Síla hlasu

Síla hlasu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451185/bmid_sila-hlasu-HUZ-451185.jpg 4 88 38

Hlas… Ten proklatý hlas! Malý Oscar zatím v životě mnoho štěstí nepoznal. Narodil se do nefungující rodiny, kde vládnou drogy, nenávist, chudoba i hlad. Je z něčeho takového vůbec cesta ven? Od útlého dětství poznává krutost světa i lidí. Týden co týden ve své mysli zoufale křičí o pomoc a hledá nepoznanou mateřskou lásku. Až jednou přijde… ON, vnitřní hlas. Není však obyčejný… Od ostatních hlasů se diametrálně odlišuje – je nezkrotný a kromě schopnosti komunikovat je také inteligentní a cílevědomý. A to hlavní: zdá se, že zná cestu, jež by mohla Oscarovi zachránit život! Vytvoří si s chlapcem navzdory rozdílným povahám nezlomné pouto? A je vůbec reálný? Roky nebezpečně rychle utíkají a o slovo se hlásí dospělost. Bude znamenat Oscarův definitivní konec? Jen on může rozhodnout, zda se vzepře osudu, nebo půjde ve stopách svých rodičů. Pouze on. Nikdo jiný…... celý text

AlzbetaBetkaSee
19.11.2020 5 z 5

Tuhle knihu určitě doporučím všem, kteří někdy měli těžký život. Silná atmosféra vás doslova dostane a pustí až na konci knihy, kde se dozvíte plno překvapivých věcí a zvratů.

ja.knihomolka__
16.11.2020 3 z 5

3,5⭐️/5⭐️
Na knihu jsem se těšila, protože autorovy dvě předchozí knihy byly fakt skvělé a mohu je zařadit mezi mé oblíbené.
Tahle kniha byla ale bohužel slabší.

Styl psaní mi sedl a četlo se to vcelku rychle. Postavy byly skvěle vykreslené a hned u první kapitoly jsem si řekla koho mám ráda a koho ne.

V knize se řeší důležitá témata a příběh Oscara vůbec není lehký, ale autor to popisuje skvěle.
Jde z toho strach, na podzim je tahle kniha ideální volba.

Co mi ale vadilo, bylo to, že některé zápletky byly nedořešené. Já si nad nimi vrtala hlavou a ony se tam potom už téměř nevyskytovaly a nebyly vyřešené.

Začátek knihy byl super, bavil mě a hned jsem se začetla. Jenže cca uprostřed knihy se to změnilo a mně se do knihy vůbec nechtělo a četla se pomalu. To ale vylepšil konec, který byl pro mě šokující.

Pro milovníky thrillerů a knih s deštivou a ponurou atmosférou je tohle ideální.

anet.myblog
16.11.2020 4 z 5

Kniha se od předchozích docela výrazně liší, řeší se i vážná témata jako alkoholismus, závislost na drogách a mnoho dalšího. Knížka je napsaná dost poutavě, takže ji přečtete téměř na jeden zátah. Jediné, co by vás mohlo trochu zdržovat nebo vadit vám, jsou dlouhé popisy. A ty byly víceméně všude. Během čtení už jsem si na ně zvykla, ale kdyby byly jen malinko kratší - nezlobila bych se. V ději jsem také našla pár nelogických věcí, které se ale daly opomenout. (třeba jako první mě napadá, proč Oskarovu situaci v dětství neřešila sociálka a tak, ale to už jdu fakt do detailů :DD) Konec knihy a závěr celého příběhu mě opět překvapil a nečekala jsem ho. Jen chci upozornit, abyste od knihy čekali místy tak trochu fantasy, nebo spíš nadpřirozené jevy a věci, které se místy vyskytují :) Knížku ale hodnotím velice pozitivně a musím uznat, že se autorovi opět povedla.

BorisLental
13.11.2020 5 z 5

VELIKÁ POKLONA. Přečetl jsem to před pár dny, ale pořád na to musím myslet. Silné...

Bestiařík
13.11.2020 5 z 5

Na tuto novinku jsem se hrozně těšil. Od předchozí knihy se to celkem liší, ale rozhodně tím správným směrem. Příběh silný a já ho po celou dobu mlčky sledoval. Na konci jsem měl husí kůži.

Holcicka2001
12.11.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Přiznám se, že o podobném tématu jsem ještě nečetla. Místy to bylo surové, jinde odlehčené. Konec působil naprosto senzačně, kdy mi autor odpověděl na všechny mé otázky, takže hodnotím velice kladně.

Booktwins
12.11.2020 1 z 5

Teď asi jediná negativní recenze, která tu bude, ale bohužel to tak je. Oscar mi upřímně moc nesedl, ale prvních 50 stran a posledních cca 30 stran bylo super a daly se číst zbytek mi přišel nezáživný a nijaký.. já si nemůžu pomoct, ale moc jsem nepochopila ani to s tím hlasem a bylo tam dost nedořešených věcí, které by mě i zajímaly. Někdy jsem z toho měla hrozně smíšené pocity a chtěla jsem to prostě dočíst.
3-3.3/5 - fakt se nemůžu rozhodnout na hodnocení, protože z toho mám stále hrozně smíšené pocity

papirovydracik
09.11.2020 5 z 5

Obalka me zaujala na prvni pohled. Nastesti i pribeh byl dost kvalitni a hned me strhnul. Autor si me ziskal uz druhou knizkou.

Dobrodruh91
09.11.2020 5 z 5

Naprosto skvělé! Nemohl jsem se odtrhnout a celý víkend jen četl a četl. Konec fantastický!

TetaDášenka
06.11.2020 5 z 5

To byl zážitek. Musím se přiznat, že jsem na konci knihu občas na chvilku odkládala, protože se slzami v očích se číst moc nedá... Prostě kniha plná emocí, které prožijete s postavami... Za mě pět hvězd bez jakýchkoliv pochybností :--)

AnetkaLenka
06.11.2020 5 z 5

Krásná kniha, která na mě hodně zapůsobila. Příběh byl fakt silný a Oscar si mě hned získal. A konec byl teda mega hustý.

PetaZdravotnik
02.11.2020 5 z 5

Mazec knizka. Priznam se, ze me tema velice zasahlo a donutilo premyslet. Tohle si urcite musite precist.

Juliehalo1
31.10.2020 5 z 5

Opravdu neskutečná kniha. Nečekala jsem, že kniha mě tak zasáhne. Dala bych ji ve škole jako povinnou četbu tak od osmé třídy, aby všichni vstřebali. Myslím, že takhle (kdo pije) dopadne každý. Martin tady poslal realitu, kterou by si měli všichni uvědomit

OkurkaPenovka
30.10.2020 5 z 5

Vysoké hodnocení vůbec nelhalo-knížka mi vážně sedla a já si ji užila.

Metiahen
29.10.2020 5 z 5

Silná kniha, která mě donutila zapřemýšlet. Ten příběh.... Místy mě až mrazilo.

KnihomolPierre
27.10.2020 5 z 5

Tak tohle já můžu :--) Moc se mi líbil příběh a celkový průběh.

LukesAdamek
26.10.2020 5 z 5

Třetí setkání s autorem a znovu nezklamal. Jiná kniha než předešlé a musím říct, že si mi líbila zdaleka nejvíce.

PaníDomu1981
23.10.2020 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se dlouho těšila a koupila si ji hned v den vydání. A v ten samý den jsem ji i dočetla :) Od minulých knih tady chybí horor, takže jde hlavně o thriller. Příběh byl docela smutný a dost mě zasáhl. Kniha vůbec nenudila. Doporučuji ji všem přečíst. Opravdu :)

drogy dospívání chudoba, bída alkoholismus domácí násilí české romány

Martin Rousek
česká, 1993