V jiném čase, v jiném životě

Šest mladých lidí vezme veškerý personál německého velvyslanectví jako rukojmí. Požadují, aby byli ihned propuštěni členové studentské teroristické skupiny Baader-Meinhofová (jinak také Frakce Rudé armády), věznění ve Spolkové republice Německo. Dlouhé obklíčení únosců končí smrtí dvou zajatců a zraněním několika dalších rukojmí, ale i zločinců. Bleskový přesun do roku 1989: Brzy po zavraždění švédského státního funkcionáře zjistí Anna Holtová a Bo Jarnebring, dva detektivové pracující na případu, že celé vyšetřování bylo narychlo odloženo nekompetentním a zkorumpovaným vyšetřovatelem... Po deseti letech: Lars Johansson, nový příslušník švédské tajné policie, se rozhodne obnovit některé případy, které zůstaly po jeho předchůdci nedokončené......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137503/big_severske-mysterium-v-jinem-case-v-j-1V3-137503.jpg 3.539

Severské mysterium 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

En annan tid, ett annat liv, 2003

Kniha V jiném čase, v jiném životě

lencin
27.09.2020

Pokračování příběhu vyšetřovatele Johanssona.
(2013)

Driftersoul
07.01.2020

Zklamání oproti předešlé knize "Mezi touhou léta...", na kterou autor volně navazuje. Detektivní zápletka, postup vyšetřování a jeho okolnosti jsou popsány velmi poutavě. V knize je ale až neúnosně mnoho mnohomluvných pasáží týkajících se švédských politických poměrů. (Čtenář z nich ovšem alespoň dospěje k očekávanému a paradoxně potěšitelnému závěru, že "stav systému a všeobecné morálky" je ve Švédsku zhruba na stejné "úrovni" jako v zemi naší.)

KlariN
08.11.2018

Stručnější, přehlednější, vtipnější. I druhý díl Severského mystéria je mistrovským dílem. Nejde o odpočinkové čtení, ale výborně prokomponovaný literární skvost.

Oksalakka
09.10.2016

První díl mne nadchnul, tenhle už takové koule neměl, jde v podstatě jen o můstek mezi prvním a třetím dílem, humoru a zajímavých dialogů ubylo a případ je také celkově nepříliš záživný. Naštěstí zůstávají jak Johansson a Jarnebring, tak Bäckström a Wiijnbladh :) Je také dobré si to přečíst, abyste si lépe užili třetí díl.

cialexa
16.03.2016

Zdlouhavé, nezáživné, vyžaduje trpělivost. Spousta švédských jmen :-(

Pepek24
07.11.2015

Dost těžká detektivka .... ale moc dobrá

LG73
06.03.2014

Toto je kniha pro náročnejšího čtenáře. I když je Persson označován za klasika švédské detektivní literatury, jeho příběh je více než detektivkou. Člověk se musí přizpůsobit neobyčejnému stylu psaní a především na začátku knihy se musí hodně soustředit, aby se v ději orientoval. Ale podle mě se vyplatilo vydržet a knihu dočíst až do konce. Persson skvělým způsobem popisuje švédskou společnost, politiku země i obyčejné mezilidské vztahy a dovoluje nahlédnout do míst, kam běžný smrtelník nemá přístup.

Jajullka
23.01.2014

Tato kniha byla pro mne utrpení. Nestává se, že bych knihu odložila nedočtenou, ale u téhle jsem doslova trpěla a v polovině jsem to vzdala. Prvních 50 stránek jsem se těžko prokousávala dějem. Pak jsem se snažila najít si zalíbení v hlavních postavách, ale vzhledem k stylu, který autor používá, to bylo nemožné. Dostala jsem se do poloviny knihy, dál to už nešlo, snažila jsem se. A doufám, že už nikdy více.