Záhadná guvernantka

Keď Katherine „Kit“ FitzGilbertová pred desiatimi rokmi opustila Londýn, zaprisahala sa, že už nikdy nevkročí na žiaden ples. No keď ju povinnosti týkajúce sa uzavretia istého obchodu privedú do Londýna a ona sa ocitá v ohrození života, počas úteku narazí nielen na oslnivú plesovú sieň, ale tiež na Grahama, lorda Whartona. To, čo sa spočiatku zdalo iba ako náhodné stretnutie, sa postupne stáva oveľa vážnejším, keď sa Graham vydá po stopách priateľovej zmiznutej sestry. Je presvedčený, že Kit vie o dievčati viac, než priznáva. Po stretnutí s lordom Whartonom si Kit po prvýkrát v živote želá, aby všetko bolo inak, no nezáleží na tom, po čom túži. Už veľmi dávno zasvätila svoj život pomoci žien, čo utekajú pred rovnakým opovrhnutím, ktoré aj ju vyhnalo z Londýna, a tiež výchove nevinných detí. Ocitá sa tak uprostred krížovej paľby. Na jednej strane by Grahamovi veľmi rada všetko vysvetlila, no zároveň nemôže riskovať, že odhalením pravdy by ublížila tým, ktorých miluje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441569/big_zahadna-guvernantka-AMN-441569.jpg 4.318

Sídlo Haven Manor 1.

Vydáno: , i527.net

A Defense of Honor, 2018

Kniha Záhadná guvernantka

modranka
20.09.2020

Úvodnou knihou celej serie je príbeh o Margarett a Nashovi pod názvom A Search for Refuge. V tomto príbehu sa zacina rozvijat cely pribeh o Haven Manor.

pip11
20.07.2020

Nádherný začátek nové série Haven Manor, kterou jsem s radostí očekávala :) Kniha se zabývá palčivým problém, nechtěnými nelegitimními dětmi šlechty, jejich matkami a osudy které je čekají. Tento originální námět měl hloubku a spoustu emocí, ale vše je psané s příjemnou lehkostí. Je to dojemný příběh plný lásky, naděje a snů. Velmi se těším na příběhy o Daphne a Jess, věřím že budou stejně skvělé.

dorkas
07.07.2020

Ak si pod názvom knihy predstavujete typickú guvernantku, ktorá má na starosti výchovu detí, tak ste riadne na omyle. Hlavná hrdinka Kit, ktorú londýnska smotánka pozná pod pojmom „Guvernantka“ totiž navštevuje aristokratických mužov ako anjel pomsty a núti ich prijať aspoň akú-takú zodpovednosť za ich nemanželské deti. Ľavobočkov, ktorých rodičia opustili a ďalej si s ľahkosťou a noblesou užívajú život, Kit spolu s ďalšími dvomi priateľkami Jess a Daphne vychováva na dobre ukrytom sídle s názvom Haven Manor. Aj keď sama autorka na konci knihy priznáva, že táto téma je dosť kontroverzná, práve zakomponovanie detí rôzneho veku do celého deja, knihu oživilo, vyčarilo úsmev na tvári a práve pre tú detskú bezbrannosť a bezprostrednosť mi kniha prirástla k srdcu.
Úvodný diel Hunterovej novej série Haven Manor nadstavil latku naozaj veľmi vysoko, nechajme sa prekvapiť, čo nás čaká v ďalej...

Marylaa
03.07.2020

Účel světí prostředky, tím se řídí Kit postrach aristokratů, kteří odvrhli své nemanželské děti, či své dcery poznamenané skandálém. Ale najednou potká Grahama, který podle všeho je čestný aristokrat. A Kit musí zvážit své metody. A svou motivaci. Smířit s Bohem, se svou minulostí a sama se sebou.
Po zkušenosti s touto autorkou jsem čekala skvělou knihu a nespletla jsem se, možná konec mi přišel trochu uspěchaný.
Podle všeho se v dalších knihách dovíme něco o Daphne a Jess, jsem na to zvědavá, ale přiznám se, že by mě zajímalo i ti dva Grahamovi přátele. A Priscilla, u té by mě zajímalo co s ní nakonec bylo (tak praštěná osoba, to se hned tak nevidí ani v knihách, mohla by dostat víc prostoru).
Co mi vadí je slovenský název, anglicky moc neumím, ale připadá mi, že originální název je o něčem jiném, tohle není fér vůči autorce.