Seznam tajných přání

Seznam tajných přání https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180165/mid_seznam-tajnych-prani-wOj-180165.jpg 4 541 153

Brett Bohlingerová si až do svých 34 let žila jako princezna. Ze dne na den ale přichází o všechno, když zjišťuje, že milovaná maminka, majitelka obří kosmetické firmy, ji vynechala ze své závěti. Přesněji - její díl dědictví jí připadne pouze v případě, že dokáže do roka splnit všechna svá dětská přání, jejichž seznam si jako malá sepsala a na které už dávno zapomněla. Na rozdíl od matky. Jenomže proč by se měla Brett najednou stát učitelkou a ve volném čase dělat sólového komika, když se tak tvrdě připravovala na to, že jednou převezme rodinné impérium? A k čemu by jí byl kůň? Brett se cítí podvedená a ponížená, navíc přichází o práci, jistý příjem i dlouholetého přítele. S vidinou dědictví začíná plnit jeden bod seznamu za druhým a brzy si s překvapením uvědomuje, že jí ten starý ušmudlaný list papíru úplně ovládá. A že jí to vlastně vůbec nevadí … Půvabný románový debut americké autory o cestě za štěstím a o snech, jichž bych se člověk neměl nikdy vzdávat.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Life List , 2013

radynka
16.06.2015 4 z 5

Mně se kniha moc líbila, bylo to pěkné odpočinkové čtení. A i když mi časem začala Brett lézt trochu na nervy, skončilo to dřív, než to přerostlo únosnou mez.

papi
04.06.2015 4 z 5

Naprosto úžasná knížka! Krásná oddechovka, která se dobře čte! :-D

Makkys
29.05.2015 4 z 5

Knížka uplně super,pěkně jsem si u knihy odpocla a pěkně snila.Mám takové knihy ráda,člověk u nich nemusí moc přemýšlet.Jen mě trochu naštvalo to zakončení knihy.

Dousabel
23.05.2015 4 z 5

Naprosto oddechová kniha, nejlépe na dovolenou. Děj je lehce předvídatelný, některé situace úplně nereálné, ale kdo rád věří v zázraky a happy end, tak se bude určitě líbit :) Prostě milá, nenáročná kniha pro nenáročné čtenáře. Po Osvětimské knihovnici to byl pro mě balzám na duši :o)

martousek
11.05.2015 4 z 5

Mně se knížka četla velice snadno, děj byl jednoduchý, zábavný, pár hlavních postav, taková oddychovka u které se nemusí moc přemýšlet, na odreagování při letní dovolené, doporučuji:-).

Titi
16.04.2015 3 z 5

Nereálný příběh, velice jednoduše napsaný, dost předvídatelný. Bavil mě až konec, za ten přidávám další hvězdičku. Určitě se bude líbit především mladším čtenářům.

alfinha2321
16.03.2015 3 z 5

Zajímavý námět, zejména pro děvčata, co si v mládí psala deníček (já ne :-) ). Hezky zpracovaná nenáročná kniha, vhodná třeba jako čtivé dovolenkové oddechnutí od starostí všedního života.

petra106
26.02.2015 4 z 5

Udivilo mě, jak šlo hlavní hrdince všechno tak hezky na ruku. Tohle se v životě asi fakt neděje. Ale i tak mě příběh vtáhl a pak jsem už nedokázala přestat číst. Asi na to hned tak nezapomenu...

Samira
22.02.2015 3 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila, ale přiznám se, že jsem čekala něco úplně jiného. Umí vyvolat emoce, prvních 100 stran jsem probrečela a říkala si, že je to opravdu moc. Zbytek knihy se mi líbil víc a to hlavně díky Brettině houževnatosti a taky panu Burberrymu. Hlavní hrdinka si mě získala, ale maminka a její báječný plán vůbec, nejen, že jí to nijak neusnadnila, ale ještě jí to časově omezila. Vzhledem k vytyčeným cílům se to ani náhodou nedalo stihnout. Myslela to dobře, ale způsob to byl brutální a nereálný. Zbytek knihy byl však příjemný a zajímavý. Znovu se k ní, ale už nevrátím.

kika 13
02.02.2015 4 z 5

Román jsem četla ráda.Situace jak Brett,řeší úkoly dané od maminky,které si vlastně sama vymyslela mě chvílemi opravdu pobavili.
Tak si myslím,že by bylo zajímavé u každého z nás co jsme si psali v dětství do deníčku a jak na to pohlížíme v dospělosti.

Andy0892
24.01.2015 4 z 5

Většinou knihy tohoto žánru nečtu, ale potřebovala jsem oddych od všech fantasy příšer a vymyšlených světů. A to jsem i dostala. Moc pěkně napsaná kniha.

Veronika.C
22.01.2015 5 z 5

Nádherná kniha, opravdu úžasný příběh, ve kterém hlavní hrdinka překonává svůj strach a od základu změní svůj život. Příběh vás nutí k zamyšlení, hlavní hrdinka je moc sympatická a to jak se všechna přání naplňují a prolínají je úžasné. Od začátku jsem fandila panu "burberry" takže jsem byla na konci nadšená. Doporučuji!

Leniiis
24.12.2014 5 z 5

Krásná knížka. Děj byl originální, nic co bych už 100x četla. Prostě mě to nadchlo. A vůbec mi to nepřišlo předvídatelný, jak hodně lidí psalo.

Mikisan
16.12.2014 3 z 5

Hezký, milý, trochu emotivní příběh. Odpočinková četba na pár jízd vlakem. Jen mi na knize něco nesedělo, možná předvídatelnost, nevím. Ale četby nelituji :-)

Heyhey
29.11.2014 4 z 5

Musím říct, že kvůli obálce jsem se do čtení musela přemlouvat - je opravdu nepovedená. Ale příběh v knize je hřejivý a něžný. Milé čtení, které pohladí.

Levandule7
23.11.2014 5 z 5

Nádherná knížka na zimní večery, ale i na pláž. Milé, dojemné čtení, které pohladí. Já jsem to potřebovala, proto se mi moc líbila. :-)

lakme
20.11.2014 5 z 5

Knížka mě mile překvapila a četla se velmi dobře za dva dny jsem ji měla hotovou ;). Čekala jsem trošku něco jiného ale realita byla mnohem lepší než jsem si dokázala představit. Líbilo se mi taky to, že se zápletky dotýkaly závažnějších věcí. Určitě stojí za přečtení.

Ditules
13.11.2014 4 z 5

Příběhy, kdy hlavní hrdina (hrdinka) čeká na dopisy mě dostaly už od P. S. Miluji tě. Seznam je pohodová kniha, kterou přečtete cobydup.

Hanichka
19.10.2014 3 z 5

Za mě je to typická oddechovka, ještě než člověk začně číst, je jasné, jak to dopadne (dobře :)). Sice ten příběh není vyloženě sluníčkový a jsou tam někdy dost drsná témata, ale to nic nemění na tom, že hrdinka je líčena jako strašná sympaťačka, že má kolem sebe lidi, kteří jí vždy pomůžou a že pro muže není vyloženě neatraktivní. Typicky :) Čekala jsem to (a četla kvůli tomu), tak mi to nevadilo, ale musím dát jenom tři hvězdičky, protože mě štvala třeba ta vševědoucnost maminky, ale hlavně hlavní hrdinka nebyla moc realistická (ani vtipná), takže jsem jí nemohla začít pořádně fandit. Ale myslím, že tahle knížka se bude lidem, kteří mají tenhle žánr v oblibě, líbit - přečtení bych doporučila.

KriKri
13.10.2014 4 z 5

Závěr knihy je trochu předvídatelný, ale je to milé a pohodové čtení. Kniha není taková jaká se od začátku zdá být, klasický román pro ženy s dobrým koncem. Donutí člověka k zamyšlení, jestli nejde přeci jen život zlepšit, ať už vlastní, nebo pomoci někomu jinému.

Lori Nelson Spielman
americká, 1961