Sex ve městě

Kdo z nás by alespoň jednou nechtěl nahlédnout do světa bohatých a slavných, podívat se do jejich přepychových bungalovů a – jen si to přiznejme! – jedním okem nakouknout do ložnice. Copak se tam asi tak odehrává? Divoké, bujné milování jako z erotického časopisu, anebo snad stejná manželská nuda jako kdekoli jinde? Candace Bushnellová pro nás tu pomyslnou špehýrku otevírá a pohled na milostná kolbiště svých bližních ještě svým zábavným a ironickým způsobem komentuje. Se svým příznačným humorem nám představí „mladé a krásné“ lidi, kteří táhnou z večírků do barů a klubů, v létě jezdí do přepychových přímořských letovisek a v zimě na lyže. Carrie, prototyp ztrápené mladé spisovatelky, hledá lásku výhradně na nesprávných místech, a ne vždy vychází všechno podle jejích představ. Její přítelkyně Samantha, Miranda a Charlotte jsou také nadšenými lovkyněmi mužů a vždy jsou ochotny posloužit velice konkrétními radami. Fotogenické krasavice se slepičími mozečky balí kdekoho, neurotické maminy se vychloubají svými otřesnými dětmi a příkladnými manžílky, a všechny dohromady zajímá jen jedno jediné – sex....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33525/sex-ve-meste-33525.jpg 1.9298

Sex and the City (1996)

Vydáno:, BB art

jahoda444
08. listopadu

Knihu jsem si kupovala v anglickém originále s tím, že se jí budu snažit číst bez předsudků a nesrovnávat se seriálem.
Po dočtení poslední stránky jsem byla vážně udivená, jak z téhle knihy mohl někdo udělat, tak dobrý seriál.
Kniha byla otřesná. Jednu hvězdu dávám za asi dvě pasáže, u kterých jsem se lehce pousmála.

Dousabel
01. listopadu

5 hvězd pro toho, kdo tady z té slátaniny absolutně bez děje vytvořil seriál.

Aveli
04. říjnaodpad!

Asi nejhorší kniha, co jsem kdy četla. Vybrala jsem si ji, kvůli tématu ve čtenářské výzvě (kniha žánru, který obvykle nečtete) s tím, že zkusím něco, po čem bych jinak nikdy nesáhla. Už nikdy takový extrémista nebudu. Jinak seriál je sice bez většího děje, ale člověk se u něho aspoň zasměje a vypne hlavu. Ale tohle nebylo ani vtipné.

michalka S.

Nuda nuda, ikdyž nemusím moc seriál. Tak zlatý seriál...

*pro mě za precteni (za nuděni)

Iva64

Oceňuji snad jen pevnou vazbu knihy, jinak literárně to je velká bída a ještě spousta chyb.

Smiley96
19. srpnaodpad!

Ano, člověk občas sáhne vedle, že mu kniha prostě nesedne, ale TOHLE? WTF?
Přes 200 stránek ultra nudných slátanin. Z počátku bylo pár úryvků, kterým jsem se i zasmála, ale potom už vše přestalo dávat smysl. Se seriálem to nemá absolutně nic společného, a ten teda koukatelný je! Po přečtení budete mít pocit, že knihu musíte rozdupat, roztrhat, spálit a sami podstoupit výplach mozku.

polly23
08. srpnaodpad!

Kniha je špatná,dokonce tak špatná,že jsem ji raději ani nedočetla.
Odpad.

motokatty

Značně mi tato kniha připomněla osud jiné knižní série: Gossip Girl (Super Drbna) od Cecily von Ziegesar. Seriál totiž s knižní předlohou měl velmi málo společného (prakticky jen jména postav), tudíž to dopadlo tak, že seriál byl lepší než kniha. A stejné je to i u Sexu ve městě.
Knížka totiž při troše fantazie může připomínat první/druhou řadu seriálu, objevují se v ní podobné postavy, ale chovají se jinak. Navíc knížka je spíš psána tak, že je to soubor novinových sloupků (Candace Bushnell Sex ve městě původně psala- stejně jako Carrie, pro týdeník New York Observer). Tato knížka tak není ve své podstatě skoro vůbec o naší oblíbené čtveřici.
Zcela upřímně: pokud patříte mezi fanoušky seriálu a filmů, tak tuto knížku nečtěte. Zklame vás a budete mít pocit, že je naprosto o ničem.

Ran

Kniha se sice četla dobře, ale seriál mi prostě přišel lepší a i přehlednější.

blankaa89
04. dubnaodpad!

Seriál patří k mým nejoblíbenějším vůbec...ale ta kniha, to je katastrofa. Vůbec se to nedalo číst! Přečetla jsem ji jen díky tomu, že jsem měla před sebou dlouhou cestu vlakem a nebylo co dělat. Místy jsem uvažovala, že tu knihu pak vyhodím...velký špatný!

nikkitta201

Nesmrtelný seriál v knížce, kterou můžu mít sebou kdekoliv. Četla jsem několikrát jako odměnu po zkouškovém a vždycky mě potěšila. Je ale pravda, že si při čtení představuji skutečný seriál i herečky a to jak mluví.

MagdaFish

Věděla jsem, že předlohou pro seriál byly částečně autobiografické fejetony. Ale, že to byly tak nudné a utahané fejetony jsem fakt netušila. Plus blbý překlad dokonal dílo zkázy. :-/

Nomia

Ukrutně blbé a to říkám i jako člověk, který zhltl celý seriál.

ddkk

Kniha je asi určena pro jasně specifikovanou cílovku...otázka je, kterou. Za snahu a snad i jakýsi ideový základ úplně jiného seriálu dávám za jedna.

PavlínaAlžběta
02.12.2017odpad!

To se nedalo...strašné

niknikita
08.10.2017

Tak tohle ne! Je s podivem, že se dá dívat na stejnojmenný serál.

Illyria88
07.10.2017odpad!

Nemůžu uvěřit, že jsem to přečetla. Nelíbilo se mi to. Zbytečně roztahaný. Víc se mi tedy líbil seriál, i když nějaký díl jsem i v knížce rozeznala...

Modesty
28.09.2017

Kniha není špatná, kdyby byla, nikdo si ji nebude brát jako předlohu pro televizní seriál. Problém je v tom, že seriál ji co do úspěšnosti i co do kvality mnohonásobně předčil, točily se další a další řady, které s knižní předlohou neměly nic společného. Kdo sáhl po knížce až pod dojmem ze seriálu a očekával něco podobného, musí být pochopitelně zklamaný. Srovnávat nesrovnatelné ani nelze.

kejty91
31.08.2017

No jestli tohle má být předloha - tak já jsem úplně zmatená. Chápu, že to nemusí být úplně totožně ale tady je z knihy použito tak 10% a zbytek je naprosto jiný. tak si teda předlohu nepředstavuji. Takže za mě nic moc. Seriál/Film je lepší.

HaniSebi
27.07.2017odpad!

Měla jsem problém knihu dočíst. Velké zklamání. Chtěla jsem dát alespoň 1* kvůli seriálu a filmům, které na základě knihy vznikly, ale to prostě nejde.

Dominika_a
25.06.2017odpad!

Obrovské zklamání. Valná většina knih jsou lepsi nez film/serial. Bohuzel tady je to výjimka, vubec nic se nepodobalo ani zdaleka.
Dle mého je přečtení této knihy jen ztráta casu. :(

Klarka251
09.06.2017

Tahle kniha mě zklamala :( čekala jsem od ní víc.

Adilajla
16.05.2017

Tato kniha nemá nic společného se filmem ani seriálem, přijde mi to jako spíše popsaní toho co se stane než se začne točit seriál. Ale moc se to nepovedlo...

saez
05.05.2017odpad!

To nestálo za to, to číst.

MíšaS.
30.04.2017

Zlatý seriál a filmy. Tahle kniha je fakt průšvih...

MirijamFrankl
25.04.2017

To je snad poprvé,kdy je kniha horší než film-a všichni se na tom shodují.Jednohlasně.

katushah
24.03.2017

Taky mám seriál ráda, ale tohle byla nuda o ničem. Ještě, že jsem to koupila za pár kaček a tak mně to tolik nemrzí. :)

Nicol13
20.09.2016odpad!

Hroznej brak... U seriálu se člověk alespoň nasměje... u knihy jsem spíš dobře usínala...

hana1984
06.06.2016

Seriál i celovečeráky miluju,ale kniha je slabá.

Mixxa
09.05.2016

Reakce ke komentáři od Ellkao: Teoreticky, když už tě taková blbina baví, tak si klidně tu knížku přečti. Ono totiž ani televizní zpracování nenabízí bůhvíjaké zápletky a napětí.