Pastier

Pastier https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149023/pastier-149023.jpg 4 154 51

Shepherd série

1. díl

Marcus Williams aj Francis Ackerman ml. majú talent ubližovať ľuďom. Kým Marcus, bývalý detektív z oddelenia vrážd v meste New York, využíva svoje schopnosti na to, aby chránil iných, Ackerman svoje vlohy používa na spôsobovanie bolesti a utrpenia. Keď sa obaja muži stanú proti svojej vôli pešiakmi v sprisahaní siahajúcom až na najvyššie politické miesta, ocitá sa Marcus v desivej hre na mačku a myš, chytený medzi zvráteným psychopatom a policajtom so zdanlivo neobmedzenými možnosťami. S pomocou samotárskeho agenta FBI a policajtovej krásnej dcéry, do ktorej sa rýchlo zamiluje, musí Marcus odhaliť nebezpečné politické sprisahanie, vyrovnať sa s vlastnou minulosťou a pritom zadržať jedného z najrafinovanejších a najbrutálnejších vrahov sveta.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Shepherd , 2011

RunningWolf
13.11.2014 5 z 5

První půlka super!!!Začátek druhé jsem si říkal,to snad ne!Kliše nad všechny kliše ale nelituju že jsem se tím prokousl protože konec to naprosto vynahradil a konečně jsem po dlouhé době spokojený s nějakou detektivkou.Jen toho nasílí je tam na mě stále málo.Těším se a doufám že budou další díly.V origu už má autor nyní už třetí díl

Alena_S
11.07.2014 5 z 5

Úžasný příběh! I když bylo tu a tam vidět, že jde o autorův první román, napětí vytrvalo od začátku do konce. Líbí se mi, že nejde o klasickou detektivku, z mnoha vyhrocených situacích jde mráz po zádech. (A to je dobře.) Z konce jsem byla rozpačitá, ale od té doby, co vím, že slibuje pokračování, se nemůžu dočkat!

Hella
21.05.2014 2 z 5

Čekala jsem mnohem víc. Tady se mi dostalo vrchovatě hrůzných popisů zvrácených zločinů s důrazem na chudáky nevinné oběti a po x-té oběti jsem už tyhle pasáže (a že jich je tam půlka knihy) musela přeskakovat - prostě jsem na to neměla žaludek. Jo.... a kromě toho mě strašně naštval závěr knihy....

anoti
22.02.2014 4 z 5

Místy mě dost nudila a přistihla jsem se, že u ní přemýšlím o úplně jiných věcech.Vyvrcholení knihy bylo ovšem už lepší.

malen
17.02.2014 3 z 5

Napínavé to bylo, to ano, ale do mé představy dobrého thrilleru to má hodně daleko.

MissBlack
16.01.2014 4 z 5

Mně se to líbilo. Moc. Byl to výborný příběh a hra autora se čtenářem byla velmi povedená. Pravda, dlouho jsem z knihy neměla právě ten rozpolcený pocit, kdy je vám zabijáka hrozně líto, přičemž o dvě stránky dál ho ze srdce nenávidíte. A tady to fungovalo fakt výtečně. Autor byl pozorovatelem a co víc, nabídl více pohledů. Nebyl soudcem.
Byly mi blízké myšlenky v knize, myšlenky související s pudem sebezáchovy, uvědoměním si toho, co máme, dost jsem se ztotožnila s myšlenkami ohledně osudu a takovými určitými krásnými "moudry", že "člověk nikdy neví, jak rychle dokáže běžet, dokud ho někdo nehoní" anebo že "kousek temnoty je v každém z nás a jen naše činy nás povolávají na tu určitou stranu - dobrou či špatnou". A že prostě svět není jen černo-bílý.
Ve chvílích, kdy Francis nechává rozhodovat oběti o tom, kdo z jejich rodiny přežije a kdo ne, je nesmírná síla - nesmírná síla, která by měla být podnětem k zamyšlení lidí, jestli všichni, kdo si myslí, že jsou hrdiny nebo zbabělci, jimi skutečně jsou. Jsou to silná témata, otázka "máš radši maminku nebo tatínka?" je ve srovnání s tím jeví jako hloupost. A já si myslím, že každý by se měl zamyslet nad tím, jak by se rozhodl.

No, myslím si, že kniha - byť je opravdu krvavá - má i hlubší smysl. O napětí, akci a zvraty, kterých je opravdu dost, není nouze. Je dokonalým příkladem toho, že věci prostě občas nebývají takové, jak je člověk vidí a dává poselství jít hlouběji. Nejen do oněch věcí, ale taky do sebe samých. A samozřejmě je i o přijetí sebe sama, svých činů a své minulosti.

Má to spád a nebudete se nudit. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Palele
08.01.2014

Mám ráda thrillery, knihu jsem si koupila na základě zdejšího vysokého hodnocení a byla pro mě zklamáním. Přijde mi místy nelogická, překombinovaná, přeskakovala jsem celé strany, které mě vyloženě nudily. Dialogy se mi zdají takové kostrbaté, prostě zajímavá myšlenka a zajímavá postava zabijáka úplně zabitá zpracováním.

Luca287
04.01.2014 5 z 5

Kniha se skvěle četla, měla spád...sice na můj vkus (a to miluju krváky) tam bylo opravdu moc smrti... :-)))) i když vlastně nebylo... doporučuji...čtěte... :-)))

kneslova
30.12.2013 4 z 5

Vcelku čtivá kniha, docela krvák, avšak v žádném hrdinovi z knihy jsem nenašla zalíbení, hlavní hrdina - pro mne nezajímavá postava, no ale čtěte....

keri.H
21.12.2013 5 z 5

Úžasná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Hodně dobře se mi četla. Doufám, že se brzy dočkám dalšího pokračování a že bude taky tak dobré. :)

evasamankova
01.12.2013 5 z 5

Výborný hororový thriller, který už od první stránky chytá rychlé tempo. Žádná hluchá místa, žádné nudné popisy. Akce střídá akci a nechybí mnoho zvratů. Možná až moc -) Každopádně mě autor dokázal několikrát opravdu překvapit. Velmi se mi líbil jeho dynamický a lehký vypravěčský styl. Doufám, že co nejdříve vyjde i pokračování. Parádní kniha, která mě opravdu bavila.

sérioví vrazi

Autorovy knížky