Plán plavby

Plán plavby https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485111/bmid_plan-plavby-iBP-485111.jpg 4 92 29

Sestry Beckovy série

1. díl

Anna zůstane v životě sama. Její snoubenec tu náhle není a naplánovaná plavba zůstane zapomenuta v moři smutku. Anna není schopná vstát z postele, život pro ni ztratil význam. Dokud jednoho dne necinkne mobil s upozorněním, že právě dnes je ten velký den - den, kdy si s Benem naplánovali vyplout na plachetnici z Floridy do Trinidadu. Anna se rozhodne vydat na dobrodružnou cestu sama. Uprostřed oceánu se jí podaří najít nejen sebe samu, ale také novou lásku a spolu s tím i smysl života. Annina plavba představuje čtivý cestopis mapující Bahamy či Bimini a další ostrovy Karibiku. Dozvídáme se o místních zvyklostech a zajímavostech i o přírodních katastrofách, které tyto často sopečné ostrovy pustoší. A také o tom, jaký je život na malé plachetnici uprostřed rozbouřených vod, a že to člověk sice může zvládnout sám, ale lepší je to ve dvou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Float Plan , 2021

Sixtínka
24.08.2022 4 z 5

Príbeh je to veľmi pekný, to musím uznať, len mi to prišlo skôr ako rozprávka pre dospelých. Bežný človek si za normálnych okolností nemôže dovoliť niekoľkotýždňové dobrodružstvo - či už ide o plavbu po mori, lozenie po horách či spoznávanie iných krajín - , aby zmenil kurz svojho života po tragédii, ktorá ho postretla. A keď si k tomu ešte pripočítam, že Anna na svojej ceste stretávala samých úžasných ľudí (okrem debila ženáča) a k tomu jej do života vstúpil krásny a vskutku perfektný muž, hoci s hendikepom... Fakt som miestami mala pocit, že čítam krásnu rozprávku so šťastným koncom. To však nič nemení na fakte, že táto kniha podľa mňa určite stojí za prečítanie.

Kudík
18.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Dlouhodobě ne, ale dva až tři měsíce, plachtit jako Anna by bylo úžasné. Kniha sice začíná tragédií, ale stejně si nemůžu odpustit konstatování, že Ben byl v jistém ohledu sobec. Deprese je nemoc, ale nemocný si musí také chtít nechat pomoci. Anny mi bylo nejvíce líto, při popisu jak jej "opakovaně" našla. Ale její nová životní cesta, včetně seznámení se s Keanem, jeho bratrem a různými přáteli, které završila pořízením Malenky, to bylo přímo terapeutické pohlazení. Prostě potřebovala změnu prostředí a čas. Ráda si přečtu i další díly s její sestrou a jeho bratrem.

LenRan
17.08.2022 5 z 5

To byla taková nádhera! Anna se vydala na cestu za svým uzdravením, po smrti svého kluka a i když je to cesta hodně bolestná, je to odvážná holka, které jsem fandila. Cesta přes Bahamy a Karibik je tak reálně popsaná, že máte chuť se hned sbalit a vyrazit. Zajímavé postavy, hlavní i vedlejší, krásné prostředí, spousta zajímavých informací o plachtění a cestování, úžasná kniha a v zimě si ji ještě jednou ráda přečtu, určitě zahřeje :)

jitka_dankova
15.08.2022 4 z 5

Kniha poklidná jako to moře, které se nakonec po bouři vždycky uklidní. Čtení tohoto románu pro ženy není pro každého. Vzpomínky na snoubence, který si vzal život, se s hlavní hrdinkou táhnou opravdu celou knihu a prostě to tak asi má být, je to náročné téma. Romantická linka s milým katolickým lodivodem byla hezká. Žádné velké zvraty, prostě snaha o normální vztah po tragédii. Bavilo mne číst si o plavbě na plachetnici a to velmi. Jen na ten smutný podtón knihy musí mít člověk prostě náladu.

Moniska2410
11.08.2022 5 z 5

Krásná knížka,i když nezačíná vesele,je plná něhy, cestování, milých lidí a zrodu krásné lásky.
Ty popisy přírody a moře, úplně sem viděla tu modrou krásu. Ta vstřícnost cizích lidí, nezištná pomoc druhým. Přesně takhle si představuju Karibik a při popisování ostrovů sem se viděla jak sedím na pláži a popíjím drink. Annu a Keana sem si od začátku oblíbila a fandila sem jejich vztahu.

Libris_Na_Ex
11.08.2022

DNF - NEDOČTENO
Asi nemám nic, co by mě na knize vyloženě štvalo, ale prostě na ní není nálada a síla jí dočíst. Radši se pustím do něčeho, co mě momentálně bude opravdu bavit.

Majka1979
21.06.2022 4 z 5

Kniha, ktorú som práve dočítala je určená tým, ktorí majú radi tú pravú letnú romantiku. A keď sa to spojí s cestovaním, je o zábavu postarané.
Jednoznačne pekný príbeh a teda k vode ideálny.

Mikik
09.06.2022 4 z 5

Kniha nezačíná úplně vesele, ale to k životu patří. Jedna velká tragédie a různé menší patálie, které hlavní hrdinku potkají, ji uvrhnou do náruče moře. A moc milého námořníka. Oba hrdinové byli sympatičtí a během čtení jsem si je oblíbila. Nic náročného na přemýšlení, i když se rozhodně občas člověk nad životem zamyslí. Doporučuji na nějakou pěknou dovolenou knihu přibalit :-).

mag097
08.06.2022 4 z 5

Mám ráda romantiky, v kterých je i něco navíc. V případě této knihy je to cestování a plavba po širém moři.

Plán plavby je přesně tím tipem knihy, kdy od začatku asi víte, jak to celé dopadne, vůbec vám to ale nevadí. Je to přesně ta knížka, u které si odpočinete a hodíte starosti za hlavu a doslova se necháte unášet na vlnách pohody tohoto příběhu.

Hlavní hrdinové mi od začatku přirostli k srdci, oba byli sympaťáci a já jimod začátku fandila. Romantickou linku hezky doplňoala ta cestovatelská, autorka autenticky líčila jednotlivé ostrovy v Karibiku a já si úplně představovala jak se válím někde na pláži.

Jednu hvězdičku ubírám za to, že kniha pro mě neměla v ději žádný překvapivý moment.

Trish Doller
německá