Šestinozí bohatýři

Šestinozí bohatýři https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108674/bmid_sestinozi-bohatyri-9Li-108674.jpg 5 4 2

Poutavě zpracované poznatky ze života různých druhů hmyzu, které napsal vynikající francouzský entomolog na počátku našeho století. Fabre přinesl do entomologie novou metodu – zkoumání hmyzu přímo v prostředí, v němž se vyvíjí a žije. Vybrala, přeložila a úvod napsala Dagmar Honsová. Doslov: Josef Moucha.

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Souvenirs entomologiques (Série II, Série X) / Moeurs des insectes / Monde merveilleux des insectes

hrdlickova_61
24.04.2019 5 z 5

Mrzí mě, když se v zájmu vědy zvířatům (nebo i "jen" hmyzu) ubližuje, což dělal v rámci některých experimentů i J. H. Fabre, ale za zlé mu to vzhledem k dobrému úmyslu nemám. A hlavně: přivedl k zájmu o hmyz a smířlivějšímu vztahu k němu obrovské množství dalších lidí. Mohla bych napsat, že včetně mě, ale neodpovídalo by to skutečnosti, protože jsem měla hmyz ráda odjakživa. J. H. Fabre je tedy mým oblíbeným spisovatelem jednak jakožto spřízněná duše, jednak pro vynikající sloh - srozumitelný, poutavý, nápaditý... Škoda, že dnes už není tak populární jako dříve. Ale třeba ještě přijde znovu ke slovu, což bych přála jemu i nám : o)

HTO
02.02.2012

Jak je to krásné, když k úžasné knížce o hmyzu od možná nejbáječnějšího entomologa všech dob napíše doslov pán, který se jmenuje Moucha!

hmyz broučci brouci

Jean Henri Fabre
francouzská, 1823 - 1915
2011  89%Život pavouka
1915  87%Z pamětí hmyzovědce
1961  95%Šestinozí bohatýři
1915  100%Zápisky ze života hmyzu
1911  0%Zápisky ze života hmyzu I.

Kniha Šestinozí bohatýři je v