Sezdány válkou

Sezdány válkou https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376768/mid_sezdany-valkou-RP9-376768.jpg 4 162 65

Londýn, 1944. Na nádraží se potkají mladé zdravotní sestřičky, obě míří za stejným cílem: pomoci své zemi ve válce. Scarlet touží po šanci najít svého pohřešovaného snoubence Thomase a chce dokázat rodině i sama sobě, že je silnější, než si všichni myslí. Ellie má ošetřovatelství v krvi, ale pochází z mnohem skromnějších poměrů, na hony vzdálených od Scarletiny privilegované výchovy. I když se naoko tváří statečně, při myšlence na to, co je možná čeká ve Francii, cítí stejnou nervozitu jako Scarlet. V Normandii tyto dvě kamarádky brzy poznají Lucy, zkušenou sestru, kterou zdánlivě nedokáže nic otřást. Svou odvahou a schopnostmi ohromí obě začátečnice, ale sama si je moc dobře vědoma, jaká nebezpečí jejich povolání přináší… a i ona se bojí, jestli se vrátí domů živé. Surovost světa zmítaného válkou je dožene až na hranici vlastních sil. Scarlet, Ellie a Lucy se budou muset spolehnout jedna na druhou a sílu jejich vzájemného přátelství, aby přežily.... celý text

Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Wives of War , 2017

sar.janurova
04.05.2019 4 z 5

Popravdě jsem se po přečtení komentářů bála, že to bude kniha až moc podobná červené knihovně, ale mile mě překvapila. Některé ze scén možná byly až trochu nesmyslné a neslučovaly se s realitou, ale co se dá dělat. Co mi v knize ale hodně vadilo, byly chyby v textu. V celé knize bylo minimálně třicet chyb! Nechápu, jak odpovědný redaktor může knihu s tolika chybami (opakování slov, překlepy, špatné skloňování) vůbec pustit do tisku...
Ale jinak musím uznat, že další autorčiny knihy mají v mém čtení šanci, pokud také vyjdou v češtině.

čef
06.04.2019 4 z 5

Sezdání válkou bylo napsáno jako pocta všem těm zdravotním sestrám 2. světové váky, které se v tom hnusném pekle snažily zachránit životy raněným vojákům nebo jim alespoň ulehčit jejich umírání. V příběhu tří kamarádek jsou však mnohem více rozebírány vztahy mezi hlavními postavami, kde je více napětí v tom, jak dopadne Scarlet mezi dvěma muži, zda si Ellie vezme svého doktora a jaké porodí mimi a zda Lucy najde a přijme americký voják ztracený kdesi ve válečné mašinérii. Jde tedy o dojímavý láskyplný román určený spíše vnímavým čtenářkám než čtenářům historické resp. vojenské literatury.

Ivetaa
03.04.2019 2 z 5

Román, který nenadchl ale ani nezklamal. Téma válka tu ale moc nehledejte, spíše jen okrajově - od vylodění v Normandii nebo budování polních nemocnic a mimo odpudivých latrín - opravdu hodně skromný popis doby i děj.

ikul
31.03.2019 4 z 5

Hezké čtivé vyprávění přibližující pocity tří ošetřovatelek působících ve válečné polní nemocnici. Každá je z jiného těsta a překvapí vás jejich reakce v zátěžových situacích. Někdo to označuje za červenou knihovnu, ale průběh děje je popsaný celkem reálně, protože se autorka opírá o skutečné osudy. Jen jedna příhoda je vymyšlená (děti a SS). Tato příhoda zvedla dramatičnost osudu jedné z ošetřovatelek.

lištička123
20.03.2019 2 z 5

Jak tady už někdo napsal. Knížka nebyla špatná, hezky se četla, byla odpočinková. Na mě trošku více romantiky,ale ráda jsem si ji přečetla. Takový relax mezi mými oblíbenými trillery.

Ester59
14.03.2019 2 z 5

Cervena knihovna, zdlouhave pasáže dokola se opakujici. Za mne skoda času. S valkou to nema nic spolecneho.

Lokina
18.02.2019 4 z 5

Sezdány válkou je milá, odpočinková kniha. Tyhle typy knih nečtu, kniha za mě nebyla špatná, ale číst znova už ji nebudu.
Místy byl příběh až povrchní a plytký, moc zaláskovaný, opakovaly se tam stejné myšlenky hrdinek a neměla jsem ani chuť, ty pasáže dočíst.
Co mě zaujalo, byly popisy práce armádních sester a jejich soužití v polních nemocnicích, kde musely čelit hrozným podmínkám a při tom se snažit zachránit životy vojáků. Za to ty ženy si zaslouží velký respekt.

angelak
18.01.2019 5 z 5

Krásná knížka z druhé světové války - kde i v tak zlé době vykvete láska - Určitě doporučuji přečíst.

Knižní střípky
10.11.2018 5 z 5

Nádherná kniha, moc jsem se na ni těšila a instinkt mě nezklamal. Byl to krásný lidský příběh ze zlé doby. Všechny tři hlavní protagonistky byly sympatické, skvělé ženské, každá z jiné společenské vrstvy. Například Scarlett - pocházela z aristokratické rodiny, nemusela nikdy pracovat, byla vychovávána pro to, aby se stala manželkou, o kterou se bude starat její muž. Nic jiného se od ní neočekávalo a ona projevila obrovskou statečnost a vnitřní sílu. Ellie byla srdečná, veselá holka, ale prokázala svou houževnatost při ošetřování zraněných vojáků, byla skvělá. A Lucy? Tak ta byla hrdinka od samého počátku. Uzavřená, tichá osůbka, která měla v sobě ovšem tolik odvahy, že by jí ji mohl závidět kdejaký udatný muž. Neváhala riskovat svůj život pro záchranu nevinných obětí války. Všem třem mladým ženám jsem fandila od samého počátku a jen jsem tiše doufala, že na konci knihy na ně čeká štěstí. A jak to dopadlo? To si již musíte přečíst sami. Kniha rozhodně za přečtení stojí.

cecetka
04.11.2018 5 z 5

Me se kniha moc libila. Dokonce jsem si u ni i poplakala. Tohle ze ma byt cervena knihovna? To asi ne. Pribeh sice konci svatbou, ale cervena knihovna to opravdu neni.
Kniha je o lasce, o laskach. Zamysleme se ale nad tim. Vzdyt cely zivot je o lasce. Navic tento pribeh 3 osetrovatelek se odehrava v roce 1944. Po cem tehdy touzili mladi lide? Stejne jako dnes touzili po lasce. Navic v dobe plne hruzy a smrti. Touzili po tom nekoho milovat a byt nekym milovan.
Kdyz se budete snazit vzit do jejich zivotnich pribehu, pak tato kniha na vas zapusobi emotivne. Vnimejte popisy prostredi, ve kterem se pribeh odehrava, a ucitite i pachy, ktere autorka popisuje.
Tezka doba, ve ktere kazdy z hrdinu hleda sve stesti.

nicole1990
24.10.2018 5 z 5

hrozně krásný válečný román,kde byla i láska v téhle těžké době. Doslova mě knížka nadchla a vtáhla mě do děje.

Vendelie
11.10.2018 5 z 5

Opravdu krásná knížka, která chytí za srdce. Doporučuji přečíst :)

marta14
06.10.2018

Já nevím... Jsem u páté kapitoly a nějak se mi do toho nechce... Čekala jsem něco skvělého, třeba jako Sůl moře. Ale tohle mě nějak nezaujalo. Odkládám.

Kvetulina
30.09.2018 5 z 5

Hezké čtení. Takový dámský válečný román o přátelství, lásce, statečnosti......

iška
09.09.2018 3 z 5

Láska kvete nejen v každém věku, ale také v každé době. Je to takový milostný románek zasazený do válečné doby.

Ulrika
03.09.2018 5 z 5

Výborný román pro ženy, kde nechyběla trocha napětí, síla přátelství a samozřejmě i romantika:) Děj mě naprosto pohltil a nemohla jsem se od knihy odtrhnout!

Ditules
29.08.2018 3 z 5

Čtení o válce pro dámy. :) Je pravda, že nějaká drsnější zápletka tomu chyběla, ale na druhou stranu se to četlo samo.

Renatecka
27.08.2018 2 z 5

No, tak tohle nedávám. Mám za sebou 6 kapitol a stačilo, odkládám. Nebaví, příliš přeláskováno, žádná akce, žádný děj.

fereny
26.08.2018 2 z 5

Ačkoliv jsem byla komentáři níže upozorněna, že půjde o červenou knihovnu, čekala jsem od toho trošku kvalitnější čtení. Kostrbaté odstavce, při kterých jsem přemýšlela, co se tím vlastně chce říct, stále dokola opakující se argumenty, proč někdo jedná, jak jedná a proč co jak cítí, nezáživné dialogy,... Škoda, kdyby to vzal do ruky někdo, kdo umí psát, mohl to být fajn příběh.

alexis818
11.08.2018 4 z 5

Kniha pohodová,nijak zvlášt napínavá,celkem čtivá.Kdo čeká velké drama z války,nedočká se.Je to spíš taková válečná limonáda.