Seznam tajných přání

Seznam tajných přání https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180165/mid_seznam-tajnych-prani-wOj-180165.jpg 4 541 153

Brett Bohlingerová si až do svých 34 let žila jako princezna. Ze dne na den ale přichází o všechno, když zjišťuje, že milovaná maminka, majitelka obří kosmetické firmy, ji vynechala ze své závěti. Přesněji - její díl dědictví jí připadne pouze v případě, že dokáže do roka splnit všechna svá dětská přání, jejichž seznam si jako malá sepsala a na které už dávno zapomněla. Na rozdíl od matky. Jenomže proč by se měla Brett najednou stát učitelkou a ve volném čase dělat sólového komika, když se tak tvrdě připravovala na to, že jednou převezme rodinné impérium? A k čemu by jí byl kůň? Brett se cítí podvedená a ponížená, navíc přichází o práci, jistý příjem i dlouholetého přítele. S vidinou dědictví začíná plnit jeden bod seznamu za druhým a brzy si s překvapením uvědomuje, že jí ten starý ušmudlaný list papíru úplně ovládá. A že jí to vlastně vůbec nevadí … Půvabný románový debut americké autory o cestě za štěstím a o snech, jichž bych se člověk neměl nikdy vzdávat.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Life List , 2013

Peti
28.12.2017

Kniha o tom, jak maminka se i po smrti snaží směrovat svou dceru. Seznam splněných přání se na začátku zdá nesplnitelný, ale jak čas letí, úkoly se plní. Žádná hluboká zápletka, ale čtivá kniha.

mirunda
24.11.2017 5 z 5

Pro mne to byla úžasná oddechovka. Milá knížka

nani_nka
23.08.2017 3 z 5

Keď hľadáte oddychovú knižku s troškou romantiky, určite siahnite po tejto. Brett milovala svoju matku, ktorá však zomrela a Brett zanechala zaujímavú poslednú vôľu. Brett dostane svoje dedičstvo až vtedy keď do roka splní zoznam cieľov, ktorý si napísala ešte ako mladé dievčatko. Kniha sa veľmi ľahko číta, na začiatku som si aj trochu poplakala a Brett je veľmi sympatická hlavná hrdinka. Hoci je v knihe strašne veľa náhod a Brett sa podľa môjho názoru želania aj docela ľahko plnia, bola som rada, že som siahla po tejto knihe, ktorej hlavnou myšlienkou je aby človek robil to, čo ho naozaj baví a napĺňa.

M100
13.08.2017 4 z 5

Od knihy jsem moc necekala,ale zaujal me pribeh a nakonec jsem knihu precetla jednim dechem.Mila oddechovka.

janyska13
29.07.2017 4 z 5

Moc krásná odpočinková kniha o životě a normálních problémech s láskou, prácí apod. :)

PetraBery
29.06.2017 4 z 5

Pěkná odpočinková kniha se zajímavou myšlenkou, jak moc je náš život jiný než jaký jsme si ho představovali jako -náctiletí. Kniha se čte lehce a svižně a já jsem Brett moc přála, aby se jí seznam povedlo splnit - a to nejen kvůli dědictví. Přiznám se, že v jedné chvíli jsem byla i dost naměkko. Příjemné čtení.

Šánka
09.06.2017 5 z 5

Knihu jsem měla již jednou půjčenou a nějak na ni nezbyl čas. Nedávno mě zde zaujal pěkný komentář amysy a já se musím připojit, knížka byla pro mne milým a nečekaným překvapením.....
V životě někdy i špatné věci, které se nám přihodí, nás mohou posunout vpřed a ukázat novou cestu, jen bychom měli najít odvahu a sílu si své sny a přání plnit.
Moc se mně to líbilo a doporučuji!!!!

amysa
10.05.2017 5 z 5

Jéé, to bylo tak krásný!!! Opět jedna z knížek, která si musela na mou pozornost sakra počkat, ale vyplatilo se! Jsem zcela a nekompromisně nadšená, pohlcená a šťastná, že jsem po delším čase opět našla nádherný romantický příběh, který mi vrátil zpátky mou víru v lepší zítřky:-) Jednoznačně doporučuji a tak trošku i závidím, že vás to Brettino zápolení s maminčiným podivným odkazem teprve čeká:-)

Clairess
20.04.2017 5 z 5

Hezká milá oddechová knížka. Přečtena na jeden zátah

Ikeu
11.02.2017 4 z 5

Moc dobrá knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem, je dobře napsaná.

Mitchie77
27.01.2017 5 z 5

Opravdu pěkná, oddechová knížka. Začetla a přečetla za deštivé odpoledne.

Nicol13
06.12.2016 4 z 5

Moc pěkná kniha. Četla se rychle. Chvílema preslazená. Hlavně ten konec. Ale v těchto zimních večerech mi to kupodivu vůbec nevadilo a sedlo mi to jako zadek na hrnec :) Miluju knihy a filmy na téma životní cíle :) Párkrát mi také ukápla slza.

princesse
21.11.2016 5 z 5

Moc hezká a čtivá kniha. Opravu úžasně se četla i s ukápnutím nějaké té slzičky. Doporučuji. Skvělá, milá, dojemná i veselá a zkrátka příjemná oddechovka.

Niannie
31.10.2016 5 z 5

Kniha mě nadchla a zanechala ve mně určité kouzlo. Musela jsem číst každou volnou chvilku abych se dozvěděla jak to všechno dopadlo. A jak už to u dobrých knih bývá – po přečtení člověka trochu zabolí u srdce, že už skvělá kniha skončila :)
Určitě doporučuji! :)

Lenka40
23.10.2016 5 z 5

Tak z této knihy jsem byla úplně unešená. Krásný příběh , který mě doslova vcucnul.Jen jsem četla a četla a užívala si krásně napsaný příběh. Dokonce mi dvakrát ukápla i slza.Určitě si přečtu i druhou knihu od této spisovatelky.
Jinak kdo hledá opravdu příjemnou oddychovku ,tak vřele doporučuji tuto knihu .

VercaV
17.10.2016 5 z 5

Výborná knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem. Hodně emotivní kniha, sice pár věcí bylo až moc náhoda ale bylo to celkově pěkné.

anibeni
09.10.2016 5 z 5

Moc pěkná a příjemná kniha, při které si slabší povahy zapláčou.. Možná bude mít pro někoho kniha celkem předvídatelný děj, ale mě to v tomto případě vůbec nevadilo...

Týnka31
22.09.2016 5 z 5

Velmi příjemná a veselá četba. Zapůsobí na všechny vaše emoce! :)

Cocina
18.09.2016 5 z 5

Já si knihu můžu jenom pochválit. Opravdu dobře napsané,chvílemi jsem se smála,chvílemi plakala. Romantika,humor...co víc si ve špatném počasí přát :)

lucie5503
18.09.2016 3 z 5

Kniha vyznívá spíš jako pohádka pro dospělé holky. Tolik náhod, možná až zázraků, správného načasování či naprosté změny osobnosti jen tak jinde neuvidíte. Za to bohužel strhávám dvě hvězdy, jinak knížka byla čtivá, se zajímavým napadem.

Lori Nelson Spielman
americká, 1961
2013  85%Seznam tajných přání
2019  83%A na nebi čekají hvězdy
2016  77%Sladké odpuštění

Kniha Seznam tajných přání je v