Pastier

Pastier https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149023/pastier-149023.jpg 4 154 51

Shepherd série

1. díl

Marcus Williams aj Francis Ackerman ml. majú talent ubližovať ľuďom. Kým Marcus, bývalý detektív z oddelenia vrážd v meste New York, využíva svoje schopnosti na to, aby chránil iných, Ackerman svoje vlohy používa na spôsobovanie bolesti a utrpenia. Keď sa obaja muži stanú proti svojej vôli pešiakmi v sprisahaní siahajúcom až na najvyššie politické miesta, ocitá sa Marcus v desivej hre na mačku a myš, chytený medzi zvráteným psychopatom a policajtom so zdanlivo neobmedzenými možnosťami. S pomocou samotárskeho agenta FBI a policajtovej krásnej dcéry, do ktorej sa rýchlo zamiluje, musí Marcus odhaliť nebezpečné politické sprisahanie, vyrovnať sa s vlastnou minulosťou a pritom zadržať jedného z najrafinovanejších a najbrutálnejších vrahov sveta.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Shepherd , 2011

fis.rena
06.04.2016 1 z 5

Já vám nevím...vypadalo to tak slibně a nakonec taková hloupost :/

Didi15
23.03.2016 2 z 5

Docela zajímavý námět, který byl už slabě zpracován. Průměrná kniha. Ale závěrem jsem překvapená byla:)

sipkulka
21.02.2016 4 z 5

Zajímavá knížka a co k ní dodat ? ......asi jen to že né všechno je tak jak se zdá ....

biki
31.01.2016 1 z 5

Začátek byl slibný, jako slušný thriller. Postupně se však situace stávaly čím dál nevěrohodnější, hloupě přehnané, až závěr to konečně totálně pohřbil. Jeden z mých největších omylů, co se týká žánru.

olsmen1
27.12.2015 1 z 5

Naprosto nezajímavá kniha. Občas jsem myslel, že to snad nedočtu. Jediné plus na tom byli ty vraždy.

Ajuszka
01.12.2015 5 z 5

Perfektní čtení!

cie
06.10.2015 1 z 5

Mně se to vůbec nelíbilo, od postav, přes zápletku až po konec katastrofa. Jedna hvězda za docela dobrý nápad na provedení vražd, ale toť vše. Jako kdybych četla scénář k béčkovému americkému filmu.

ovpana
20.09.2015 5 z 5

Úžasná a napínava kniha.zajímavě vykonstruovaný příběh ji dává napětí a čtivost i když první půlka byla mnohem lepší.

risisisi
11.08.2015 5 z 5

Naprosto geniální kniha! Ani nevím, jak ji popsat. Musím říct, že se mi někdy zvedal žaludek a musela jsem spát s armádou plyšových zvířátek, ale jinak naprosto super! Doufám, že přeloží i ostatní knihy ze série.

danielosbourne
04.08.2015 3 z 5

Ze začátku to vypadá jako pořádná jízda, ale po chvíli čtení spadá do hrozného stereotypu. Kdyby nebylo překvapivého konce, u kterého úplně nevím, zda mě potěšil nebo ještě více naštval, hodnocení by bylo ještě o něco nižší. Pro mě obrovské zklamání, protože jsem očekával od knihy hodně. A přitom měla skvělý rozjezd a potenciál.

radka73
16.07.2015 4 z 5

Super kniha s rychlým spádem, ten konec mě neskutečně naštval!

Biohazard
03.06.2015 4 z 5

Možná to bylo trochu thrillerové klišé, ale mně se to líbilo. Neuvěřitelně čtivá knížka! Díky krátkým kapitolám máte pocit, že potřebujete číst pořád víc a víc. Děj je svižný, vše se děje neskutečně rychle, prostě to všechno správně odsejpá. Byla jsem ráda, že kniha nesklouzla někam na úroveň pátracích detektivek a že se čtenář s vrahem setkává ihned na druhé straně. Osobnost sériového vraha je neskutečně zajímavá, mě osobně všechny části s ním neskutečně bavily, byl mi hrozně sympatický. Nicméně závěr mě děsně šokoval, přišel mi až trochu přehnaně nereálným a za to tu hvězdičku dolů. Bohužel, až při posledních stránkách mi došlo, že mám tu čest se začínající serií, nikoliv se samostatnou knihou. I tak se ale na další díly hrozně moc těším. Mě to chytlo! Ani na chvíli jsem se nenudila, prostě mě nenechala vydechnout a nemohla jsem ji odložit.
I když to nebylo nic nového pod slunce, mohu knihu vřele doporučit. Přečteno jedním dechem za dva dny.

michalka S.
23.05.2015 3 z 5

Kniha celkem zajímavá ,ale nějak extra mi nepřišla.

Dominik Fajkus
07.05.2015 1 z 5

Neskutečně předvídatelné, laciné americké hororové klišé. Začátek mě bavil, události na benzínové pumpě byly skvěle vykreslené. Poté strmý pád do sekce brak. Inspirace Saw mi osobně nevadila. A třešnička na dortu? Rádoby nečekaný závěr, který měl čtenáře šokovat absolutně nevyšel. Pro mě osobně velké zklamání... potenciál byl.

Eidalon
14.03.2015 3 z 5

S autorem této knihy se setkávám poprvé, stejně tak Pastýř smrti je jeho prvotinou napsanou v roce 2010. Dnes má kniha již své pokračování i svůj prequel, takže nakladatelé na základě zájmu čtenářů usoudili, že knihy pana Ethana Crosse se budou prodávat a budou žádaným zbožím.

Recenze uvádí, že kniha je temným příběhem v duchu tradic kultovních titulů typu Mlčení jehňátek a já mohu potvrdit, že v knihách a filmu mnohokrát ohrané téma i zde našlo své uplatnění. Zločinec versus bývalý policista, představení absolutního zla a skryté dobro, dva hrdinové, každý na opačné straně spektra vytvářejí rovnovážný stav ve vzájemném střetu.

Boj proti zločincům nejvyššího kalibru si žádá jiné prostředky, tohle téma známe z řady titulů, i když z děje knihy to nejdříve vůbec nevyplývá.

Hlavní hrdina je Francis Ackerman, dítě zneužité svým fanatickým otcem pro „vědecké účely“, které nesou své ovoce. Sériový vrah řádí a se svými obětmi nemá žádné slitování. Jeho počínání je o to zvrhlejší, že vše chápe jako hru, ve které je jen jediný vítěz a to on.

Marcus Williams, bývalý policista, který neuhne před silou moci a koná dle pravidel padni komu padni – proto je dnes mimo řady policie, i když pocit pro spravedlnost a pravdu v něm neustále doutná.

Oba dva hrdinové se „náhodně“ setkají a oba dva toto setkání cítí jako výzvu zastavit toho druhého. Děj knihy plyne a vy čekáte, jak to vše dopadne. Když se zdá vše jasno příjde známé „škatule škatule hejbejte se“ a je všechno je jinak.

Vše se zamotá a to až neuvěřitelně a otevřený konec přímo nabádá k pokračování. Vězte, že konec příběhu neodhadnete, protože se odhadnout nedá.

Původně silné čtyři hvězdy musím nakonec opravit na tři, mne se prostě tyto příběhy vytvořené na papíře vždy trochu zajídají. Mám rád uvěřitelné příběhy, kde se děj odvíjí dle pravidel a vývoje, který by se mohl stát. Děj knihy Pastýř smrti a především jeho pointa je natolik vykonstruovaná, že se zamýšlíte nad tím, proč se ke kýženému výsledku hrdinové dostávají po tak složitých cestách.

Odpověď je nasnadě. Je to proto, aby autor měl o čem psát a aby to čtenáře bavilo a příběh nebyl předvídatelný. Ale tím kniha v mých očích přece jen ztrácí. Fikce je stále jen fikce a příběh musí zaujmout, ale jen ti nejlepší to umí podat tak, že máte pocit, že se toto někde muselo stát.

Dávám tři hvězdy, čte se to celkem dobře a pokud se oprostím on oné dimenze uvěřitelnosti, pak se kniha určitě spíše líbila. Každopádně alespoň tak, abych ve čtení vytvořeného pokračování opravdu pokračoval i já.

Mia77
06.02.2015 3 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičky. Knížka je čtivá to ano, ale chyběla mi tam trošku ta omáčka kolem. Děj se odehrává v rychlém sledu a konec mne tedy také nepotěšil. Autor si nechal otevřená vrátka na další díl a třeba se mu podaří malinko lépe (jestli tedy bude).

laklom53
03.02.2015 5 z 5

Moc dobrá kniha,doporučuji.

EvieS
19.01.2015 4 z 5

Velmi chytlavá knížka, četla se opravdu sama jen to rozuzlení mě trochu zklamalo

peckax
18.01.2015 4 z 5

Přečetla jsem to za víkend, bylo to docela chytlavé a už se těším na pokračování! Doporučuji- pokud vám teda nevadí "trocha" krve...

Lucka66
09.12.2014 4 z 5

Panejo..no nějak nevím co zapsat. Pěkně brutální horor, párkrát se mi při čtení lehce chvěl žaludek. Ale celkově se mi kniha moc líbila, hlavně teda první půlka, to byla pecka! Rozuzlení..mě trošku naštvalo. Více reálné by mi to přišlo kdyby se nakonec všechno tak krásně nevysvětlilo. Ale zase jsem ráda kvůli té sympatické rodince u které se Marcus schovával :)

sérioví vrazi

Autorovy knížky