Šest stupňů vědeckého poznání

Šest stupňů vědeckého poznání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227378/mid_sest-stupnu-vedeckeho-poznani-227378.jpg 5 2 1

Inspirace, intuice, imaginace jsou pojmy, které by mnozí sotva brali jako metodu vědeckého poznání. Tyto pojmy máme většinou spojeny s uměním nebo s oblastí duchovní. Přesto i tyto metody jsou však nedílnou součástí života, jak každého vědce, tak i každého člověka, který nějakým způsobem bádá. Kniha poutavým způsobem líčí, jak je to možné a jak zdánlivě ryze duchovní pojmy mají co dělat i v našich životech.... celý text

Duchovní literatura
Vydáno: , Michael

Naturbeobachtung, Mathematik, wissenschaftliches Experiment und Erkenntnisergebnisse vom Gesichtspunkte der Anthroposoph

Spajdy
21.01.2016 5 z 5

Výborné komplexní pojetí vědeckého přístupu ke skutečnosti. Autor poukazuje na dodnes málo přijímaný fakt, že vědecké bádání se nesmí zastavit u třech prvních stupňů (pozorování, matematizování a experimentování), a že má pokračovat k dalším stupňům - imaginaci, inspiraci a intuici, jinak nepojme celou skutečnost. Uvádí také, jak se k těmto stupňům musí každý tvrdou prací a sebezdokonalováním propracovat. Zároveň přísně rozlišuje mezi vědecky pojatým nadsmyslovým bádáním (o kterém je tato kniha) a diletantismem v podobě spiritismu, hypnózy a falešných mystických prožitků. Knihu velmi doporučuji pro pochopení metodiky duchovně-vědeckého poznání.

Kniha Šest stupňů vědeckého poznání je v