Sestry Foxovy

Sestry Foxovy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346074/bmid_sestry-foxovy-0IK-346074.jpg 4 102 41

Kam odejdou duše zemřelých? Kam se poděje podstata člověka, kterého jsme milovali? Mohou se mrtví vracet a komunikovat s námi? Na tyto odvěké otázky přinesly odpověď milionům zoufalých pozůstalých sestry Foxovy v Americe druhé poloviny 19. století. Lidem přestávají stačit staré náboženské odpovědi na otázky, které po staletí trápí lidskou zvědavost. Moderní doba přináší úžasné vynálezy, proč by si tedy duchové z říše mrtvých nemohli najít cestu, jak se spojit s námi živými a odhalit tak tajemství posmrtného života? Poptávka po komunikaci s mrtvými je obrovská, lidé všech společenských vrstev jsou ochotni platit jakékoliv peníze, jen aby nalezli útěchu. U mladých, okouzlujících a nevinně vypadajících dívek, vyhledávaných médií, se dveře netrhnou. Jenomže cena za slávu, peníze a zbožnou úctu je vysoká… Skutečný příběh, který vás zavede na spiritistické seance, do světa na pomezí života a smrti.... celý text

Belatris
29.10.2017 3 z 5

Po přečtení mám dva základní dojmy, které jdou proti sobě. Téma mě příliš nezajímá a nezměnilo se to ani po přečtení knihy. Postavy sester nepatří mezi ty, které by mě zaujaly nebo na sebe navázaly (znát je osobně, asi bych zvažovala důrazný průplesk).
Druhý dojem se týká autorky a jejího stylu. Kniha je napsaná překvapivě šikovně. Text je čtivý, občas okořeněný řečnickou otázkou nebo komentářem vševědoucího vypravěče a tvoří jednolitý celek. Čtenáři mého typu může připadat, že autorka vyplýtvala potenciál na námět, který za to nestál. Ale umím si představit že ti čtenáři, které spiritismus a příběh jeho zrodu zaujal, by ostře nesouhlasili. A tak je to správně.
Oceňuji autentičnost, která sálá z každé stránky. Sem tam se v textu objeví zmínka o nějaké dobové zajímavosti, ať už jde o lékařské názory, postupy, nebo o přístup k ženám a jejich intelektu.