Sherwood

Sherwood https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411228/bmid_sherwood-uLB-411228.jpg 4 103 27

Když Mariana zjistí, že Robin padl po boku krále v bitvě, neví, co bude dál. Když byla zaslíbena právě jemu, byla svobodná, mohla žít po svém a vzepřít se zkostnatělým pravidlům společnosti. Teď je sama a neznamená nic. Locksleyští jsou odsouzeni k životu v chudobě nebo smrti na oprátce. Šerifova pravá ruka chce navíc Robina nahradit v roli jejich vůdce a Marianina snoubence. Společnost požaduje, aby Mariana přijala svůj osud a bezmocně sledovala, jak její lid hladoví. Když si na sebe dívka oblékala Robinovu zelenou kazajku a do rukou vzala jeho meč a luk, nikdy si nemyslela, že by si ji někdo s Robinem mohl splést. Nečekala, že se maskovaná postava, kterou vytvořila, stane majákem naděje a spravedlnosti pro šlechtu i poddané. Nikdy se nechtěla stát legendou. Ale Nottingham touží po spasiteli, a tak Mariana musí vzít osud do vlastních rukou a sama se stát hrdinkou.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , CooBoo

Sherwood , 2019

Malinali
26.12.2019 3 z 5

Příjemné čtení i děj. Konec mi přišel moc fofr. Děj je lehce roztahaný. Jako oddechové čtení třeba přes Vánoce super.

SnowCharlie
26.12.2019 3 z 5

Dějově byla kniha úžasná, ale těch chyb, :)( opravdu jich tam je hodně a kazí to celkový dojem z knihy :(

luculi
18.12.2019 3 z 5

Lepší než Na lovu, ale stále tomu něco chybí. Na úplný konec autorka předvedla, že dokáže udržet napětí a připravit dobrou akci. Škoda jen, že to neumí uplatnit pro celou knihu... Nicméně jsem spokojená.

anishta
15.12.2019 4 z 5

První polovina byla za mě trošku slabší, ale ta druhá už mě vtáhla a moc se mi to líbilo. Určitě to považuji za zajímavé zpracování příběhu Robina Hooda a doufám, že se autorka ještě pustí do dalších převyprávění známých příběhů.

ivousekk
30.11.2019 5 z 5

Po precteni skveleho pribehu Na lovu a zjisteni, jake hodnoceni ma Sherwood, jsem nevahala a pustila se do cteni. Knizka je opet skvela, a snad krome rozvlacnejsiho zacatku je napinava, ma spad a dopadla presne tak, jak jsem chtela :-) Za mne super a doporucuji!

martina1199
19.11.2019 4 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila a to hlavně kvůli námětu, jelikož legendární postava středověkého hrdiny Robina Hooda je mou oblíbenou. Jak by taky ne, když bohatým bral a chudým dával :-) V příběhu, jak ho vypráví Megan Spooner, se setkáme se známými postavami - Robertem z Locksley, lady Marian, Guyem Gisbornem, Malým Johnem, Willem Scarletem i bratrem Tuckem. Hlavním hrdinou je samozřejmě Robin Hood, i když tak trochu jinak, než jak to vypráví původní legenda. Líbilo se mi, jakým způsobem autorka k námětu přistoupila, jak ho přetvořila a říkala jsem si, proč ne? Občas jsem musela přimhouřit oko nad některými skutečnostmi, které mi přišly mírně nereálné, jako že by je Robin nezvládl tak rychle nebo dobře nebo by musel být opravdu dítětem Štěstěny, ale jinak jsem si tento retelling užila opravdu báječně. Kniha se čte rychle, text je napsán svižně, kromě dobrodružství se v něm objeví i romantická linka, jak už to v příbězích o Robinu Hoodovi bývá. Protože ať už byl kýmkoli, jedno je jisté - miloval lady Marian :-)

zuzak82
12.11.2019 4 z 5

Hlavní hrdinka Marion, přijde ve válce ve vzdálené zemi o svého snoubence Robina. Na Robinův majetek a panství si dělá zálusk šerifová práva ruka Gisborne, který jí nabídne sňatek. Žal Marion po ztrátě snoubence a touha uchovat část jeho bojovného a spravedlivého ducha, ji přiměje se pokusit zachránit ze spárů šerifa a Gisborna, bratra své služebné Willa, který je obviněn z pytláctví a zločinu. Při jeho záchraně ji omylem považuji za ducha Robina,který se navrátil, aby pomohl svému lidu zkoušenému hladem, příliš vysokými daněmi a tvrdou rukou šerifových spojenců. Marion začíná nebezpečnou hru, kdy navlékne mužské šaty a stává se Robinem Hoodem. Musí porazila a přelstít Gisborna, který chce Robina dostat pro jeho nezákonné jednání.
Tato verze Robina Hooda mě bavila. Na jednu stranu by šlo některé pasáže hlavně na začátku knihy zkrátit (například kapitoly ze společného dětství s Robinem), ale na druhou stranu dotváří pohled na mladou dívku, která se již od dětství vymykala nezdolnou touhou po dobrodružství a byla rovnocenným partnerem Robinovi. A tak vlastně nepřekvapí, když najde odvahu postavit se Gisbornovi i šerifovi. Kniha mě i mírně překvapila, jakým směrem se asi v půlce obrátila. A myslím, že nespoileruji, když uvedu, že nakonec v srdci Marion najde i místo pro novou lásku.