věděla jsem z 1., kdo je kdo, kdo je s kým, kdo co za krizi spolu prodělal...a už jsem tolik nemusela listovat v slovníčku, takže jsem se dobře bavila...a ráda bych si teda přečetla i další pokračování, které zatím česky nevyšlo a chystám se i na film podle prvního dílu...
za mě nejzajímavější je asi příběh Astrid a lidí kolem ní, Nick a Rachel jsou "moc hodní a částečně vlatně i nudní, i když na ně 2 se v podsattě nabaluje celý příběh...
doporučuji všem začít pěkně sérii od začátku, pak si trip do Číny užijí, tak jako napodruhé já :D

haki34
15.05.2019 4 z 5

uff...první knížku autora jsem nečetla, možná bych teď věděla, do čeho se řítím, a aspoň trochu se orientovala v ději, takhle jsem byla v kvantech jmen naprosto ztracená...
v podstatě jména, jména, jména jedli v restautracích (další jména) jídla, kterých jména jste pro změnu museli dohledávat ve slovníčku čínských slov na konci knížky - což mě teda pěkně štvalo mimochodem - ten slovníček.,..text často proložen také čínskými frázemi a slovy v hovoru, v průběhu čtení jsem tedy neustále měla slovník založen nejčastěji rukou...a přetáčela, přetáčela..
Další jména návrhářů, v jejich kouscích chodili hrdinové knihy oblečení (asi nejsem in ve správné módě, bo drtivá většina mi nic neříkala)..nejlepší by bylo si asi nakreslit pavouka v něm se orientovat...
Jinak děj kromě jídla obsahoval shopping, doktory, lázně, párty...v případě chlapů taky golf..a sportovní auta...
SLožité rodinné vazby a vztahy..složité vztahy mezi "původními" miliardáři se skvělým rodokmenem a zbohatlíky typu Kitty Pongová či rodina Bingů... Fascinovala mě kombinace evropských či angloamerických křestních jmen a čínských příjmení...
a fascinovalo mě, jak někdo může opravdu takhle žít...ale celkově, oprostíc se od komplikovaného osazenstva pár linek zaujalo - samozřejmě příběh Rachel a lidí kolem ní - manžel Nick, rodina Bao...pak linka Astrid - Michael - Charlie..pak linka Corinne a Kitty - jak předělat svůj život..

no, sonda zajímavá, až neuvěřitelná a místy fakt i vtipná-..ale vzhledem k té nepřehledné spleti postav a vztahů, které komplikovaly "děj" a slovníčku, který mě krutě štval, nelze dát víc než 3* (dobře, tak 3,5*max :D)

esma
12.12.2018 3 z 5

Napíšu pouze trefný citát z této knihy : Jestli chceš vědět, co si Bůh myslí o penězích, podívej se na lidi, kterým je dal...

miuk
27.08.2018 4 z 5

Bulvárek o čínských pracháčích, kdo, kde, s kým, co měl na sobě, co jedl apod. - v knižní formě. Teda já marnivka jsem se docela bavila.

petra1394
19.11.2017 4 z 5

O malinko horší než první díl, ale jinak mě tato oddechová "blbost" opět hrozně chytla a přečetla jsem ji ani ne za týden :D Tenhle díl je jiný v tom, že se tentokrát z velké části odehrává v Hongkongu, taky se v knize nachází hodně úryvků z novin, mailů a chatu. Udělalo to knihu zajímavější a opět se těším na další díl! :)

Linda007
05.01.2017 4 z 5

O něco horší, než první díl. Kniha se dobře a rychle čte. Komu se líbil první díl, tak doporučuji přečíst i druhý díl, ať víte, jak to s postavami dopadlo.

BarkaS
19.08.2016 3 z 5

Kewin Kwan je sám (minimálně stylem psaní) trochu "banán". Tak nazývají podle jeho samého Číňané žijící v domovině Číňany poameričtěné nebo evropské, protože jsou zvenku žlutí, uvnitř bílí. Ani tohle ani Šíleně bohaté Asiaty nepovažuju za humornou literaturu. Podle mě je ta spíš smutná sonda do života bohatých, ale pokryteckých a vlastně nešťastných lidí. Každopádně stojí za to přečíst, dozvíte se letos o jiné kultuře (řadu věcí jsem gůglila a reálie celkem sedí). Co mi znovu vadilo, bylo, že poznámky a vysvětlivky nejsou pod čarou, ale na konci knihy (a tak je potřeba často listovat na konec).

TerkaM
04.07.2016 5 z 5

Řeknu to takhle - byla to parádní knížka, milionkrát jsem se u ní zasmála a lidi se otáčeli, čemu se směji, ale dle mého skromného názoru si myslím, že na Šíleně bohaté Asiaty neměla, tady jsem se občas přistihla, že přemýšlím, co se tam bude dít, když už Rachel prakticky hrozně rychle našla svého otce.

Také mě trochu mrzí větší absence Eleanor a celkově Nickovy rodiny (s výjimkou Astrid). Já vím, že po prvním díle jsem ji měla za mrchu, ale docela mi zde chyběla... ona Rachelina rodina je už trochu jiná vrstva bohatých Asiatů.

Trochu víc se to vleklo, ale četlo se to skvěle, o tom žádná a já už se moc těším na ten třetí díl, který autor podle všeho chystá! :)

Kompletní recenze již brzy na blogu, ale pokud jste četli Asiaty, tenhle díl je pro vás povinnost. :)

veronika9143
20.06.2016 4 z 5

Sice jsem nečetla předcházející knihu, ale myslím, že je to opravdu volné pokračování, takže to tolik nevadí. Je napsaná vtipně s ukrytým luxusem. Můžu doporučit, bude se určiě líbit. Taková oddechová četba. http://cteme-s-laskou.blogspot.cz/2016/06/bohata-cinska-pritelkyne.html

satira čínská literatura bohatství svatba společenské rozdíly společnost společenské romány Singapur

Kevin Kwan
singapurská
2015  75%Šíleně bohatí Asiati
2016  74%Bohatá čínská přítelkyně

Kniha Bohatá čínská přítelkyně je v