Seznam tajných přání

Seznam tajných přání https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180165/mid_seznam-tajnych-prani-wOj-180165.jpg 4 541 541

Brett Bohlingerová si až do svých 34 let žila jako princezna. Ze dne na den ale přichází o všechno, když zjišťuje, že milovaná maminka, majitelka obří kosmetické firmy, ji vynechala ze své závěti. Přesněji - její díl dědictví jí připadne pouze v případě, že dokáže do roka splnit všechna svá dětská přání, jejichž seznam si jako malá sepsala a na které už dávno zapomněla. Na rozdíl od matky. Jenomže proč by se měla Brett najednou stát učitelkou a ve volném čase dělat sólového komika, když se tak tvrdě připravovala na to, že jednou převezme rodinné impérium? A k čemu by jí byl kůň? Brett se cítí podvedená a ponížená, navíc přichází o práci, jistý příjem i dlouholetého přítele. S vidinou dědictví začíná plnit jeden bod seznamu za druhým a brzy si s překvapením uvědomuje, že jí ten starý ušmudlaný list papíru úplně ovládá. A že jí to vlastně vůbec nevadí … Půvabný románový debut americké autory o cestě za štěstím a o snech, jichž bych se člověk neměl nikdy vzdávat.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Life List , 2013

Firstovka
02.10.2014 4 z 5

Půjčila jsem si knížku hlavně z nouze, protože jsem nenašla co jsem hledala. A začátek byl rozpačitý, ale potom jsem se začetla a příběh mě vtáhnul do děje. Od druhé poloviny knížky jsem brečela, pěkné čtivo.

Zdenka21
17.09.2014 5 z 5

Odbočit ze zajetých kolejí, překonat strach a život se Vám začne měnit přímo pod nosem a z nemožného se stává možné...

cruela.devil
15.09.2014 5 z 5

Ze začátku mi to lehce připomnělo 12 podmínek k dědictví http://www.csfd.cz/film/229696-12-podminek-k-dedictvi/ :-) Souhlasím, že jak se jednou začtete nemůžete přestat. Je to asi můj rekord ve čtení ... 2 propršené víkendové dny se skvělou knížkou.

bookcase
02.09.2014 5 z 5

Knížka, která zdánlivě vypadá jako lehké nenáročné čtivo. Ale jakmile se začtete, nedokážete přestat.

Mixy
27.08.2014 4 z 5

Velmi milá a čtivá kniha, která čenáře motivuje k plnění svých snů. Jediné, co mě trochu mrzelo bylo to, že jsem už od začátku tušila závěr knihy a ještě před koncem bylo jasné, jak to vlastně skončí.

Ankavi
27.08.2014 4 z 5

Kniha pohladí, potěší... Není to jen přeslazené čtení pro dámy na dovolené, obsahuje i pasáže, které čtenáře rozteskní a nad kterými se zamyslí (ne každému totiž svítí šťastná hvězda, jak poznává i Brett). Hlavní hrdinka je vystavena situacím, na které nebyla zvyklá a se kterými do budoucna vůbec nepočítala - a pere se s nimi skvěle. Jen v poslední třetině knihy jsem měla pocit, že těch náhod a okolností, které zapadají do Brettina plánu, už je poněkud moc. Happyend potěšil, ale ubírám jednu hvězdičku za tu souhru všech okolností, které by se možná staly v průběhu několika let, ale ne za jeden jediný rok. Přesto se ke knize ráda vrátím a všem romantickým duším ji doporučuji.

Mon12
10.08.2014 5 z 5

Příjemné pohodové čtení na léto se šťastným koncem, čtení nenáročné, ale pro mě naprosto vyhovující - krásně jsem si odpočinula a příběh mi rychle utíkal.

kamila1926
08.08.2014 5 z 5

Tak tahle kniha byla konečně něco pro mě! Každý den jsem se těšila na další a další kapitoly. Přemýšlela jsem o ní, měla z ní radost a dobrý pocit. Ze začátku se kniha zdá jako špatný příběh, ale postupem času z ní tříští energie a štěstí. Jak se říká, ke každé knize se musíte pročíst. Za mě 5 hvězdiček, nenašla jsem nic negativního. Brett, tedy B.B. je skvělý člověk, a myslím si, že tato postava, i tato kniha mohou změnit životy i dalším zoufajícím lidem, kteří si myslí, že je všem dnům konec. Rozhodně doporučuji a hodlám se k této knize za pár let zase vrátit.

Antoaneta
04.08.2014 5 z 5

Na tuhle knihu jsem byla zvědavá a musím říct že nezklamala.Zajímavé téma pěkně zpracované četla se mi moc dobře-lehké čtení- romantika ale zároveń donutí i k zamyšlení,některé pasáže jsou i smutné.Brett musí přehodnotit celý svůj dosavadní život a začít znovu a úplně jinak.Pro mně bezva čtení určitě doporučuji já si tuhle knihu pořídím i domů ráda se k ní někdy vrátím.

jan-da
03.08.2014 1 z 5

Hrozně jsem se na tuhle knížku těšila!!! A výsledek?? Za mě hrůza a děs... Čekala jsem (i díky hodnocení tady) fakt dobrou knihu, ale divím se, že jsem ji vůbec přelouskala - zajímalo mě, s kým nakonec bude :D za mě tedy ne a pouze jednu hvězdu..

Niky20
29.07.2014 5 z 5

Knížka mě opravdu příjemně překvapila, netušila jsem, že se mi bude až tak líbit. Bylo to milé a vtipné, místy smutné, a od příběhu jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Moc krásná kniha, ke které se někdy určitě vrátím.

dubakm
29.07.2014 4 z 5

Pěkná kniha o cestě napříč plněním tajných přání, která se na první pohled zdají nesmyslná, ale o to víc je jejich plnění úžasné. Moudrý lidé mají moudré rady, jen naše pýcha a hrdost si to neuvědomuje. A přitom výsledek přání zabalený v kabátu Blueberry s malým růžovým pokladem je k nezaplacení :-)

jesterka.as
20.07.2014 5 z 5

Knížka je krásná, četla se skoro sama, prostě jedna báseň. Má krásné téma a je moc hezky psaná. Na tuhle jsem se moc těšila a nezklamala :).

Márinka
15.07.2014 5 z 5

Skvělé letní čtení, které vám dovolí i zamyslet se :)

Carrissa
03.07.2014 5 z 5

Nejsladší na světě není med, ale tahle kniha. Mám ji doma už pár měsíců, ale nějakým zázrakem jsem ji do ruky vzala až dnes a naprosto se mi trefila do emočního rozpoložení. Příběh mi ukradl noc, ale věnoval kapku naděje, rozptýlení a kratičké doufání v existenci hezkých konců, za to těch pár hodin spánku stálo.

isobel2000
27.06.2014 5 z 5

Ze začátku mi to připadalo jak PS: Miluju tě, tím komickým výstupem, ale pak to bylo úplně jiné, prostě skvělé!

lucull
23.06.2014 5 z 5

Mám ráda příběhy, které ve mně dokáží vyvolat emoce. A tahle to dokázala. Velice příjemné čtení. Brett byla sympaťanda. Akorát jsem čekala, že jejím životním partnerem bude nakonec Brad. Ale i tak to skončilo krásně!

Hřibče
13.06.2014 5 z 5

Velmi příjemné čtení. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická a moc se mi líbil i její smysl pro humor. A navíc to dopadlo přesně tak, jak jsem doufala, že to dopadne, takže za mě maximální spokojenost. :)

Peace
16.05.2014 4 z 5

Milý a příjemný únik od reality :o)

jasmína
09.05.2014 5 z 5

Výborné počteníčko, docela reálná kniha s romantickými, ale i se smutnými zápletkami. Kdybych ji neměla jen půjčenou, zcela určitě bych se k ní po čase ráda vrátila.

Lori Nelson Spielman
americká, 1961