Seznam tajných přání

Seznam tajných přání https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180165/mid_seznam-tajnych-prani-wOj-180165.jpg 4 541 153

Brett Bohlingerová si až do svých 34 let žila jako princezna. Ze dne na den ale přichází o všechno, když zjišťuje, že milovaná maminka, majitelka obří kosmetické firmy, ji vynechala ze své závěti. Přesněji - její díl dědictví jí připadne pouze v případě, že dokáže do roka splnit všechna svá dětská přání, jejichž seznam si jako malá sepsala a na které už dávno zapomněla. Na rozdíl od matky. Jenomže proč by se měla Brett najednou stát učitelkou a ve volném čase dělat sólového komika, když se tak tvrdě připravovala na to, že jednou převezme rodinné impérium? A k čemu by jí byl kůň? Brett se cítí podvedená a ponížená, navíc přichází o práci, jistý příjem i dlouholetého přítele. S vidinou dědictví začíná plnit jeden bod seznamu za druhým a brzy si s překvapením uvědomuje, že jí ten starý ušmudlaný list papíru úplně ovládá. A že jí to vlastně vůbec nevadí … Půvabný románový debut americké autory o cestě za štěstím a o snech, jichž bych se člověk neměl nikdy vzdávat.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Life List , 2013

Danago
19.01.2016 5 z 5

MOC krásná, čtivá knížka. Pro mne jedna z nejhezčích. Přečetla jsem ji za necelé dva večery. Nebyla hloupá ani naivní, byla moc milá, pohladila po duši.Doporučuji s klidným svědomím :-)

Coucouha
20.12.2015 2 z 5

POZOR - OBSAHUJE SPOILER!
Když je kniha hrozná, tak ji prostě většinou nedočítám. Prostě mi dojdou nervy a odložím ji. A proto nechápu to, že tato kniha se mi přestala líbit asi na dvacáté straně, ale i tak jsem ji musela prostě dočíst (proto dávám dvě hvězdy - za zaujetí čtenáře).
Když teda opomenu hlavní hrdinku, která je pořádně ufňukaná a v jednom kuse brečí, tak celkový děj se zápletkou i rozuzlením je katastrofa! Hlavní hrdince zemře matka a zanechá ji po sobě seznam úkolů, které má udělat. Hlavní hrdinka (zřejmě bez mozku) všechny úkoly svědomitě plní: rozejde se s přítelem, koupí si koně, psa, nového přítele si vybírá podle toho, zda si ji do roka vezme nebo jestli by ji ho "maminka schválila" atd. Kniha je plná šílených náhod a sluníčkových událostí. Když už na závěr všichni oslavují 60. "narozeniny" mrtvé matky, raduji se, že je konec. Neptejte se mě - opravdu nechápu, jak jsem to mohla dočíst, ale když jsem přečetla Rudišovu Národní třídu a tohle, tak už mě snad asi nic nepřekvapí...ale neříkejme HOP... :))))))

Mikajla12
20.12.2015 5 z 5

Kniha mě dojala hned v prvních 2 kapitolách, nemohla jsem se od ní odtrhnout jak mě upoutala. Jsem z ní nadšená a přečetla jsem ji za necelé 3 dny! Určité doporucuji. Člověk se i zamysli nad svým životem, jestli ho opravdu vede tak, jak by si přálo jeho malé "já". Uplne jsem se vzila do Brett a jeji zivotni situace. pribeh neni predvidatelny nebo aspon ja jsem si myslela ze to skonci jinak. Jediný co je škoda, je docela urychleny konec, ale to nemění můj celkový názor. :)

Spoiler: taky jsem doufala v Brada.

halimatu
24.11.2015 5 z 5

Krásná, čtivá knížka. Pro mne jedna z nejhezčích. Doporučuji :-)

smejkalova.m
20.11.2015 5 z 5

Krásné. :) Každý máme nějaký ten sen, který bychom si měli splnit. A i kdyby to nevyšlo jak jsme si plánovali, tak vždycky je lepší to alespoň zkusit, než abychom si později vyčítali, že jsme promarnili čas.

Ivuska.09
08.11.2015 5 z 5

Milá a oddechová knížka, která je jako stvořená do sychravých podzimních večerů. Je plná emocí, životních zvratů i poznání. Hlavní postava Brett se postupně vyvíjela tak, že se z ní stala úplně jiná žena s jinými životními hodnotami - právě tady je velká myšlenka celé knihy. Závěr knihy pro mě nebyl zcela předvídatelný - v jistém smyslu byl nečekaný, autorka ukázala, že ani v románech pro ženy vše nemusí být tak, jak se nejprve zdá.

"Každý z nás má moc splnit si své sny, jen musíme najít odvahu." (Lori Nelson Spielmanová: Seznam tajných přání)

KatnissLavender
30.10.2015 5 z 5

Ve svém žánru je toto jedna z nejkouzelnějších a nejpovedenějších knih v mém seznamu přečtených. Opravdu mile mne překvapila a rozhodně stojí za přečtení!

fis.rena
26.10.2015 3 z 5

Velká inspirace byla zřejmě u Cecelie Ahern a její knihy PS.Miluji Tě...četla se hezky,taková sladká literatura,o které víte,že i přeze všechno skončí šťastně. Nicméně přesně to má román splňovat.

studentice
26.09.2015 4 z 5

Dvě třetiny knihy jsem byla unešená a užívala si čtení každé stránky. Poslední část knížky mě bohužel zklamala svým předvídatelným závěrem, americkým happy endem a neuvěřitelným chováním některých postav. Přesto knížku hodnotím jako nadprůměrný romantický příběh se zajímavou zápletkou.

Sarka14
23.09.2015 5 z 5

Knížku jsem si vybrala na základě jejího dobrého hodnocení a musím říct, že mě nezklamala. Často byla velmi dojemná. Možná místy trochu přeslazená a vlastně i dost nerealistická. Ale to neznamená, že je špatná. Nechápu, jak někdo může hodnotit tento typ knihy, když tento typ knih vlastně nesnáší. Když se někomu tyhle romány nelíbí, tak ať je nečte. Ale pak taky ani nehodnotí. Je to urážka pro autora a ukázka vlastní arogance. Já tyhle knížky čtu ve chvíli, kdy potřebuju oddech a nemám náladu na nějaká vážnější témata. I v téhle literatuře se dají najít dobré knížky i špatné knížky. Některá literatura je skutečně braková, ale tahle knížka mezi ni dle mého názoru nepatří. Je napsaná poutavě a velmi dobře se čte. Děj nadchne a stále se něco děje. Čtenář se nenudí. Za mě určitě doporučuji.

Bar16
08.09.2015 4 z 5

Krásná... Na konci trošku doják, ale kniha se mi líbila :-)

GreenTee
08.09.2015 4 z 5

Seznam tajných přání je na jednu stranu oddechové čtení bez větších zvratů a šokových situací, děj je místy průhledný. Na druhou stranu ale v sobě skrývá velké myšlenky a v podstatě návod na šťastný život, kniha umí být inspirativní. Mám také výhrady k několika stylistickým prohřeškům, které nejspíš vznikly při překladu, naštěstí to však nevadí plynulosti čtení. Spoiler: Asi polovinu knihy jsem si myslela, že Brett rozhodně skončí s Bredem, a tak byl pro mě Garrett příjemným překvapením dokazujícím autorčinu schopnost vodit čtenáře za nos, a to je potřeba.

katerinad
07.09.2015 4 z 5

Příjemné oddychové čtení, Joad mě štval.

janasim
25.08.2015 5 z 5

Není nic, čím by mě tato knížka zklamala. Byla tou, kterou jsem si právě teď potřebovala přečíst. Nic agresivního, složitého, pesimistického. Prostě milý příběh, který ať by skončil jakkoli, by ve mně vyvolal radost i smutek.

M.B.
20.08.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale vadilo mi, že klouzala dost po povrchu. Byla načata spousta témat a životních událostí, ale nikdy se k nim autorka nevrátila. Všechno běželo hladce a bez problémů ke zdárnému konci. Jak někdo již psal, vše šlo Brett až moc snadno na ruku...Myslím, že život takový není. Ale jako milá oddychovka to zafungovalo báječně.

syvritos
16.08.2015 4 z 5

Brett + Brad + dopisy + pan Burberry = dobrá dovolenkovka

milamarus
03.08.2015 5 z 5

Zajímavý a uvěřitelný příběh o jedné ženě, které se život otočí o mnoho stupňů díky dvacet let starému papíru a hromadě růžových obálek od zesnulé maminky. Tím lepším směrem. A nejde o to, aby úkoly téhle bojovky jen splnila, ale aby se pochopila. Aby jí to bavilo a potkala lidi, kteří jí budou štěstí dávat, ne si ho jen brát.

Alisce
20.07.2015 5 z 5

To bylo hezkýý! :-) Romantika, místy klišé, ale bylo to fakt pěkný. Z velké části originální, poutavý příběh. Konec mi přišel přehnaný a hlavně jsem čekala, že to dopadne maličko jinak, ale i tak doporučuji. SPOILER!! No prostě jsem furt doufala v právníka. :-D

tyna_01
15.07.2015 5 z 5

Super oddechovka :) Ideální čtení na léto, když nemáte náladu na náročnou četbu :)

ivakola
30.06.2015 5 z 5

Já jsem naprosto spokojená. Výborné počteníčko, Tak jsem si u žádné knihy už dlouho neodpočinula jak u této.Při čtení nezbylo žádné volné místo na nějaké jiné rušivé myšlenky.Díky paní autorko.

Lori Nelson Spielman
americká, 1961
2013  85%Seznam tajných přání
2019  83%A na nebi čekají hvězdy
2016  77%Sladké odpuštění

Kniha Seznam tajných přání je v