Kosti svaté Brigity

Kosti svaté Brigity https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326106/mid_kosti-svate-brigity-XYw-326106.jpg 3 61 28

Sestra Deirdre série

1. díl

Keltská detektivka. Historický dobrodružný román s kriminální zápletkou Kosti svaté Brigity je prvním dílem příběhů z Irska na počátku šestého století, kdy se v Irsku šířilo křesťanství. Vypravěčkou je mladá sestra Deirdre, půvabná a vzdělaná, která putuje po kraji a pátrá po vzácných ostatcích svaté Brigity, které někdo vzal z kostela. I když se jako bard těší velkým výsadám, dostává se do mnoha nebezpečných situací.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

St. Brigid´s Bones: A Celtic Adventure , 2014

babicka_amalka
18.07.2017 3 z 5

četlo se celkem dobře; ale chyběla mi nějaká předmluva se stručným přehledem situace v Irsku v 5. a 6. století a dalších souvislostí - tak, jak je to běžné u mnoha historických detektivek; přeci jen je to doba dnešku dosti vzdálená a třeba způsob uspořádání a fungování společnosti a vztahů mezi jednotlivými "společenskými vrstvami" je dost odlišný od dob jen o málo pozdějších;

Dandulka
14.06.2017 5 z 5

Zajímavá detektivka. Zajímavý příběh a zápletka se nedala uhodnout až do konce, což se u některých detektivek velice často stává.

FofrNožka
28.05.2017 3 z 5

Netradiční vyústění detektivní zápletky,však všude nemusí téci krev proudem. Klidné počtení. Vyzdvihuji několikráte zmiňovanou myšlenku ( u některých postav), že "minulé" může existovat i vedle "současného" a mohou se doplňovat.

Iwíček
13.05.2017 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Je nevšední a originální jak svým tématem, tak i zpracováním. Detektivní zápletka a její rozuzlení mě mile překvapilo a dlouho jsem se s ničím podobným nesetkala. Milé počtení ve stylu tradiční detektivky, s nimiž se v současnosti už tak často neshledáváme.

siena
17.04.2017 4 z 5

Samozřejmě, že to není "bratr Cadfael", přesto, je pro mne příběh sestry Deirdre příjemné překvapení, mám stejný pocit z přečteného jako pan uživatel jprst. Kniha, která ze sebe "nedělá" vice než je, autor nemá potřebu sdělovat "velké pravdy", na rozdíl od mnoha svých současníků, s jejichž historickými romány se nyní roztrhl pytel, a v kterých jsou pro mne zmíněná moudra těžko uvěřitelná a psaná jen na efekt...

jprst
02.04.2017 4 z 5

Klasická detektivka s historickým námětem, navíc z Irska - prostě něco, co u nás tak často nevychází a nám příznivcům tradičních detektivek i chybí.

Jack333
11.03.2017 2 z 5

Bohužel kniha, která pro mě není. Škoda veliká! Vůbec mě to nebavilo...

darina
02.03.2017 1 z 5

Tak od tohoto autora si určitě žádnou detektivku už nepřečtu. Silou vůle jsem se donutila
dočíst knížku. Na knize je napsáno keltská detektivka, souhlasím pouze s prvním slovem
"keltská".
darina