Labyrint z kostí

Labyrint z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290252/bmid_labyrint-z-kosti-z3l-290252.jpg 4 356 73

Sigma Force série

Sigma Force řeší záhady kolem ztracené Atlantidy… V odlehlých chorvatských horách dojde k podivnému objevu: v podzemní jeskyni se nachází stovky let stará katolická kaple s kostmi neandrtálské ženy. Nástěnné malby v sousední jeskyni vyprávějí příběh o velké bitvě mezi kmeny neandrtálců a nestvůrnými postavami ze stínů. Kdo je tím tajemným nepřítelem a co malby znamenají? Tým vědců, který se snaží na tyto otázky najít odpovědi, je napaden a souběžně s tím kdosi krvavě zaútočí na výzkumné středisko primátů v americké Atlantě. Jak tyto útoky souvisejí? Kdo za nimi stojí? Vyšetřování zavede velitele Graye Pierce ze Sigmy Force do minulosti vzdálené 50 000 let, kdy se náhle rozvinula lidská inteligence, a k boji o budoucnost lidstva, který probíhá po celé Zemi. Sigma se pouští do dosud nejnáročnějšího úkolu, jenž ji zavede do pravěkých chodeb v Ekvádoru probíhajících pod celou Jižní Amerikou, k záhadám kolem ztracené Atlantidy a k tisíce let staré nekropoli s kostmi našich předků. Gray Pierce a jeho tým budou nakonec čelit největší hrozbě: dávnému zlu, znovuzrozenému moderními genetickými metodami, dostatečně silnému, aby ukončilo lidskou nadvládu nad světem. Tentokrát však Sigma zaváhá – a svět, jak ho známe, se jednou provždy změní.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

The Bone Labyrinth , 2015

HáTa94
01.10.2016 5 z 5

Tak, teď jsem knihu dočetla. Další fantastická knížka tohoto báječného spisovatele. Ač mnozí mohou namítat, že jsou knihy psané stále stejným stylem a nemůže je nic překvapit, tak se vážení držte - může. Je to dáno spojením reálného a smyšleného, které není odděleno tlustou černou čarou, ale leží na nezřetelné hranici.
Stále nová témata a záhady udržují mozek čtenáře neustále v chodu. Kolik lidí by se asi tak zamyslelo při pohledu na nebe nad něčím jiným než nad tím, že se podívají, svítí-li měsíc či ne nebo jsou-li vidět hvězdy. Kdo se zamyslí nad tím, proč to tak je? Kolik lidí napadne při pohledu na gorilu nebo šimpanze v zoo, jak to jsou inteligentní tvorové. Vždyť by stačila před ne tak dávnou dobou malá náhoda a vše mohlo být úplně jinak.
Autor s vydatnou pomocí postav udržuje čtenáře v napětí. Myslím si, že za těch (kolik...20 knih?) dejme tomu 20 knih si čtenáři autorovy postavy velmi oblíbili a prožívají s nimi dobré i zlé. I nově příchozí postavy jsou čtenářem záhy přijaty do rodiny (u mne tedy jo).
Ke konci knihy se vždy těším (i když mi je zároveň líto, že kniha končí) na epilog a závěrečné prozrazení pravdy a fikce. I když...co to jako v tom epilogu má být? Každopádně u této knihy jsem v závěru uronila slzičku při posledním setkání s Baakem a hlavně při poslední scéně...ale prozrazovat nebudu, jestli chcete zjistit veškerá tajemství...čtěte!

HonzaT
14.09.2016 4 z 5

Tak uvažuji...proč se to pojmenovalo Labirynt z kostí. Vždyť tam labyrint z kostí nebyl, jen jen jeskyně s kostma, ale o labyrintu se mluvit nedá. Ale co, i tak parádní kniha. Slzy na krajíčku jsem měl ve scénách s Baakem(loučení, odvaha baaka, soucit s hlavním gorilím samcem). Kowalski, zde je příběh sám o sobě. S tím měsícem mě Rollins dostal. Váhám zda neudělit čistokrevné pětihvězdí - nechám si to rozležet.

ina77
12.09.2016 5 z 5

Nemohu jinak!
Dávám pět hvězdiček,zase perfektní čtení!!

JaneTrafy
06.08.2016 5 z 5

Úžasná kniha, úžasný příběh. Autor se mi moc líbí jak píše a tato kniha si mě získala :) Obsahuje co mám ráda. Akce napětí historie atd...Ráda si od něho přečtu další knihy :)

kiwi88
27.07.2016 4 z 5

Další příběh Sigmy, ty mám od Rollinse nejraději... Věřím, že knížku si ráda přečtu znovu.

lampernaqui
21.07.2016 4 z 5

Po předchozím slabším dílu už je to ten zábavný Rollins, jakého mám rád. Tentokrát takový mix mezi Jurským parkem a Kongem od Crichtona. Nechybí zlí nepřátelé, smyšlené potvory a podzemní komplexy. Přítelkyně mě varovala, abych nečetl epilog. Neposlechl jsem. :(

kevral
14.07.2016 5 z 5

James je můj velký oblíbenec.Miluju Sigmu! Atohle její dobrodružství mě dokonale vtáhlo do děje.Skvělé gradování, kulisy,záhady (Armstrong!), v závěru jsem ani nedýchal a uronil i nějakou tu slzu...Už aby bylo pokračování,nemůžu se dočkat.

Dejvid
13.07.2016 4 z 5

Pořád stejné, ale pořád stejně dobré :-)

len85hor
07.07.2016

opět úžasná kniha, knihy od tohoto autora prostě miluji

drbohlav
11.06.2016 5 z 5

jako vždy lahůdka!!! Akorát mě štvaly části s pokusy na zvířatech, nějak to můj žaludek odmítal, zvlášť když se v tom Rollins tak pěkně pitval:) Jediné co bych asi vytkla, bylo opětovné seznamování s organizacemi Sigma a DARPA, důvod jejich vzniku a vztahy mezi hlavními postavami. Podle mě je to vcelku zbytečné, protože po těch x dílech s nimi čtenář vlastně už i bydlí (alespoň já si tak připadám), takže je netřeba znovu představovat:-) Jinak to byla zase jízda a plno nových informací!!!

Nelly
07.06.2016 5 z 5

Pro mne zatím nejlepší Rollinsova kniha (a že jsem je přečetla kromě povídek všechny) - skvělý námět s vědeckými záhadami, které jsou mi blízké, gradace příběhu, že se Vám nebude chtít jít ani spát. Oceňuji větší prostor v příběhu pro Kowalského, a musím podotknout, že je to také můj první thriller, kde jsem potřebovala kapesník. A také bych vynechala poslední kapitolu, která naznačuje, že se stalo (nebo stane) něco jedné z hlavních postav (i když i to už v jedné knize bylo a zatím k tomu nedošlo). Prostě já Sigmu miluju v sestavě jaká je a nic na tom měnit nechci!

Misa25
24.05.2016 5 z 5

Další skvělý a neuvěřitelný příběh, jen jsem si v žádné jiné knize od autora nevšimla, že by psal "o něco později"....tudíž nechává prostor fantazii, co se asi tak mohlo za tu dobu postavám přihodit a jestli budou další knížky, tak už je z této něco nastíněné...jsem zvědavá jak si s tím autor poradí :)

Scharks
22.05.2016 5 z 5

Jednoduše geniální jako vždy :) Ale co ten konec??? To mi teď bude pořád vrtat hlavou... Už aby byl další díl!!

James Rollins (p)
americká, 1961