Sídlo smutku

Sídlo smutku https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354212/mid_sidlo-smutku-dM2-354212.png 3 78 25

Strašidelný příběh o pustém stavení a tenké linii mezi tímto životem a tím dalším. Po smrti matky je 11letý Marcus poslán, aby žil na malém ostrově v Jižní Karolíně se svou tetou, samotářskou malířkou se strašidelnou minulostí. Teta Charlotte, málomluvná žena, ukáže Marcusovi rozbořené stavení a řekne mu, že ji už 30 let pravidelně navštěvuje, protože je dokonalým obrazem jejího zborceného života. Stavení se stalo inspirací i pro její kresby. Místní stavení říkají „Sídlo smutku“, protože před padesáti lety z něj během hurikánu beze stopy zmizeli rodiče s malým chlapcem. Jejich těla se nikdy nenašla a chalupa od té doby zůstala prázdná. Když teta maluje a Marcus je sám, chodí ke stavení a testuje svou odvahu – pokaždé se přiblíží o něco blíž. Zdá se mu, že ho pozoruje duch dávno zmizelého chlapce... Marcus, plný zvědavosti a otevřený všemu neznámému a podivuhodnému, se snaží s duchem promluvit. Netuší, zda je hodný nebo ne. Sídlo smutku je skvělým duchařským příběhem, ale i příběhem o žalu, výčitkách a vzpomínkách, které nás pronásledují.... celý text

Literatura světová Romány Záhady
Vydáno: , Omega

Grief Cottage: A Novel

a.k
30.01.2019 4 z 5

Jedenáctiletý Marcus se musí vyrovnat s tragickou smrtí mámy. Vydává se vstříc novému životu do domu na ostrovní pláži, kde žije jeho jediná příbuzná, kterou nikdy osobně nepotkal. Na ostrově navštěvuje rozvaliny starého domu, který je opředen záhadnou silnou atmosférou. Před padesáti lety odtud zmizela při hurikánu celá rodina, čtrnáctiletý chlapec se svými rodiči. A právě zde se Marcusovi zjeví přízrak chlapce.
Kniha odhaluje Marcusovu duši, jeho smutek v srdci a především samotu. Pasáže okolo tajemného stavení nesou paranormální prvky, ale především je to příběh o malém klukovi, který se musel vypořádat s nepřízní osudu.

veronika0382
28.01.2019 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ještě předtím, než vyšla. Ale! Sídlo smutku není hlavně duchařský román, jak by se mohlo na první pohled zdát. To je tam vedlejší. Je to spíše příběh o vypořádání se s životem, o zármutku a výčitkách svědomí. Musím říct, že mě román zklamal. Těšila jsem se na něj už od listopadu, kdy kniha vyšla. Čekala jsem mrazivou duchařinu ve stylu Zimní lidé, ale příběh o duchovi je tu na pár stránek, je vedlejší. Navíc mi lezlo krkem, jak se Marcus choval. To nebylo chování jedenáctiletého dítěte, ale padesátiletého chlapa. :/ Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Ceeca
15.01.2019

Musím konstatovat, že je to hezká delší povídka. Čekala jsem něco paranormálního, ovšem přišo zklamání, nic takového se nekonalo. Přesto je kniha čtivá a asi mi naní nic tak moc nevadilo.

snehule
12.01.2019 3 z 5

Trochu zklamání, linka s duchem je spíše vedlejší, začátek knihy byl sice výborný, ale postupem se řada věcí opakovala stále dokola a děj byl hodně rozvleklý.

Heli20
12.01.2019 5 z 5

Překvapivě hezké čtení,zajímavý pohled do duše dospívajícího chlapce,který zůstal po smrti matky žít na ostrově se svojí pratetou a navázal přátelství s duchem mrtvého chlapce,pohodové a trochu strašidelné čtení.