Pastier

Pastier https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149023/pastier-149023.jpg 4 154 51

Shepherd série

1. díl

Marcus Williams aj Francis Ackerman ml. majú talent ubližovať ľuďom. Kým Marcus, bývalý detektív z oddelenia vrážd v meste New York, využíva svoje schopnosti na to, aby chránil iných, Ackerman svoje vlohy používa na spôsobovanie bolesti a utrpenia. Keď sa obaja muži stanú proti svojej vôli pešiakmi v sprisahaní siahajúcom až na najvyššie politické miesta, ocitá sa Marcus v desivej hre na mačku a myš, chytený medzi zvráteným psychopatom a policajtom so zdanlivo neobmedzenými možnosťami. S pomocou samotárskeho agenta FBI a policajtovej krásnej dcéry, do ktorej sa rýchlo zamiluje, musí Marcus odhaliť nebezpečné politické sprisahanie, vyrovnať sa s vlastnou minulosťou a pritom zadržať jedného z najrafinovanejších a najbrutálnejších vrahov sveta.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Shepherd , 2011

mirec88
11.06.2023 5 z 5

Tak toto bola pecka! Taký zvrat ako bol na konci, s tým sa nezadá ani Fitzek. Bola to fakt sila a ja som len zíral s otvorenými ústami, čo sa deje. Ako úprimne, nechápem negatívnym recenziám, toto bol psychothriller ako hrom, bol správne brutálny, nečakaný a fakt s fackou, čo fackou, boxerkou čitateľovi na záver. Pokiaľ si chcete užiť skvelý thriller, ktorý je čtivý, napínavý a nenudiaci, určite siahnite po tomto. Jednoznačne odporúčam.

Majuš333
28.02.2023 5 z 5

'Všichni jsme buďto lovci, nebo lovení, predátoři nebo kořist. Život je jen jedna velká hra. Vítězi přežijí a poražení shnijí. Náš osud určují volby, které učiníme. Takže…učiňte svou volbu.'

'Pastýř smrti' sa mi do hľadáčika dostal čisto náhodne a myslím si, že je potrebné tejto knihe napraviť reputáciu.
Prečo si po pokojnej anglickej detektívke nedopriať brutálne šialenstvo sériového vraha, ktoré som sledovala so zatajeným dychom a ľahmými zimomriavkami?
Dávam plný počet bodov, za mňa to bolo výborné a čo vy: ,,Budeme si hrát?"

'Slyšel jsi někdy to rčení o pravidlu 10/90? To tvrdí, že život je z deseti procent to, co se nám stane, a z devadesáti procent to, jak zareagujeme.'

rabor
17.06.2020 1 z 5

Kdysi v televizi běžel takový seriál, Walker, Texas ranger se to jmenovalo, asi byl zamýšlen zcela vážně podobně jako tahle kniha. Chytřejší lidi se na to občas dívali už jen pro tu nezáměrnou vtipnost a ti hloupější protože hned po reklamách měli dávat pobřežní hlídku. Ještě dnes si vzpomenu jak se Pamele Anderson vždycky houpaly cecky, hmmmm. Tedy, tím jsem chtěl říct, že tato kniha je něco dost podobného, hloupá americká slátanina, která ale nemá bohužel ani potenciál obdařit svět mnoha vtipy o Chucku Norrisovi nebo zpúsobit puberťákúm poluce.

Umbinek
08.02.2019 3 z 5

Moc brutální a krvavé. Odporné vraždy a nechutné činy záporných postav. Kniha je jen pro silnější povahy.

JosefKomensky
10.12.2018 1 z 5

Padouch nebo hrdina vsechno jedna rodina ;-)

nejlepsi byla ta scenka ve specialni velici mistnosti - v tu chvili clovek nevedel jestli ma brecet - nebo se smat - totalne se stotoznuju s Gracian 1964 -strasliva slatanina ale cetlo se to dobre a rychle

Darami87
18.11.2018 2 z 5

Fakt jsem se snažila tuhle nemožnou slátaninu přečíst do konce, ale asi třicet stran před koncem jsem ztratila nervy. Už na první stránce mě zarazil styl psaní, který sice není špatný, ale k tomuto žánru se absolutně nehodí. Spíš jsem měla pocit, že se jedná o telenovelu s příběhem "policajta s pěstmi ze železa, ale srdcem ze sametu". Kniha byla předvídatelná a příšerně zdlouhavá. Některé slinty mi opravdu spíš připomínaly scénu z telenovely, kde jedna z hlavních postav rádoby poeticky žvatlá o svém životě či současné situaci... Nebudu se vůbec vyjadřovat k postavě Ackermana- nesmyslná a nereálná postava.....

Gracian1964
22.02.2018 1 z 5

Och, páni (a dámy) moji...alebo skôr nervy moje? To skôr. Naozaj sa sám seba pýtam, načo vôbec čítam takéto kraviny?! Keď existuje toľko skvelých kníh, ktoré je ešte potrebné prečítať. Hrozná zlátanina. Celé zle. Nikdy viac! Never more! MOR HO!!!

ivana1975
09.01.2018 4 z 5

celkom zaujimava kniha, dej bol napinavy a celkovy dojem s knihy je super...

Trustty
06.01.2018 4 z 5

Příběh byl pěkný, četlo se to skoro samo. Jen se divím, že se z toho všeho Marcus spíš nezbláznil a neskončil na psychárně :))

EvaT86
03.12.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když mně trochu zklamal její konec.
Hodně jsem si oblíbila Francisa, protože není vrahem, který vraždí pro ukojení svých zvrácených choutek - má trpkou minulost, svou vlastní bolest, s kterou neumí zacházet jinak, než zabíjením, je zdeformovaný právě tím člověkem, který ho měl milovat a chránit...
Jen je smutné, že v českém překladu nelze sehnat její pokračování, i když to na děj samotný nemá vliv.

Dave6
30.10.2017 4 z 5

Začátek poutavý, pak mě to dlouho nebavilo a závěr bych řekl nejzajímavější.

Izu
01.10.2017 odpad!

Detektiv najde mrtvolu v rozkladu a hleda vraha ve skrini.Co by tam celou dobu delal ?
Cetl Trnky Brnky ? Popisy :Ted uz krvave stezicce nevenoval pozornost.Sopka v jeho nitru vybuchla a oci jako ohnivy zavoj zahalil rudy mrak.Kvet jeho spravedliveho hnevu se rozvinul.Pripadala jsem si jako kdyz ctu Erbena.Ten ale na rozdil od autora umel psat.

Petruse21
29.04.2017 3 z 5

Začátek super, prostředek nic moc, konec jsem tam nějak čekala. Škoda, dalo se z toho vytáhnout víc.

Giný
22.01.2017 4 z 5

Na začátku knihy mě tísnily obavy, že děj bude nezáživný a předvídatelný, ale krátce poté mě ubývající stránky přesvědčovaly o opaku.
Členění děje může pro někoho být chaotické, ale můj názor je takový, že udržuje čtenáře napjatého, plného očekávání a vzbuzuje potřebu číst dál.
Téma sériového vraha v konfrontaci s jeho protikladem jakožto hrdiny je zpracováno se snahou zaujmout po psychologické stránce a vzbuzovat ve čtenáři otázky, na které se v knize sami sebe ptají i hlavní postavy. Každopádně ale nemohu říct, že by mě po psychologické stránce kniha uspokojila, neboť by rozvinutější zásah do historie a mysli zabijáka rozhodně ničemu neuškodil.
Po celkovém shrnutí jsem názoru, že Pastýř smrti je zdařilé dílo, které má zajímavě řešenou zápletku a překvapivý konec, ale přesto nemusí nadchnout každého.

rekon
09.11.2016 3 z 5

Pro mě velmi dobrá a napínavá kniha až do konce.

Dumicek
06.10.2016 3 z 5

Kniha mě začala celkem bavit asi až na posledních 70 stránkách což není nic moc..ty poslední stránky teda byly fajn..nejdřív mi to přišlo až moc překombinované a moc náhod najednou, ale v úplném konci to pak vše vyplyne, takže nakonec dobrý..opravdu mě konec překvapil, ten jsem nečekala. Jinak rozjezd takový nijaký, leč tam byly vraždy brutální, tak mi tam pořád chyběla duše knihy- prostě pro mě nebyla úplná...

lalaserka
26.09.2016 5 z 5

Zajímavé čtění s překvapivým koncem

Jitkarka
17.09.2016 4 z 5

Docela zajímavé čtení s překvapivým koncem...

LutherKing
23.07.2016 3 z 5

Pohodovka, jen chvílemi nuda, ale jinak fajn čtení.

agnes25
17.07.2016 5 z 5

Kniha je skvělá,napínavá a s překvapujícím koncem.Určitě stojí za přečtení a za mě mohu jen doporučit.

sérioví vrazi

Autorovy knížky