Šest let

Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem Toddem. Po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově úmrtí, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam uvidí jeho manželku – ale vdova po Toddovi není Natalie… Jakákoli snaha najít tu, co mu kdysi zlomila srdce, pro Jake znamená odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především riskovat vlastní život. Více než 60 milionů prodaných výtisků, 25 publikovaných thrillerů, 41 jazyků, v nichž vycházejí – Harlan Coben je stálicí na celosvětovém knižním bestsellerovém nebi. Společnost Paramount Pictures chystá filmovou adaptaci Šesti let s Hughem Jackmanem v titulní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/194006/sest-let-Lvc-194006.jpg 4619

Six Years (2013)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
Počet stran:320
Překlad:Drahomíra Michnová
Edice:Edice světový bestseller
Autor obálky:Soňa Šedivá
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-242-4509-6

Angelicca

Coban patří mezi mé oblíbené autory a tato kniha se mi líbila snad nejvíc. Opět jsem četla jedním dechem, od knihy bylo těžké se urvat. Vřele doporučuji!

anebar

Autor nechává do od první do poslední stránky čtenáře napnutého, co bude dál. Velice vydařený příběh.

Frederick

Harlan Coben mistrně splétá zápletky, píše čtivým stylem a jeho hrdinové používají nejnovější technologie, čímž jsou jeho detektivky velmi současné. Navíc dokáže do příběhu vtěsnat plno chytrých myšlenek, které mají nárok na samostatnou existenci a určitě patří do knihy citátů. Jsou to takové sofistikované detektivky.

hankapimi

Moje první kniha od H.Cobena, začátek byl zajímavý a napínavý, pak jsem se přistihla, že překombinovaný děj a tlupa mafiánů mne pěkně iritují, Jakeovi Fisherovi jsem nakonec ani nevěřila, že je vysokoškolský profesor .... Silou vůle jsem se prokousala až ke konci knihy a pokorně se vracím k historickým románům !

natalie8531

Na to, že Jake je vysokoškolský profesor, tak se občas choval jako malé dítě.

Dandy1

Trochu mi to připomínalo J. Reachera. Na Cobeina to bylo neobvyklé. Rvačky, vraždy a nešťastná laska.

Acquenta

Nevím nevím, začátek a prostředek opravdu napínavý, mnohdy až mrazivý, ale konec mi přišel trochu přehnaný, na mě až příliš mafiánů a vše okolo...jinak kniha super

Analady

Nejsem žádný rychločtenář, ale tuto knihu jsem přečetla během jednoho dopoledne. A musím konstatovat, že nechápu, jak se mohla tato kniha stát světovým bestsellerem. Chvalozpěvy Booklistu, Library Journalu, které hlásají, jak jde o skvělý a strhující příběh, nesdílím. Pro mě to byl příběh velmi slabý a nevěrohodný. Dvě hvězdičky dávám pouze za čtivost. Jinak ve mně příběh nezanechal žádný dojem. Celkem ztráta času.

Heyhey

Nuda. Nápad a pak nic.

francouz

Potřeboval jsem po Kingovi nějakou rychlou knihu na odpoutání se od toho všeho zla a byla to opravdu taková rychlovka, možná až moc velká i z pohledu autora.
Téma by nebylo špatné, kdyby to celé nebylo malinko občas přitažené za vlasy. Mám rád takové ty hrdiny nehrdiny, ale v tomto případě mě nepřišel místy úplně věrohodný. To jak nahlížel na svět a jak se nenenchal odradit mě malinko nepasovalo s jeho slibem. Připadal mi trochu ploše.
Ale četlo se to na druhou stranu pěkně, až na několik gramatických chybek a odboček, děj plynul poměrně rovnoměrně až k závěru, který opět nebyl z těch, kterým by jste chtěli věřit. Takže za mě tak napůl.

Šmoulinka1980

No upřímně, po knihách "Chybíš mi" a "Smrt v zádech" je tato o dost slabší. Píšu to vážně nerada. Ale příběh mě od začátku nechytl, usínala jsem při čtení a to se mi u thrillerů fakt nestává ;-). Hlavní hrdina mi nebyl vůbec sympatický a i já měla pocit, že je vylíčen jako superhrdina, který přežije i nemožné. Bylo to velmi neuvěřitelné a konec navíc hodně překombinovaný, až jsem se chvílemi ztrácela. Autora ale ani tak nezatracuji a určitě si přečtu v budoucnu další jeho knihy. Tuto ale určitě nedoporučuji někomu, kdo od H.Cobena zatím nic nečetl, bude dle mě zklamán a odrazen od čtení dalších.

Janyssek

Má první zkušenost s autorem, vyloženě nadšení se nekonalo. Nápad skvělý, kniha měla spád, bohužel mi opravdu nesedl hlavní hrdina,.... Proto jsem se spíš knihou prokousavala....

adrika20

Kniha splnila mé očekávání,četla se příjemně a rychle .Nechyběla tam romantika ,humor a ani napětí,bylo tam všechno co člověka zaujme a neodradí od četby.

Janca91

Měla jsem jistá očekávání, která se bohužel nenaplnila. Od Cobena jsem četla lepší knihy, než je tato. Téma bylo od začátku zajímavé, ale děj se mi zdál chaoticky psaný.

Zlatovláska

Další vynikající Cobenova kniha... Ono taky co se dá o této knize jiného napsat; jiné hodnocení vlastně není ani možné, když jejím autorem je tato "spisovatelská elita". Kniha se výborně četla, opět plná překvapení, zápletek, najdete v ní i Harlanův pověstný humor... Titul doporučuji k přečtení všem a hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček. :-)

Lemurka

Mě se kniha líbila. Četla se dobře, byla napínavá až do konce, místy to sice bylo přehnané a překombinované, ale nevadilo mi to. Určitě si od autora ještě něco přečtu.

Denisa232623
27.12.2017

Cobena mám hodně ráda a za mě další super knížka.

Janča089
11.12.2017

Od Cobena jsem přečetla už několik výborných knih, které byly napínavé a kde jsem byla do poslední chvíle zvědavá jak to dopadne. Většinou byl konec dalším nečekaným překvapením. Tato kniha mě ale zklamala. Přišlo mi to celé nějak překombinované a ztrácela jsem se. Konec mě nijak nezaujal (poslední detail spíš naopak ještě víc zklamal), protože jsem vlastně pořádně nevěděla o co tam jde.

postrach
10.12.2017

Dobře napsaný příběh.

papajapa
07.12.2017

Knihu jsem si pujcila jai "doplnkovou" nez se uvolni jina a jsem prijemne prekvapena. Bylo to me prvni setkani s autorem a urcite ne posledni. A ani mi nevadil ten happyend na konci.

martina.tim
01.12.2017

Příjemné rozptýlení. Člověk by nevěřil, že dokáže být někdo tak moc zamilovaný, že jde i přes takové překážky. Velmi akční příběh, který se mi sice chvílemi zdál dost na hraně, ale pěkně zpracované a dost napínavé :)

ctenarkaEva
27.10.2017

Z této knihy mám trochu rozporuplné pocity... První polovina byla vynikající, napínavá. Postupně se mi některé situace zdály až moc překombinované a chvílemi jsem se ztrácela v postavách i ději. Četla jsem od H.Cobena i Nikomu ani slovo a ta se mi zdála čtivější, napínavější a celkově zajímavější.

Evka27
20.10.2017

Výborný rozjezd,ale pak už jsem četla, abych jen dočetla a konec mě docela otrávil.

dom.ini
12.10.2017

Super!!!!! První polovinu jsem zhltla na jeden zátah. Druhou už jsem měla kvůli práci trochu rozkouskovanou, ale ani to ji neuškodilo. Knížka byla napínavá, akční a plná zvratů od začátku až do konce! Rozhodně doporučuji!

minde
28.09.2017

No čekala jsem, že to bude lepší. Děj byl sice dobrý, zápletka promyšlená, ale něco tomu chybělo. První půlka mě bavila víc, drželo to moji pozornost do chvíle, když jsem zjistila, jak to s Natálii je... ale pak už jsem se trochu ztrácela. Celkově to nebylo špatné, na ukrácení dlouhé chvíle dobrý.

Adelka123456
25.09.2017

Tohle je jeho nejlepší kniha... Ano, děj je prakticky nereálný, ale to přeci není tak podstatné... Důležité je, že se to velice dobře čte, je to napínavé, dá se říct že na každé stánce se něco stane... Tato kniha je velmi propracovaná a Cobenovi jistě dala hodně práce... Je to směs více žánrů, je to thriller, romaňtárna, místy je to i vtipné :-)

LucillaPeters
26.08.2017

Jedno odpoledne s knihou, což dává tušit, že kniha se čte opravdu sama. Nicméně několik výhrad bych měla, hlavně k pohnutkám hlavního hrdiny. Ale jinak Coben dokázal skvěle vystavět atmosféru, zápletka byla promyšlená, těch tři sta stran mě dokázalo udržet. Ovšem za ten závěr jedna hvězda dolů, ten mě trochu zklamal. Jinak se jdu pustit do dalších autorových knih, nemám ho v oblíbených jen tak, patří tam už léta oprávněně.

technik1965
20.08.2017

Moja prvá kniha od tohto autora, bola celkom dobrá určite sa v budúcnosti vrátim k tomuto autorovi.

šipek
31.07.2017

Kniha se četla velice dobře. Kniha nutí čtenáře přemýšlet, aby se čtenář neztrácel v ději. Trošku mi vadila nesmrtelnost hlavního hrdiny a závěr knihy (což zde nemůžu prozradit :-) . Za to ubírám jednu hvězdičku. Naprostý souhlas s komentářem ArwenAragorn až na to že já tu hvězdičku sebral.

terka95
30.07.2017

Má první knížka od autora. Asi jsem čekala ještě trochu něco víc, ale knížka mě bavila a byla jsem zvědavá a napnutá, jak děj bude pokračovat. Určitě se tedy poohlédnu i po dalších knížkách od H. Cobena, které jsou navíc i lépe hodnocené a mohly by být tedy snad ještě lepší než tato. Někdy jsem se sice trošku ztrácela, ale i přesto dávám 4 hvězdičky. A Jakeovo pouto k Natálii mě přece jen dojalo :)
Jen by mě zajímalo, zda se někdy natočí avizovaný film, nebo z toho sešlo, na zfilmovanou verzi knihy bych se ráda podívala.